انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي September 5th, 2010, 11:31   #526
nimejun
Senior Member

nimejun's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2010
محل سكونت: بوشهر
تشکر از ايشان: 2,040 بار در 342 پست
nimejun (سطح 2)nimejun (سطح 2)nimejun (سطح 2)nimejun (سطح 2)nimejun (سطح 2)nimejun (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به nimejun
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله farzadof نمايش نوشته ها
برای اینکار دو حالت وجود داره:
یا اینکه یک مودمی تهیه کنید که بتونه adsl رو share کنه.(چند وقت پیش من تو یکی از سایتها دیدم که تبلیغات یک مودم رو زده بودند که تا 2 کیلومتر share میکنه)
یا اینکه از تلفن و مودم همون محل دیگه استفاده کنید
من خودمم همین مشکلو دارم.تو محل کارم adsl دارم ولی تو خونه به اجبار از دایال آپ استفاده میکنم.البته محل کارم تا خونه کمتر از 1 کیلومتره.خواستم از اون مودم تهیه کنیم که دوستان توصیه نکردن.آخه میدونید که موقع تبلیغات شاید تا 10 کیلومتر هم برد داشته باشه ولی تو عمل.....
فکر کنم باید روی سیستم اول (که اینترنت دارد) یک کانکشن vpn بسازیم و در سیستم دوم(که اینترنت ندارد و فقط خط تلفن و مودم دارد) به کانکشن سیستم اول وصل بشویم. البته مطمئن نیستم ولی فکر کنم استفاده ی vpn در همین باشد.
اگر کسی نحوه ساخت چنین کانکشنی را دارد لطفا راهنمایی کند.
قديمي September 5th, 2010, 11:32   #527
farzadof
Senior Member

farzadof's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2010
محل سكونت: www.fxaria.com
تشکر از ايشان: 697 بار در 188 پست
farzadof (سطح 2)farzadof (سطح 2)farzadof (سطح 2)farzadof (سطح 2)farzadof (سطح 2)farzadof (سطح 2)farzadof (سطح 2)farzadof (سطح 2)farzadof (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله MSN به farzadof ارسال پيغام بوسیله Yahoo به farzadof
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله nimejun نمايش نوشته ها
فکر کنم باید روی سیستم اول (که اینترنت دارد) یک کانکشن vpn بسازیم و در سیستم دوم(که اینترنت ندارد و فقط خط تلفن و مودم دارد) به کانکشن سیستم اول وصل بشویم. البته مطمئن نیستم ولی فکر کنم استفاده ی vpn در همین باشد.
اگر کسی نحوه ساخت چنین کانکشنی را دارد لطفا راهنمایی کند.
v # p # n که یه چیز دیگست!!!!
قديمي September 5th, 2010, 12:26   #528
seyyed.ali
Member

seyyed.ali's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2010
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 150 بار در 55 پست
seyyed.ali (سطح 1)seyyed.ali (سطح 1)seyyed.ali (سطح 1)seyyed.ali (سطح 1)
اخطار!!!

0

سلام دوست عزيز
لطفا دقيقا به نوشته هاي بنده توجه كنيد
اتصال سيستم ها از اين طريق زياد امن نيست و توصيه ميشه كه از ويندوز سرور استفاده كنيد
ولي از اونجايي كه احتمالا شما نمي تونيد با ويندوز سرور كار كنيد و راهنمايي از پشت كيبور هم سخته
بهتره كل سيستم رو بي خيال بشيد
ديگه خود دانيد

در هر حال اميدوارم با خوندن دوتا پست بعدي مشكل شما حل بشود
تشکر کننده از seyyed.ali:
قديمي September 5th, 2010, 12:30   #529
seyyed.ali
Member

seyyed.ali's Avatar

اول اتصال دوتا سيستم به هم

1

توضيحات:
از طريق اطلاعات گفته شده توي اين پست مي تونيد 2 تا سيستم رو با هم از طريق ديال آپ متصل كنيد
البته در مورد وي پي ان ساختن اگر جاي شما بودم كنجكاوي مي كردم تا ببينم چي ميشه
ولي واقعا وقتشو ندارم والا دوست داشتم كمكتون كنم
توي او قست 9 كه گفته دسترسي به شبكه لكال و غير فعال كنيد شما اين كار انجام ندهيد
و توي قسمتي كه گفته آي پي بديد بهش اين كارو انجام نديد ولي تيك بزني كه سيستم خودش آي پيش رو انتخاب كنه
يعني allow calling cmputer to specif its own ip adderss

نقل قول:
توجه كنيد كه ويندوز XP در يك زمان از يك اتصال تلفني و نه بيشتر استفاده مي كند. اگر تعداد بيشتري سيستم را مي خواهيد از اين طريق به هم وصل كنيد بايد سراغ Windows 2000 Server و ياWindows.Net Server 2003 را بگيريد. زيرا اين ويندوزها هيچ محدوديتي ندارند و حتي به مراتب كار با آن ها جالب تر است.

