انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)

Notices

نمايش نتيجه نظرسنجي: نظرتون در مورد راه اندازی یک چت روم در سایت چیه؟
با راه اندازی چت روم موافقم. چت روم در تمام زمانها باز باشد. 64 74.42%
با راه اندازی چت روم موافقم. اما چت روم فقط در زمانهای مشخصی باز باشد. 17 19.77%
با راه اندازی چت روم مخالفم. 5 5.81%
تعداد رای دهندگان: 86. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي March 3rd, 2006, 17:45   #1
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
Question راه اندازی چت روم

0

نظرتون در مورد راه اندازی یک چت روم در سایت چیه؟

اگر در سایت یک چت روم داشته باشیم، میتونیم هفته ای چند بار در زمانهای مشخصی، سمینارهای آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنیم. یا در زمان اعلام اخبار مهم، در چت روم تبادل نظر و اطلاعات کنیم.

عیب چت روم اینه که گفتگو ها در چت روم دسته بندی شده نیستند و ذخیره نمی شوند. همچنین اگر فردی وارد چت رو بشه، سوابق گفتگوهای قبلی رو مشاهده نمیکنه و از لحظه ورود مکالمات رو می بینه.

در مجموع سه راه پیش رو داریم:

1- راه اندازی چت روم و باز بودن آن در تمام زمانها
2- راه اندازی چت روم و باز بودن آن فقط در زمانهای مشخص (اعلام اخبار مهم، برگزاری سمینار آنلاین، . . .)
3- عدم راه اندازی چت روم

لطفا شما هم نظرتون رو اعلام کنید.

آخرین ويرايش توسط Reza در March 3rd, 2006 و ساعت 17:51
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از Reza:
قديمي March 3rd, 2006, 18:03   #2
ghods
Senior Member

ghods's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2004
تشکر از ايشان: 213 بار در 109 پست
ghods (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza
نظرتون در مورد راه اندازی یک چت روم در سایت چیه؟

اگر در سایت یک چت روم داشته باشیم، میتونیم هفته ای چند بار در زمانهای مشخصی، سمینارهای آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنیم. یا در زمان اعلام اخبار مهم، در چت روم تبادل نظر و اطلاعات کنیم.

عیب چت روم اینه که گفتگو ها در چت روم دسته بندی شده نیستند و ذخیره نمی شوند. همچنین اگر فردی وارد چت رو بشه، سوابق گفتگوهای قبلی رو مشاهده نمیکنه و از لحظه ورود مکالمات رو می بینه.

..........................

لطفا شما هم نظرتون رو اعلام کنید.
سلام آقا رضا

من فكر كنم اگر چت روم سايت برنامه زمان بندي مناسبي داشته باشه ميتونيم به همه هدفهايي كه از يه محيط بحث و گفتگوي مجازي انتظار داريم، برسيم .
بطور مثال ميتوانيم سمينارها و مباحث آموزشي را در روزهاي شنبه و يكشنبه كه ماركت تعطيله برگزار كنيم و زمانهاي اخبار فقط در خصوص خبر و ....
با برنامه ريزي زماني مناسب در چت روم ميشه مطالب نوشته شده در چت روم را ذخيره و نهايتا دسته بندي و آرشيو نمود .
ghods آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از ghods:
قديمي March 3rd, 2006, 19:11   #3
Fivehunderd
Senior Member

Fivehunderd's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2005
تشکر از ايشان: 326 بار در 134 پست
Fivehunderd (سطح 1)Fivehunderd (سطح 1)Fivehunderd (سطح 1)Fivehunderd (سطح 1)Fivehunderd (سطح 1)
0

فکر بسیار خوبی هست.
گمان میکنم اگر سر ساعات خاص باشه بهتره . به این علت که در اون ساعات بچه های سایت بهتر به پست هم میخورن .مثلا من اگه بخوام با یکی از اساتید صحبت کنم ممکنه به این راحتی موفق نشم.

