انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي May 27th, 2008, 01:39   #1681
Extacy
Senior Member

Extacy's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
محل سكونت: ايران سبز
تشکر از ايشان: 2,399 بار در 851 پست
Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله pakan.p نمايش نوشته ها
یعنی واقعا هیچ راهی تداره مجبور نشم هارد عوض کنم؟
چرا

تبدیل Sata 2 IDE
قديمي May 27th, 2008, 02:53   #1682
xeroF
Senior Member

تاريخ عضويت: Sep 2007
تشکر از ايشان: 1,106 بار در 236 پست
xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)
0

نقل قول:
یه سوال :در مادر بوردهای مثل p5kc که 1عدد بیشتر connector ide ندارند چطور میشه هم هارد های ata133 وهم درایو cd رو به مین وصل کرد؟
هر کابل IDE دو Device را پشتیبانی می کند. منتها باید یکی را Master قرار دهید (به طور معمول هارد) و دومی را Slave که می تواند هارد دوم، سی دی رام یا سی دی رایتر باشد.

حتی کابل فلاپی درایو هم دو درایور را پیشتیانی می کند که به دلیل عدم نیاز ، فلاپی درایور دوم را نصب نمی کنند. در My Computer هم می بینید که بعد از درایو :A بلافاصله درایو :C قرار گرفته. درایو :B هم فلاپی درایور دوم هست که معمولا نصب نمی شود.

در عین حال چون مطالب بالا کاملا بدیهی است فکر می کنم در سوال شما نکته ای هست که من متوجه نشده ام. اگر پاسخ بالا قانع کننده نیست کمی بیشتر توضیح دهید.

تاکید می شود که شما با همان یک کابل می توانید هارد ATA و سی دی رام را با هم نصب کنید.
xeroF آفلاين است
2 تشکر کننده از xeroF:
قديمي May 27th, 2008, 08:55   #1683
szh.1367
Senior Member

szh.1367's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
محل سكونت: شیراز
تشکر از ايشان: 1,600 بار در 554 پست
szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)
0

نقل قول:
یه سوال :در مادر بوردهای مثل p5kc که 1عدد بیشتر connector ide ندارند چطور میشه هم هارد های ata133 وهم درایو cd رو به مین وصل کرد؟
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله xeroF نمايش نوشته ها
هر کابل IDE دو Device را پشتیبانی می کند. منتها باید یکی را Master قرار دهید (به طور معمول هارد) و دومی را Slave که می تواند هارد دوم، سی دی رام یا سی دی رایتر باشد.

حتی کابل فلاپی درایو هم دو درایور را پیشتیانی می کند که به دلیل عدم نیاز ، فلاپی درایور دوم را نصب نمی کنند. در My Computer هم می بینید که بعد از درایو :A بلافاصله درایو :C قرار گرفته. درایو :B هم فلاپی درایور دوم هست که معمولا نصب نمی شود.

در عین حال چون مطالب بالا کاملا بدیهی است فکر می کنم در سوال شما نکته ای هست که من متوجه نشده ام. اگر پاسخ بالا قانع کننده نیست کمی بیشتر توضیح دهید.

تاکید می شود که شما با همان یک کابل می توانید هارد ATA و سی دی رام را با هم نصب کنید.
دوست عزیز xeroF شاید این دوست ما از دوتا سی دی رام و یک هارد استفاده می کند و اون موقع است که تعداد Device کم می اید و باید از Sata to IDE استفاده شود

نظر شخصی

من از Sata to IDE استفاده نکرده ام ولی اینجوری احساس می کنم که سرعت هارد پایین می اید و پیشنهاد می کنم که از هارد sata استفاده شود

اینم شکل Sata to IDE

szh.1367 آفلاين است
2 تشکر کننده از szh.1367:
قديمي May 27th, 2008, 09:08   #1684
pakan.p
Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 133 بار در 52 پست
pakan.p (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله xeroF نمايش نوشته ها

......................ممنون از راهنمایی شما چتد تا سوال دیگه هم داشتم
آیا نیازی به تغییرات یا تنظیمات خاصی داره ممنون میشم که توضیح بدید؟
....................
آیا برای نصب این هارد روی یه سیستم جدید که همه قطعات عوض شده باشند نیاز به نصب مجدد ویندوز هست ؟
یا با INSTAL کردن درایور های قطعات جدید و UNINSTAL کردن درایور های قدیمی میتوان به همان وضعیت رسید؟
وکدام روش بهترین شرایط رو ایجاد میکته
pakan.p آفلاين است
قديمي May 27th, 2008, 09:38   #1685
szh.1367
Senior Member

szh.1367's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
محل سكونت: شیراز
تشکر از ايشان: 1,600 بار در 554 پست
szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)szh.1367 (سطح 3)
0