بهتر است كه بدانيد در اين وضعيت سرعت انتقال داده ها ما بين 28.8 تا Kbps 33.6 خواهد بود حتي اگر دو كامپيوتر از مودم هاي 56 Kbps استفاده كنند، چرا كه براي سرعت بالاتر بايد بين شركت مخابرات و كامپيوتر سرور خط تلفن ديجيتال E1 و يا در خارج T1 كشيده شده باشد.

البته اين عمل ضعف بسيار بالايي دارد و آن هم مسائل امنيتي است كه از طريق ترفندهاي مختلف قابل حل است. هنگامي كه يك Dialup Server را تنظيم مي كنيد، بصورت پيش گزيده، توانايي استفاده از منابع به اشتراك گذاشته شده تمام شبكه نيز داده مي شود، و اين موضوع هر چند جالب و مفيد است اما مي تواند بسيار خطرناك نيز باشد. البته تنها كاربراني مي توانند به يك كامپيوتر Dialup Server متصل شوند كه برايشان سطح دسترسي تعريف شده باشد. اما چنان چه اسم و رمز كاربري تصادفا يا عمدا در اختيار يك فرد مشكل دار و با نيت سوء قرار گيرد، قطعا همه شبكه در خطر خواهد بود.

ضمنا سيستم فايل NTFS و تنظيم صحيح حق دسترسي ها مي تواند مفيد باشد، اما كافي نيست. علاوه بر اين كه اگر از ديوار آتش استفاده مي كنيد، كاربرد Dialup Server باعث رد شدن آن خواهد شد و هكرها به راحتي مي توانند آن را دور بزنند و به شبكه نفوذ و اعمال خويش را تحقق بخشند. بنابراين در استفاده از آن دقت كنيد و در شبكه هاي وسيع حتي الامكان از انجام آن خودداري كنيد.

اما تنظيم سرور و استفاده از باز شماره گيري (Callback): به عنوان يك اصل بديهي ابتدا از تنظيمات مودمتان و درستي كاركرد آن مطمئن شويد. سپس مراحل زير را به دقت طي كنيد:

1) با يك حساب داراي سطح دسترسي مدير ( Administrator) وارد ويندوز شويد.
2) به قسمت Network Connections برويد ( به كنترل پانل و از آنجا Network Connections را انتخاب كنيد).
3) بر روي Create a new connection كه در پانل سمت چپ واقع شده است، كليك كنيد. پنجره اولي كه باز مي شود براي خوش آمد گويي و معرفي است، كليد Next را بفشاريد.
4) در پنجره بعدي كه مطابق شكل زير است گزينه ي آخر يعني Set up an advanced connection را انتخاب كنيد و Next را بفشاريد.