البته یه جور دیگه هم شاید بشه اونم به این صورت که هرکی برنامه ورود روزانه خودش رو به چت روم از قبل اعلام کنه حتی میتونه برنامش رو هفتگی بگه که همه بدونن مثلا فلانی چه ساعاتی در روز یا هفته میشه باش ارتباط برقرار کرد.
قديمي March 3rd, 2006, 19:38   #4
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

من هم موافقم ولي اگر زمانهاي خاصي باز باشه که متمرکزتر بشه کار کرد بهتره. مخصوصا ميشه قرارهاي آنلاين مربوط به دنبال کنندگان استراتژي هاي مختلف رو با اين روش برگزار کرد.
yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از yaser_rashidi:
قديمي March 3rd, 2006, 20:01   #5
Alijaan
کاربر فعال سیستمها و روشهای معامله

Alijaan's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2005
محل سكونت: ایران
تشکر از ايشان: 2,489 بار در 710 پست
Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Alijaan
0

سلام آقا رضای گل

آقا خسته نباشید ...
به نظر من کار رو زیاد پیچیده نکنید ...
چت روم باشه ...
همیشه هم باشه ...
درگیر زمان بندی هم نکنیمش ...
اما اونهایی که میخوان قرار بذارن و کلاس بذارن در یه ساعاتی هماهنگ میکنن...
شاید یه عده آدم الاف ( مثل من ) باشن که بخوان صبح تا شب گپ بزنن ...

ارادتمند شما
قديمي March 3rd, 2006, 21:22   #6
mb
Senior Member

mb's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2004
تشکر از ايشان: 882 بار در 372 پست
mb (سطح 1)mb (سطح 1)
0

با عرض سلام وخسته نباشید.

با حرفهای علیجان عزیز به غیر از خط اخرش موافقم.
mb آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي March 3rd, 2006, 21:26   #7
Alijaan
کاربر فعال سیستمها و روشهای معامله

Alijaan's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2005
محل سكونت: ایران
تشکر از ايشان: 2,489 بار در 710 پست
Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)Alijaan (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Alijaan
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله مهران۲۳۷۳
با عرض سلام وخسته نباشید.

با حرفهای علیجان عزیز به غیر از خط اخرش موافقم.
سلام مهران جان ...

منظورت اون خطه که نوشته (( ارادتمند شما )) ...

آقا من اون خط آخر رو فقط بخاطر مهران عزیز حذف کردم ...
اصلا هم الاف نیستم ...

ارادتمند شما

پ . ن . آقا راستی کسی از اسپیگل خبر نداره ... یه چند وقتیه که خیلی کم پیدا شده

آخرین ويرايش توسط Alijaan در March 3rd, 2006 و ساعت 21:30
Alijaan آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي March 3rd, 2006, 22:54   #8
محمودخان
مدیر سابق سیستمها و روشهای معامله

محمودخان's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2005
تشکر از ايشان: 471 بار در 225 پست
محمودخان (سطح 1)محمودخان (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به محمودخان
0

آقا رضا..امیدوارم همیشه همینطور به فکر بهتر کردن فروم باشید و همیشه موفق
با اجازه همگی...من با راه اندازی چت روم...مخالفم (الانه که همه خاموش میکنن میرن میخوابند )...
دلیلشم واضحه...ما خیلی از مطالب رو در چت روم از دست میدیم..حتی اگه در زمانهای خاصی برگزار کنیم...مثلا سر فلان خبر...اونوقت خیلی تبادل نظرهایی که اونجا میشه رو آیندگان از دست میدن...اگه یه بیسوادی مثله من بعد یه سال خواست بیاد ببینه سر مثلا ان اف پی ژانویه 2006 چه اتفاقی افتاد...میبینه اینجا آرشیوی از اون استرسی که بچه ها کشیدن نیست...چون همه تو چت روم بود که به باد فنا رفت .
میدونم که الان میگید...خب ما هر بحثی رو که کردیم...یه LOG ازش میگیریم و میزاریم تویه یه تاپیکی که آرشیو بشه..اینم به نظرم درست نیست...چون خصلتا چت روم چیزیه که آدم توش باید حرف بزنه و مطمنا ما هم وقتی میخوایم شروع به حرف زدن کنیم..پنجاه درصد راجع به موضوع و ناگزیر پنچاه درصد راجع به موضوعات دیگه بحث خواهیم کرد که اونقت هم حجم مطلب بالا میره و هم پیگیری اون برای آیندگان سخت میشه
فروم یه خوبی که داره...فقط راجع به اصل مطلب بحث میشه...کوتاه...مختصر...مفید....: )