نقل قول:
......................ممنون از راهنمایی شما چتد تا سوال دیگه هم داشتم
....................
آیا برای نصب این هارد روی یه سیستم جدید که همه قطعات عوض شده باشند نیاز به نصب مجدد ویندوز هست ؟
یا با INSTAL کردن درایور های قطعات جدید و UNINSTAL کردن درایور های قدیمی میتوان به همان وضعیت رسید؟
دوست عزیز من منظورتان را در مورد تنظیمات خاص متوجه نشدم اما زمانی که هارد را به سیستم متصل می کنید دیگر نیازی به انجام کار اضافی نیست فقط زمانی نیاز به تنظیم داره که هارد بالا نیاد یا شما بخواهید اول سی دی رام بوت بکنید یا تغییرات دیگر که که نیاز به فردی وارد داره

امکان این کار وجود داره که درایورهای قدیمی را پاک کرد و درایورهای جدید را نصب کرد اما (نظر شخصی) بهترین کار عوض کردن دوباره ویندوز است و نصب درایورهای جدید است
szh.1367 آفلاين است
تشکر کننده از szh.1367:
قديمي May 27th, 2008, 09:51   #1686
xeroF
Senior Member

xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)xeroF (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله szh.1367 نمايش نوشته ها
دوست عزیز xeroF شاید این دوست ما از دوتا سی دی رام و یک هارد استفاده می کند
نقل قول:
در مادر بوردهای مثل p5kc که 1عدد بیشتر connector ide ندارند چطور میشه هم هارد های ata133 و هم درایو cd رو به مین وصل کرد؟
اشاره ای به بیش از دو قطعه نکردند. در عین حال نکته شما هم به طور کلی درست هست. سازندگان مادربرد و توسعه دهندگان تکنولوژی ، کم کم دارند زمینه خداحافظی با ATA را فراهم می کنند. این تنها کانکتور هم که روی مادربردهای جدید قرار می دهند برای خالی نبودن عریضه و به منظور حفظ سازگاری مادربردهای جدید با تکنولوژی های قدیمی تر هست.
xeroF آفلاين است
2 تشکر کننده از xeroF:
قديمي May 27th, 2008, 12:37   #1687
xeroF
Senior Member

0

نقل قول:
به لحاظ نرم افزاری به تنظیم خاصی نیاز نیست و لازم نیست چیزی را Install یا Uninstall کنید. هارد و سی دی رام جزء قطعات Plug & Play هستند و با نصب یا تعویض ، ویندوز خودش آنها را شناسایی می کند و همه کارهای نرم افزاری را انجام می دهد.
به لحاظ سخت افزاری یک تنظیم کوچک باید انجام دهید که در پست قبلی گفتم . اگر به توضیح بیشتر نیاز هست اعلام کنید

نقل قول:
وقتی که تمام قطعات را عوض کرده اید بهتر هست که ویندوز را هم عوض کنید. چون با تعویض قطعات Non Plug & Play ویندوز یکی یکی درایور قطعات جدید را درخواست می کند. خلاصه وقت گیر هست ضمن اینکه یک سیستم عامل تر و تمیز هم نخواهید داشت و احتمال conflict هم وجود داره. نصب یک ویندوز جدید راحت تر و مطمئن تر هست.

گمان می کنم اصرار شما بر حفظ ویندوز قبلی به دلیل وجود نرم افزارها و دیتا و پروفایل آنهاست. اگر موضوع اینه و به طور مشخص منظورتون متاتریدر هست ، این موضوع راه حل داره.
xeroF آفلاين است
2 تشکر کننده از xeroF:
قديمي May 27th, 2008, 16:36   #1688
Jahed
Member

Jahed's Avatar

تشکر از ايشان: 97 بار در 39 پست
Jahed (سطح 0)
0

با سلام خدمت دوستان محترم

اگر بخواهیم فایلهای حذف شده را برای همیشه حذف کنیم بطوریکه با نرم افزارهای ریکاوری قابل بازیابی نباشد چکار میکنیم؟

لطفا"دوستان راهنمایی کنند،متشکرم.
قديمي May 27th, 2008, 17:05   #1689
Kambiz_T.A
Senior Member

Kambiz_T.A's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 1,681 بار در 579 پست
Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Jahed نمايش نوشته ها
با سلام خدمت دوستان محترم

اگر بخواهیم فایلهای حذف شده را برای همیشه حذف کنیم بطوریکه با نرم افزارهای ریکاوری قابل بازیابی نباشد چکار میکنیم؟

لطفا"دوستان راهنمایی کنند،متشکرم.
با سلام

بايد از flle shredder استفاده كنيد

اين ابزار بگونه اي فايل شما را حذف ميكند كه ديگر قابل باز يابي نباشد

موفق و پيروز باشيد
Kambiz_T.A آفلاين است
تشکر کننده از Kambiz_T.A:
قديمي May 27th, 2008, 18:02   #1690
pakan.p
Member

pakan.p (سطح 0)
0

[QUOTE=xeroF;193763]به لحاظ نرم افزاری به تنظیم خاصی نیاز نیست و لازم نیست چیزی را Install یا Uninstall کنید. هارد و سی دی رام جزء قطعات Plug & Play هستند و با نصب یا تعویض ، ویندوز خودش آنها را شناسایی می کند و همه کارهای نرم افزاری را انجام می دهد.
به لحاظ سخت افزاری یک تنظیم کوچک باید انجام دهید که در پست قبلی گفتم . اگر به توضیح بیشتر نیاز هست اعلام کنید