5) در پنجره بعد گزينه ي اول را انتخاب و مجددا كليك Next را بفشاريد.
6) در پنجره بعد مودمي را كه مي خواهيد به درخواست هاي اتصال پا سخگو باشد، انتخاب كنيد. دقت كنيد كه بر اساس تاكيد خود مايكروسافت هم تنها يك اتصال همزمان ممكن است. از طريق كليد Properties هم مي توانيد ويژگي هاي مودم انتخاب شده را تغيير دهيد . پيشنهاد مي شود آن ها را در همان حالت ديفالت يا پيش فرض نگه داريد و با فشردن كليد Next به مرحله ي بعدي برويد.
7) در پنجره بعدي بايد معلوم كنيد كه آيا مي خواهيد VPN -Virtual Private Network را پشتيباني كنيد؟ بهتر است همان حالت ديفالت كه No مي باشد را انتخاب و به پنجره بعدي برويد.
8) در اين پنجره فهرست كاربران ويندوز نمايش داده مي شود. مي توانيد از طريق فشردن كليد Add يك حساب كاربري در ان سيستم براي خود ايجاد كنيد . پس از پر كردن فيلدهاي كادر New User كليد Ok را بفشاريد، هم اكنون حساب كاربراي شما ايجاد شده و در ليست قرار گرفته است به كمك كليد Properties مي توانيد رمزعبور كاربر را تغيير دهيد . اما تب Callback كه در اين پنجره قرار گرفته براي چيست؟ همان گونه كه از اسم آن پيداست اگر شما بازشماره گيري را فعال كنيد، پس از اتصال شماره گيرنده به كامپيوتر و بررسي درستي اجازه ورود، ارتباط قطع مي شود و Dialup Server با شماره هايي كه از شماره گيرنده دريافت كرده است و يا شما تعيين كرده ايد، تماس خواهد گرفت.
در اين تب سه گزينه راديويي وجود دارد اولي Do not allow callback كه اين امكان را غير فعال مي كند و بصورت ديفالت انتخاب شده است. دومي Allow the caller to set the callback number كه اگر آن را انتخاب كنيد پس از ارتباط پنجره اي ظاهر خواهد شد كه تقاضاي شماره تلفن مي كند. اين در مواقعي مفيد است كه بخواهيد هزينه تماس بر عهده Dialup Server باشد.
گزينه سوم يعني Allow use the following callback number نيز به شما اين امكان را مي دهد كه از قبل شماره را مشخص كنيد كه از نظر امنيتي اهميت دارد. در اين حالت فقط از يكجا و با يك شماره تلفن مي توان تماس گرفت و نه از جاي ديگر.
9) در پنجره بعدي گزينه هاي مربوط به شبكه نشان داده مي شود. براي غير فعال كردن امكان دسترسي به شبكه محلي، بر روي گزينه ي Internet Protocol - TCP/IP دو بار كليك كنيد و در پنجره اي كه ظاهر مي شود، گزينه Allow Callers to access my local area network را غير فعال كنيد. اگر از برنامه هايي استفاده مي كنيد كه نياز به دانستن شماره IP كامپيوتر مقابل دارند، مانند بازي هاي تحت شبكه و يا برنامه VNC مي توانيد در قسمت TCP/IP شماره IP مشخصي را براي كامپيوتر متصل شده تعيين كنيد. در غير اينصورت شماره به وسيله DHCP برنامه به صورت خودكار داده مي شود.
10) در اين مرحله كار به اتمام مي رسد و با فشار كليد Finish مي توانيد حاصل كار خود را كه ايجاد يه Incoming ساده است در قسمت Network Connections ببينيد.
حال شما به سراغ سيستم ديگر برويد و همان گونه كه يك كانكشن ديال آپ براي اتصال به اينترت و آي اس پي تان در قبل مي ساخته ايد، ايجاد كنيد. اينبار به جاي كلمه عبور و اسم رمز مقادير قبلي را كه در بند 8 ذكر شد وارد كنيد و بجاي تلفن، شماره تلفن Dialup Server را.
توجه! توجه! اگر پس از اتمام مراحل كار, مودم شما به تماس ها پاسخ نمي دهد به قسمت Properties مودمتان واز آنجا به تب Advanced برويد و در كادر Extra Initialization commands عبارت ats0=x را وارد كنيد كه در آن x بيانگر تعداد زنگ هايي است كه پس از آن مودم به تلفن پاسخ مي دهد . براي مثال ats0=1 پس از يك زنگ به تلفن پاسخ مي دهد .
قديمي September 5th, 2010, 12:32   #530
seyyed.ali
Member

seyyed.ali's Avatar

دوم به اشتراك گذاري اينترنت

0

برای share کردن انترنت:

نقل قول:
اگر می خواهید از امکانات ویندوز استفاده کنید properties کانکشني كه به اينترنت وصل است رو باز کنید، تب advanced رو باز کنید و چک باکس allow other network users to connect... رو تیک بزنید.
قديمي September 15th, 2010, 00:16   #531
mohammad_8051
Senior Member

mohammad_8051's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
محل سكونت: بابل
تشکر از ايشان: 2,173 بار در 417 پست
mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)mohammad_8051 (سطح 6)
0

سلام دوستان
مدتیه که کامپیوترم مشکل پیدا کرد
نمیدونم چه ویروسیه که جان کامپیوترم را گرفت
ویروس کش nod32 روی کامپیوترم نصبه آپدیت هم کردم ولی اصلا ویروس را پیدا نمیکنه
الان جدیدا حتی اجازه اپدیت هم نمیده
سرعت کامپیوتر را به شدت پایین اورد
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر
قديمي September 15th, 2010, 11:11   #532
Man1
Senior Member

تاريخ عضويت: Apr 2009
تشکر از ايشان: 428 بار در 142 پست
Man1 (سطح 2)Man1 (سطح 2)Man1 (سطح 2)Man1 (سطح 2)Man1 (سطح 2)Man1 (سطح 2)Man1 (سطح 2)
0

دوستان دنبال لینک دانلود اکروبات ریدر برای باز کردن فایلهای بی دی اف هستم اگر سراغ دارین لطف کنین.
بسیار ممنون.
Man1 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 20th, 2010, 02:30   #533
behrad
Senior Member

behrad's Avatar

تاريخ عضويت: May 2007
تشکر از ايشان: 715 بار در 172 پست
behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)
جاوا

0

درود

اخرین نسخه جاوا را از کجا می تونم دانلود کنم ؟ ( قند شکن و امثالهم استفاده نمی کنم) . لطفا راهنمایی بفرمایید.