البته اینا فقط نظر من بود...و من هم تابع نظر کل جمع هستم...خودم هم شماره 2 رو تیک زدم که نگید ساز مخالف میزنه
محمودخان آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از محمودخان:
قديمي March 3rd, 2006, 23:26   #9
Khashayar_Amini
مدیر سابق تحلیل فاندامنتال

تاريخ عضويت: Dec 2005
تشکر از ايشان: 748 بار در 202 پست
Khashayar_Amini (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Khashayar_Amini
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله محمودخان
آقا رضا..امیدوارم همیشه همینطور به فکر بهتر کردن فروم باشید و همیشه موفق
با اجازه همگی...من با راه اندازی چت روم...مخالفم (الانه که همه خاموش میکنن میرن میخوابند )...
دلیلشم واضحه...ما خیلی از مطالب رو در چت روم از دست میدیم..حتی اگه در زمانهای خاصی برگزار کنیم...مثلا سر فلان خبر...اونوقت خیلی تبادل نظرهایی که اونجا میشه رو آیندگان از دست میدن...اگه یه بیسوادی مثله من بعد یه سال خواست بیاد ببینه سر مثلا ان اف پی ژانویه 2006 چه اتفاقی افتاد...میبینه اینجا آرشیوی از اون استرسی که بچه ها کشیدن نیست...چون همه تو چت روم بود که به باد فنا رفت .
میدونم که الان میگید...خب ما هر بحثی رو که کردیم...یه LOG ازش میگیریم و میزاریم تویه یه تاپیکی که آرشیو بشه..اینم به نظرم درست نیست...چون خصلتا چت روم چیزیه که آدم توش باید حرف بزنه و مطمنا ما هم وقتی میخوایم شروع به حرف زدن کنیم..پنجاه درصد راجع به موضوع و ناگزیر پنچاه درصد راجع به موضوعات دیگه بحث خواهیم کرد که اونقت هم حجم مطلب بالا میره و هم پیگیری اون برای آیندگان سخت میشه
فروم یه خوبی که داره...فقط راجع به اصل مطلب بحث میشه...کوتاه...مختصر...مفید....: )

البته اینا فقط نظر من بود...و من هم تابع نظر کل جمع هستم...خودم هم شماره 2 رو تیک زدم که نگید ساز مخالف میزنه
اولا من خودم با چت روم بشدت موافقم .
دوما اينكه محمود جان انصافا مگه تو اون يكي دو ساعتي كه بچه ها قرار ميزارن چند تا پست فروم رو از دست ميديم .
همين الان بچه ها سر خبر ميان بحث مي كنن ؟
اين مسئله به موازات فروم است ومشكلي ايجاد نمي كند .
قديمي March 4th, 2006, 01:29   #10
Sting
مدیر سابق تحلیل تکنیکال و بروکرها

Sting's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2004
تشکر از ايشان: 1,800 بار در 646 پست
Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)Sting (سطح 3)
0

سلام :

به شدت موافقم . در صورتی که تمامی زمانها باشه . چون ممکنه شخصی به صورت لحظه ای سوالی داشته باشه

در هر موردی ( بروکر - حساب - خبر - مشکلات و .... ) که همون لحظه جواب بگیره خیلی بهتره تا بعدا