..................................
با تشکر از راهنمایی های شما و سایر دوستان

ممنون میشم اگر در مورد این تنظیمات سخت افزاری هم توضیح بدید
اگر نیاز به تغییرات در bios setup utility هم هست ممنون میشم لطف کنید
pakan.p آفلاين است
قديمي May 27th, 2008, 21:47   #1691
xeroF
Senior Member

0

نقل قول:
در مورد این تنظیمات سخت افزاری هم توضیح بدید
اگر نیاز به تغییرات در bios setup utility هم هست ممنون میشم لطف کنید
مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.
1- کابل را به مادر برد ، هارد را به کانکتور وسط و سی دی رام را به سر دیگر وصل کنید. (کانکتور وسط ، کابل را به دو قسمت کوتاهتر و بلندتر تقسیم می کند. بدیهی است که کابل را باید از سر بلندتر به مادر برد وصل کنید)
2- در پشت هارد و سی دی رام یک مجموعه Pin همراه با یک جامپر می بینید. در کنار آنها یک نقشه وجود دارد که عباراتی نظیر Slave ، Master و ... روی آن درج شده.
3- در روی هارد جامپر را روی دو Pin مربوط به Master و در سی دی رام روی Slave قرار دهید . به عبارت دیگر با جامپر باید دو Pin مربوطه را اتصال کوتاه کنید.
4- کابل برق را وصل کنید.
تمام
چند نکته:
* در سی دی رام نقشه جامپر همان نزدیکی ها حک شده اما در هارد ممکن است روی بدنه هارد چاپ شده باشد. بگردید آن را پیدا می کنید.
** در بعضی از هاردها اگر تمام pinها را آزاد کنید ، هارد خود به خود در حالت Master قرار می گیرد اما شما به روشی که گفته شد عمل کنید.
*** اگر هارد دیگری روی سیستم نصب نشده، فعلا فرض می کنیم لازم نیست در Bios تغییراتی بدهید. اگر لازم شد به Bios هم خواهیم پرداخت.
**** لطفا مراحل بالا را با دقت و بعد از اینکه کاملا متوجه و مطمئن شدید انجام دهید. اگر نکته ای را متوجه نشدید قبل از اقدام سوال کنید.

نتیجه را اطلاع دهید تا خیالم راحت شود که دسته گلی به آب نداده اید.
xeroF آفلاين است
3 تشکر کننده از xeroF:
قديمي May 28th, 2008, 04:37   #1692
pakan.p
Member

pakan.p (سطح 0)
0

خيلي ممنون از راهنمايي شما مشكل كاملا حل شد
pakan.p آفلاين است
تشکر کننده از pakan.p:
قديمي May 28th, 2008, 11:53   #1693
forexsrd
Member

تاريخ عضويت: Jun 2006
تشکر از ايشان: 80 بار در 44 پست
forexsrd (سطح 0)
UPS

0

سلام

براي كامپيوترم ميخوام يك UPS بخرم.
تا يكصد هزار تومان چه انتخاب هايي دارم؟
تا دويست هزار تومان چطور؟
در صورت قطع برق تا چند ساعت رو جواب گو هستند؟
قديمي May 28th, 2008, 15:32   #1694
traderman123
Senior Member

traderman123's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2006
محل سكونت: UK
تشکر از ايشان: 731 بار در 144 پست
traderman123 (سطح 1)traderman123 (سطح 1)traderman123 (سطح 1)
0

سلام
من یه خواهر زاده دارم که الان 8 سالشه
450 هزار تومان بابش داره هزینه میکنه تا براش یه کامپیوتر بخره
به نظر دوستان چه سیتمی میشه با این مقدار پول جمع کرد؟
لطفا ریز قطعات رو اگر کسی میدونه بگه !!!
ممنون
قديمي May 28th, 2008, 18:40   #1695
kohzadi
Senior Member

kohzadi's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2006
تشکر از ايشان: 1,392 بار در 391 پست
kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)kohzadi (سطح 4)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله traderman123 نمايش نوشته ها
سلام
من یه خواهر زاده دارم که الان 8 سالشه
450 هزار تومان بابش داره هزینه میکنه تا براش یه کامپیوتر بخره
به نظر دوستان چه سیتمی میشه با این مقدار پول جمع کرد؟
لطفا ریز قطعات رو اگر کسی میدونه بگه !!!
ممنون
سلام
دوست عزیز با توجه به مقدار هزینه ای که در نظر گرفته اید می توانید سیستم زیر را تهیه کنید:
CPU: Intel 3000 LGA or Intel 430 or AMD LE1600
RAM: 1024 MB DDR2 kingstone Original (2*512 MB) Dual Channel
HDD : 160 GB SATA2 Maxtor 8MB
VGA: 512 Mb GeForce 7200
Monitor : 17” FLAT Samsung dfx
Drive : Combo Samsung
Modem : Suzuki 56K V.92
Case & Power : Perfect 500W 24 Pin
Mouse & keybord
Speaker : 500 Watt 3 pieces
ست نقره ای_مشکی
قیمت این سیستم 415000 تومان می شود