متشکرم
قديمي September 20th, 2010, 02:35   #534
Navid110
Senior Member

تاريخ عضويت: May 2009
تشکر از ايشان: 1,485 بار در 345 پست
Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله behrad نمايش نوشته ها
درود

اخرین نسخه جاوا را از کجا می تونم دانلود کنم ؟ ( قند شکن و امثالهم استفاده نمی کنم) . لطفا راهنمایی بفرمایید.

متشکرم
قند شکن نمیخواد برو تو خود سایت java.com
اونجا میتونی پیداش کنی رایگانه دانلودش
پیروز باشید
نوید
قديمي September 20th, 2010, 03:43   #535
behrad
Senior Member

behrad's Avatar

تاريخ عضويت: May 2007
تشکر از ايشان: 715 بار در 172 پست
behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)behrad (سطح 2)
0

نوید عزیز ممنون از توجه شما
تا الان که الا فش شدم..

خود دوکاسکپی لینکش رو گذاشته نمی تونم وارد شم . سرچ کردم از سایت دیگری وارد شم که نشد .
دست به دامن سایتهای وطنی شدم ...
توجه:
مجموعه [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] های جاوا در ایران به دلیل تحریم از سایت اصلی قابل دریافت نمیباشد!

اما به این لینک ها اعتماد ندارم و اکثرا قدیمی بودند..
اینم نتیجه پاستوریزه بودن همیشه راه درست بن بست و راه خلاف باز ه بااااااااااازززززززززززز
قديمي September 20th, 2010, 17:56   #536
tim1340
Senior Member

تاريخ عضويت: Aug 2009
تشکر از ايشان: 1,722 بار در 298 پست
tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)
0

با سلام
شرکت سان میکروسیستمز که مالک جاوا نیز هست از چند سال قبل هرگونه خدمات و یا اپدیت برای ایران را قطع نموده.اخرین اپدیت جاوا نسخه (build 1.6.0_21-b06 ) است که میتوانید از ادرس زیر دریافت کنید.فقط پس از دریافت اپدیت که حدود 13 مگابایت است دقت کتید که موقع نصب از اینترنت خارج شوید.نسخه 64 و 32 بیتی:

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

tim1340 آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از tim1340:
قديمي October 22nd, 2010, 19:56   #537
Navid110
Senior Member

تاريخ عضويت: May 2009
تشکر از ايشان: 1,485 بار در 345 پست
Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)
0

با سلام به دوستان
دوتا فیلم آموزشی تو دوتا سایت مختلف بود که میخواستمم دانلودشون کنم اما به صورت adobe flash player 10 در سایت های مورد نظر قرار گرفته اند و تنها قابلیت تماشاکردن به صورت آنلاین مهیاست نه دانلود
چیجوری میشه این فیلمها رو دانلود کرد از چه نرم افزاری استفاده کنم
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند
با سپاس
نوید
قديمي October 23rd, 2010, 01:15   #538
isar
Senior Member

isar's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: گنبد کاووس
تشکر از ايشان: 5,875 بار در 1,573 پست
isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به isar
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Navid110 نمايش نوشته ها
با سلام به دوستان
دوتا فیلم آموزشی تو دوتا سایت مختلف بود که میخواستمم دانلودشون کنم اما به صورت adobe flash player 10 در سایت های مورد نظر قرار گرفته اند و تنها قابلیت تماشاکردن به صورت آنلاین مهیاست نه دانلود
چیجوری میشه این فیلمها رو دانلود کرد از چه نرم افزاری استفاده کنم
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند
با سپاس
نوید
آپلود کردم

خدمت شما
قديمي October 23rd, 2010, 15:21   #539
Extacy
Senior Member

Extacy's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
محل سكونت: ايران سبز
تشکر از ايشان: 2,399 بار در 851 پست
Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)
0

با سلام.

دوستان نرم افزاری میخوام که فایلها رو تا میتونه فشرده کنه!
نرم افزار WinRAR که حجم فایل رو زیاد تغییر نمیده و همچنین پسوند Zip که خود ویندوز داره.

از نرم افزار 7-زیپ هم استفاده کردم اما این نرم افزار هم مثل WinRAR بود.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

ارادت - مهدی.
قديمي October 24th, 2010, 02:16   #540
trendfinder
Senior Member

trendfinder's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 3,174 بار در 746 پست
trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)
0

با نرم افزار [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] میتونید یک گیگ رو بکنید ده مگ.
ولی فکر میکنم نیاز به یک ابر کامپیوتر داشته باشید.چون کار زمانبریه.
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
پاسخ, پرسش, نرم, معرفی, افزار, افزاری

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 02:44 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.