به شرطی که همیشه باز باشه خیلی خوبه
قديمي March 4th, 2006, 03:49   #11
ghazmar
مدیر سابق تالار عمومی فارکس و سیگنالها

ghazmar's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2004
محل سكونت: Iran - Karaj
تشکر از ايشان: 882 بار در 227 پست
ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به ghazmar
0

راستش من هم تا حدي با نظر محمودخان موافقم.
اما يه جور ديگه به قضيه نگاه مي کنم. چت روم و فوروم دو کارکرد کاملاً مجزا دارن. نبايد انتظارات يکي رو از ديگري داشت.
همون طور که استينگ هم گفته يه وقتايي سؤالات لحظه اي پيش مي آد.
اگه يادتون باشه، يکي از شلوغ ترين اوقات چت روم هاي ماني تک، زمان اعلام Nfp بود. بحث هايي که اون جا انجام مي شد، ذاتاً مال چت روم هست و نمي شه وسيله فوروم اون بحث ها رو انجام داد.
اما چت روم يه آفت داره. اون هم اين که ماها ذاتاً علاقمنديم که جوابمون رو هر چه زودتر بگيريم. حتماً ديدين که بعضي از بچه ها و خصوصاً تازه واردها، يه پست رو دو سه جا مي نويسن تا مطمئن بشن که همه اون رو ديده ان و زودتر پاسخ بگيرن. يا مثلاً يکي از بچه ها که يه مطلب رو مي نويسه و مثلاً ظرف يه روز جواب نمي گيره، دوباره مطلب رو عيناً مي ذاره.
منظورم اينه که آفت چت روم اينه که بحث هايي که بايد توي فوروم هم بشه، به چت روم کشيده مي شه و در نتيجه براي بعد قابل استفاده نيس. الزاماً بعد هم نه، شايد يه نفر توي اون ساعت کار داشته باشه و نتونه بياد توي چت روم.
اگه بخوام نظرم رو جمع بندي کنم، مديريت چت روم بسيار مشکل تر از فوروم هست.
به نظر من استفاده از چت روم بايد کاملاً هدفمند باشه. مثلاً فرض کنين Fx بياد و استراتژي خودش رو به نقد بذاره و ديگران در موردش بحث کنن و اون دفاع کنه. يا حميد بياد و در مورد روش 20 پيپ اي اش و مشکلاتش و روش هاي بهبودش صحبت کنه و ديگران نظر بدن.
يا فرض کنين يه زمان هايي که معمولاً تريدرها آنلاين هستن (مثلا سر اخبار مهم) باشه تا بچه ها بتونن هم رو پيدا کنن و با هم صحبت کنن.
ضمناً اين رو هم بگم که من به شخصه اصلاً اهل اومدن توي چت روم و اين داستانا نيستم! واسه همين اگه راه افتاد، جاي من رو هم اون جا خالي کنين.
مخلصم.
ghazmar آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي March 4th, 2006, 11:40   #12
محمودخان
مدیر سابق سیستمها و روشهای معامله

محمودخان's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2005
تشکر از ايشان: 471 بار در 225 پست
محمودخان (سطح 1)محمودخان (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به محمودخان
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله درويش خرسند
.
دوما اينكه محمود جان انصافا مگه تو اون يكي دو ساعتي كه بچه ها قرار ميزارن چند تا پست فروم رو از دست ميديم .
همين الان بچه ها سر خبر ميان بحث مي كنن ؟
درویش عزیز...
به تعداد پستها نباید بسنده کرد...من دلیل مخالفت و نگرانی ام از همون (حتی) یک دونه پست مهم و مغز داریه که زده میشه و همه از دست میدیم هست.... جمع بندیمطالب پت روم خیلی مشکله و به قول ghazmarعزیز...مدیریت اون سخت تر از فروم...
الان هم بچه ها قبل خبر میان و سوالاتشون رو در فروم مطرح میکنند و از توضیحات زیبای شما قبل و بعد خبر استفاده میکنند...منم مثل ghazmarخیلی اهل چت نیستم ولی تحلیلهای شما رو خیلی دوست دارم که بدونم...حالا شما بیا و در چت روم دو تا نکته رو بگو که در فروم نگید...انوقت من و امثال من از دستش میدن...

ولی بازم میگم...منم تابع نظر اکثریت هستم
محمودخان آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي March 4th, 2006, 14:19   #13
Shakhes
مدیر سابق تالار سیستمها و روشهای معامله

Shakhes's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2006
تشکر از ايشان: 11,240 بار در 3,503 پست
Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)
0

با سلام
به نظر من این طور میرسه که هر مطلبی رو که میشه توی چت روم تبادل کرد بدون هیچ مشکلی می تواند در فورم مطرح شود اما عکس اون امکان نداره .بنابراین فورم هم مال گذشتگان هم حالیان وهم ایندگان است یا به قولی سند زنده وگویا .
البته در مورد مسایلی همچون اعلام شاخص ها که بعضی سایت ها با تاخیر وبعضی ها زودتر اعلام می کنند یا حتی خبرهای غیر منتظره ولحظه ای که برای اگاهی دادن جهت تصمیم در مورد پوزیشنها ست چت روم یک نقش انکار نا پذیر دارد وبسیار بسیار مهم است(خبرهای نفتی - طلا واز این قبیل که جای خود دارد .)
ولی خوب بحث اداره کردنش هم هست که نظم خاصی را می طلبد.

موفق باشید
Shakhes آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي March 4th, 2006, 14:39   #14
Khashayar_Amini
مدیر سابق تحلیل فاندامنتال

تاريخ عضويت: Dec 2005
تشکر از ايشان: 748 بار در 202 پست
Khashayar_Amini (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Khashayar_Amini
0

نقل قول:
درویش عزیز...
به تعداد پستها نباید بسنده کرد...من دلیل مخالفت و نگرانی ام از همون (حتی) یک دونه پست مهم و مغز داریه که زده میشه و همه از دست میدیم هست.... جمع بندیمطالب پت روم خیلی مشکله و به قول ghazmarعزیز...مدیریت اون سخت تر از فروم...
الان هم بچه ها قبل خبر میان و سوالاتشون رو در فروم مطرح میکنند و از توضیحات زیبای شما قبل و بعد خبر استفاده میکنند...منم مثل ghazmarخیلی اهل چت نیستم ولی تحلیلهای شما رو خیلی دوست دارم که بدونم...حالا شما بیا و در چت روم دو تا نکته رو بگو که در فروم نگید...انوقت من و امثال من از دستش میدن...

محمود جان من قبول دارم كه فروم يه مزايايي داره كه چت روم نداره در اين شكي نيست و صحبتهاي شما هم كاملا درسته .
اما از اون طرف هم بد نيست به داستان نگاه كنيم چت روم هم يه مزايايي داره كه فروم نداره .بد نيست كه هردوي اينها باشن .
مثلا شما همين ساين ماني تك رو نگاه كن هم چت رومشو داره هم فرومشو هردو تاشونم دارن كارشونو مي كنن .ما اولين كساني نيستيم كه داريم اين مسئله را تجربه مي كنيم
به علاوه اينكه خوب اين فروم كه با قوانني مكانيكي كه اداره نميشه .خدا رو شكر اساتيد قابلي اينجا فعاليت مي كنند و اگر هم ديدند كه ايجاد چت روم سايت رو داره از اهدافش دور مي كنه يه فكري ميكنن .كه البته من بعيد مي دونم
راه حل هميشه هست
قديمي March 4th, 2006, 20:05   #15
حامد 80
Senior Member

حامد 80's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2004
محل سكونت: TEH
تشکر از ايشان: 47 بار در 34 پست
حامد 80 (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به حامد 80
0

نقل قول:
درویش عزیز...

من با محمود خان موافقم
تشکر کننده از حامد 80:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
چت, اندازی, روم, راه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید