انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي May 19th, 2009, 01:33   #1321
Meysam Piri
مسئول تالار "روان‌شناسی در معامله‌گری"

Meysam Piri's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 4,889 بار در 891 پست
Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Meysam Piri
0

سلام و عرض احترام خدمت آقا رضای عزیز و همه دوستان سرمایه

بی مقدمه به اصل موضوع می پردازم:

مدتهاست یکی از دغدغه های شخصی خود من وجود مسایل جانبی و غیر تخصصی و عدم توجه به پستهای مفید و تخصصی است.

اما آیا مثلا من نوعی می توانم دیگر کاربران را مجبور کنم که به سمت پستهای تخصصی گرایش پیدا کنند؟ مسلما خیر .تا زمانی که هر یک از ما وجود یک فعالیت را در اموری که انجام می دهیم مفید می دانیم نظرات دیگر تاثیری بر اعمال ما نخواهد داشت.

پس تا اینجا می توان گفت که استفاده از تالارهای تخصصی یا غیر تخصصی یک امر کاملا اختیاری است.

در هر سایتی برای جلوگیری از هرج و مرج قوانینی وضع می شود که نظم را بر فضای موجود حاکم کند.این یک نمونه کوچک شده از اجتماعی است که در آن زندگی می کنیم.

برخی از قوانین جامعه مطابق میل ما و برخی مخالف میل و نظر ماست ، درصد مخالفت و موافقت هر کدام از ما با این قوانین وضع شده متفاوت است، اما با این وجود همه ما به زندگی با این قوانین که وضعشان نکرده ایم ادامه می دهیم.

وقتی در جامعه ای با این وسعت و بزرگی قوانین را قبول می کنیم و با آنها زندگی می کنیم برای من جای تعجب است که چگونه در سایت به این کوچکی تحمل و اجرای قوانین تا این اندازه مشکل است.

به این نکته نیز توجه داشته باشیم که آقا رضا یک نفر است هر کدام از ما نظری می دهیم و معتقدیم که نظر ما درست است و نظر دیگری نادرست ،هر کدام هم دلایلی بر درستی ادعای خود می آوریم .انتخاب آقا رضا چه چیزی باید باشد که همه راضی و خشنود باشند؟

مسلما با هر انتخابی عده ای ناراضی به وجود می آید ،ولی متاسفانه کار افراد ناراضی از انتقاد فراتر می رود و اشخاص را نشانه می گیرد!!!

خودمن از مخالفان صد در صد تالارهای غیر تخصصی از هر نوع هستم دو راه حل برای من و کسانی مانند من وجود دارد :
1. یک سایت برای خودمان راه اندازی کنیم و هر کاری دوست داریم انجام دهیم .در چنین سایتی می توانیم هر مطلبی را به هر صورتی دوست داریم بنویسیم و با این کار از شخص دیگری مایه نگذاشته ایم.
این که یک آی دی جعلی درست کنیم و توقع داشته باشیم هر چیزی که می گوییم نمایش داده شود فکر نمی کنم گزینه مناسبی باشد.

2. در این سایت بمانیم و به قوانینش احترام بگذاریم .
قوانین مشخص است و اگر چنین تاپیکی وجود دارد از حسن نیت رضای عزیز است.

در طول مدتی که در سرمایه بودم به کرات شاهد این مساله بودم که افراد فراوانی در پشت آی دی ناشناس به راحتی به ایشان توهین می کنند و ایشان با بزرگواری و متانت پاسخ می دهند.

کمی به خودمان بیاییم ،خیلی ها هستند که دوست دارند سرمایه تمام شود ، سرمایه ***** شود و با انواع و اقسام دردسر سازی ها از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند.

حداقل اگر کمکی به مدیر سایت نمی کنیم باری بر دوشش اضافه نکنیم .امیدوارم روزی همه ما به دور از این مسایل در محیطی دوستانه به بحث راجع به کار خودمان بپردازیم نه.......

با احترام
قديمي May 19th, 2009, 01:43   #1322
وحید
مسئول سابق تالار عمومی و تالار اعضاء

وحید's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2008
تشکر از ايشان: 4,825 بار در 1,161 پست
وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله مالباخته نمايش نوشته ها
تمام صحبت ما هم همين است برادر جان!
شما بنا بر نظر خودتان چيزی را با توجه به چيزی ديگر سياسی می‌دانيد و حذف می‌كنيد (در صورتی كه واقعن بی‌خطرتر و رقيق‌تر از اين دوبيتی مظلوم چيزی نيست) و نظر شما هم ناخودآگاه متاثر از سلايق سياسی شماست. حرف من يكی اين است كه اگر مطمئن شوم شما نه از روی سليقه‌ی فردی بلكه به خاطر دفاع از كيان «سرمايه» پست‌های من را حذف می‌كنيد ناراحت كه نمی‌شوم هيچ روزی 10 تا پست هم در پيام شخصی برايتان می‌فرستم تا هی حذف كنيد مبادا قيچی‌تان كند شود.

حالا خواهش می‌كنم «پست بعدی» من را هم اين جا بگذاريد كه آن هم يك خاطره تاريخی خواندنی در تاپيك كوتاه و خواندنی بود و به نظرم يك نمونه ديگر از اعمال سليقه‌ی شخصی:
اگر اين مطلب سياسي باشد سليقه سياسي من ان را حذف خواهد كرد به دليل سياسي بودنش و نه ديد خاص سياسي من
قرار بر اين است كه كلن جهت جلوگيري از اعمال سليقه مطالب سياسي نباشد حالا از هر نمونه و دسته اي
شايد هم به قول جناب فراري اشكال از زبان دو پهلوي فارسي است
حالا شما ممكن است ديد غير سياسي خود از اين 2 بيتي مظلوم را بگوييد؟ بنده هم قضاوت در مورد اينكه اين دو بيتي سياسي است يا نه را مدير سايت ميسپارم اگر تشخيص دادند سياسي نيست بنده بايد 2 ترم ادبيات بخوانم تا بهتر معني اشعار را درك كنم
كلاس خصوصي قبول ميفرماييد؟
با تشكر و ارزوي موفقيت
قديمي May 19th, 2009, 01:47   #1323
farari
Senior Member

farari's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: لب دریای کبود
تشکر از ايشان: 655 بار در 227 پست
farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)
0

جناب پیری شما از اساتید این سایت هستید و بنده هنوز دوران ابتدایی را سپری نکرده ام چه برسد به آیین نگارش

اما یا مطالب چند صفحه قبل را مروری نکرده اید یا شما هم به جای حل یک مشکل حکم به انحلال می دهید همه درد ما اندکی نرمش بود و دست یازی به پاره ای حقوق گمشده به حداقلی در حد جامعه نه چیزی فراتر از آن..............

اما اگر مشکل نهان شدن در پس آیدی ها باشد خیلی ها نیازمند این سایت هستند و کسی که باکش نیست از رعایت قوانین احتمالا اگر برای ثبت نام مشخصات رسمی هم درخواست شود خودداری نخواهد نمود تا گر خواست سخنی بگوید جسارت دفاع از سخن خویش را نیز داشته باشد.اما اگر هدف توقیف نشدن سایت است که گفتم ما چیزی بیشتر از عرف و قوانین نمی خواهیم.

پیش قدم هستم برای ارایه مدارک....................
قديمي May 19th, 2009, 01:52   #1324
مالباخته
Senior Member

محل سكونت: در تبعيدی خودخواسته
تشکر از ايشان: 730 بار در 206 پست
مالباخته (سطح 2)مالباخته (سطح 2)مالباخته (سطح 2)مالباخته (سطح 2)مالباخته (سطح 2)مالباخته (سطح 2)مالباخته (سطح 2)مالباخته (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله مالباخته نمايش نوشته ها
حالا خواهش می‌كنم «پست بعدی» من را هم اين جا بگذاريد كه آن هم يك خاطره تاريخی خواندنی در تاپيك كوتاه و خواندنی بود و به نظرم يك نمونه ديگر از اعمال سليقه‌ی شخصی:
ما منتظر دومی هسنيم!
قديمي May 19th, 2009, 02:00   #1325
Meysam Piri
مسئول تالار "روان‌شناسی در معامله‌گری"

Meysam Piri's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2007
تشکر از ايشان: 4,889 بار در 891 پست
Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Meysam Piri
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله farari نمايش نوشته ها
جناب پیری شما از اساتید این سایت هستید و بنده هنوز دوران ابتدایی را سپری نکرده ام چه برسد به آیین نگارش

اما یا مطالب چند صفحه قبل را مروری نکرده اید یا شما هم به جای حل یک مشکل حکم به انحلال می دهید همه درد ما اندکی نرمش بود و دست یازی به پاره ای حقوق گمشده به حداقلی در حد جامعه نه چیزی فراتر از آن..............

اما اگر مشکل نهان شدن در پس آیدی ها باشد خیلی ها نیازمند این سایت هستند و کسی که باکش نیست از رعایت قوانین احتمالا اگر برای ثبت نام مشخصات رسمی هم درخواست شود خودداری نخواهد نمود تا گر خواست سخنی بگوید جسارت دفاع از سخن خویش را نیز داشته باشد.اما اگر هدف توقیف نشدن سایت است که گفتم ما چیزی بیشتر از عرف و قوانین نمی خواهیم.

پیش قدم هستم برای ارایه مدارک....................

سلام جناب فراری

مطالب را به صورت کامل خوانده ام .من حکم به انحلال مشکل ندادم فکر می کنم عرایض بنده واضح بود من گفتم اگر کسی با قوانین سایت و حضور در آن مشکل دارد برای خود سایتی تاسیس کرده و هر طور می پسندد آن را مدیریت کند.

خیلی از حقوقی که ما در اینجا به دنبالش هستیم آنهایی است که در جامعه هیچ تلاشی برای احراز آنها نکرده ایم این سخن من نیست گواه سخنم شرایط عمومی جامعه و افرادی است که هر روز از مقابلم در خیابان رد می شوند.

بحث کلی بنده بر سر این است که اساسا این یک سایت است با قوانین وضع شده مشخص ،امیدوارم روزی برسد که دوستداران آزادی بیان و اندیشه برای احقاق حق از دست رفته خود در جامعه تلاش کنند چون تا به حال که شاهد چنین موردی به صورت گسترده نبوده ام.

بگذاریم سایت سرمایه نفس بکشد آن را به محل خواسته ها و سلایق شخصی مان تبدیل نکنیم.
قديمي May 19th, 2009, 02:14   #1326
farari
Senior Member

farari's Avatar

محل سكونت: لب دریای کبود
تشکر از ايشان: 655 بار در 227 پست
farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Meysam Piri نمايش نوشته ها
سلام جناب فراری

مطالب را به صورت کامل خوانده ام .من حکم به انحلال مشکل ندادم فکر می کنم عرایض بنده واضح بود من گفتم اگر کسی با قوانین سایت و حضور در آن مشکل دارد برای خود سایتی تاسیس کرده و هر طور می پسندد آن را مدیریت کند.

خیلی از حقوقی که ما در اینجا به دنبالش هستیم آنهایی است که در جامعه هیچ تلاشی برای احراز آنها نکرده ایم این سخن من نیست گواه سخنم شرایط عمومی جامعه و افرادی است که هر روز از مقابلم در خیابان رد می شوند.

بحث کلی بنده بر سر این است که اساسا این یک سایت است با قوانین وضع شده مشخص ،امیدوارم روزی برسد که دوستداران آزادی بیان و اندیشه برای احقاق حق از دست رفته خود در جامعه تلاش کنند چون تا به حال که شاهد چنین موردی به صورت گسترده نبوده ام.

بگذاریم سایت سرمایه نفس بکشد آن را به محل خواسته ها و سلایق شخصی مان تبدیل نکنیم.

سلام از شاگردان است که گر یادشان رود سلام استاد، عرق جبین نهد روی پیشانی شاگرد

اگر منکر فعالیت های اجتماعی هستید بنده سایتها و اشخاص ارایه خواهم داد وکر موسسات و ....خواهم برد
اما اگر دنبال دیدن نتیجه این فعالیت ها هستید باید بگویم حرکت های آهسته هستند که مانا و جاودان خواهند شد در اینجا مثال نمی آورم اما گر خواستید قصه ها دارم از آن................

اتفاقا قوانین محترم است و حتی اگر مخالف آن باشیم ملزم به رعایت آن هستیم اما چگونه امکان دارد که حداقل ها هم زیر پا نهاده شود حتی بدتر از قوانین بنیادی را رحم نمی نمایید.بنده به جز در این تاپیک در تاپیک های عمومی اندازه انگشتان یک دست هم ننوشته ام اما قصد ما هم نفس است آنهم در هوای آزاد نه ابراز خواست های شخصی .کسی نگفت که سرمایه شود مامن افلاطونی چانه زنی بر سر حداقلهایی پایین تر از قوانین وب است...........
قديمي May 19th, 2009, 02:15   #1327
erfan_ke
Member

تاريخ عضويت: Nov 2008
محل سكونت: تبریز
تشکر از ايشان: 237 بار در 103 پست
erfan_ke (سطح 2)erfan_ke (سطح 2)erfan_ke (سطح 2)erfan_ke (سطح 2)erfan_ke (سطح 2)erfan_ke (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله وحید نمايش نوشته ها
هر كس حرفي زد بنده با خود ايشان صحبت خواهم كرد وكيل نيازي نيست
با جناب مالباخته در حال گفتمان هستيم جناب عرفان هم بايد با اسم و ادرس و پستي كه پاك نشده صحبت كند تا بنده بتوانم جواب دهم
يك نفر مجهول پستي مجهول زده .....من چگونه پاسخ بدهم ؟!!
موفق باشيد
آقا وحید خیلی هم مجهول نیست !! [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] رو بخونید ، من جواب این پست رو داده بودم ، پست پاک شده خودم در اختیار خودم نیست متاسفانه که ببینید ، حتی قیچی ! شما به پست اعتراضی من هم رحم نکرد
البته بعدش من [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] و [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] رو زدم که ظاهرا فراموش کردید قیچی کنید !

آخرین ويرايش توسط erfan_ke در May 19th, 2009 و ساعت 02:22
erfan_ke آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي May 19th, 2009, 10:10   #1328
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

ماشاا... به قدرت بعضی ها توی پست زدن.

بنظر من بزرگترین مقصر این بحثها و مشکلات اول از همه آقا رضا بعد بقیه مدیران سایت هستند، درسته بعضی ها افراطی برخورد می کنند و بعضی ها هم توهین آمیز ولی ریشه مشکلات از طرف مدیران هست ولاغیر.

چرا تقصیر آقا رضا هست؟

به این دلیل که ایشون در قوانین ذکر فرمودند که بحث مذهبی و سیاسی ممنوع، ولی اگر آقای X بیاد در مورد خدا و پیغمبر (مطابق قوانین جمهوری اسلامی) پست بزنه پستش پاک نمی شه ولی اگر من بیام یه پست مخالف قوانین جمهوری اسلامی بزنم پستم پاک می شه، چرا؟

مگه آقا که موافق قوانین نظام پست زده بحثش مذهبی نبوده ولی مال من که خلاف قوانین نظام بوده بحثم مذهبی بوده؟

توی تاپیک پوزینشهای بلومبرگی بعنوان مثال روز عید غدیر خم یا هر مراسم مذهبی چند نفر خاص می یان و چند تا پست تبریک و تهنیت و تسلیت می زنن، چرا؟ مگه اونجا اولاً تاپیک تسلیت و تبریک هست؟ مگه بحث مذهبی ممنوع نیست؟ پس چرا اونها می یان اونجا این پست ها رو می زنن و هیچکس اعتراضی نمی کنه؟

شما با رفتاری که دارید عملاً دارید تبعیض رو رواج می دید، البته کاملاً مشخصه که منظوری ندارید و دارید بر طبق قوانین نظام عمل میکنید، ولی این حرکت براساس قوانین یک مقدار بعضی از افراد مثل خود من رو ناراحت کرده، بحث مذهبی و سیاسی افرادی مثل من نمی شه باشه چون برای سایت خطر سازه، من خودهم قبول دارم و سعی می کنم کمتر پستهایی از این دست بزنم ولی خوب شما قبول کنید که زدن پستهایی برخلاف نظر من هم زیاد برای کاربرانی مثل من هم جالب نیست، خود به خود یه عده می تونند حرف خودشون رو بزنند یه عده نمی تونند در نتیجه همین ناراحتی ها هم پیش می یاد.

بعنوان مثال تاپیک تبریکات و تسلیت، چرا باید فوت آقای بهجت تسلیت گفته بشه ولی فوت آقای X که مخالف نظام بوده و یا اصلاً بت پرست بوده نباید تسلیت گفته بشه؟ نه این نه اون، تاپیک مربوطه رو قفل کنید که هیچ کس ناراحت نشه، یا همه به یه اندازه ناراحت بشوند.

تاپیک سلام خدا، چرا باید باشه ولی تاپیک سلام شیطان نباشه؟

تاپیک ولادت حضرت علی و امام حسین باشه؟ ولی تاپیک ولادت یزید نباشه و شمر نباشه؟ شاید یکی اینجا سنی هست و داره عذاب می کشه؟ شما که تاپیک یزید و شمر رو حذف کردید، چرا تاپیک های حضرت علی و امام حسین رو حذف نمی کنید، تا هیچ کس ناراحت نشه؟

بنظر من مدیران سایت، مخصوصاً آقا رضا این وسط مقصر هستند که اومدند بحثهای مذهبی و سیاسی رو به دو دسته خوب و قابل پخش و خبرهای خطر ساز و مشکل ساز تقسیم بندی کردند، دسته اول رو پاک نمی کنند و یه عده خوشحال می شن، دسته دوم رو پاک می کنند و یه عده ناراحت می شوند و قضیه به اینجا ختم نمی شه دسته اول که خبرهاشون پاک نشده احساس حق به جانب بودن بهشون دست می ده و خودشون رو برتر نسبت به اون دسته دیگه احساس می کنند.

آقا رضا شما که چندتا تاپیک رو پاک کردی، بیا بقیه تاپیک های مذهبی رو هم پاک کن همینجا به این بحث خاتمه بده، هر زمان هم توی هرتاپیک تخصصی بحث اسلام و مذهب شد به مدیران یادآوری کنید که اون پست ها رو حذف کنند و به زننده پست اخطار بدهند تا دیگه از این مشکلات پیش نیاد.

آخرین ويرايش توسط lastnight19 در May 19th, 2009 و ساعت 10:13
lastnight19 آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از lastnight19:
قديمي May 19th, 2009, 10:12   #1329
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام

تا جایی که من از نوشته های جناب farari متوجه شدم، ایشان با قوانین سایت مشکلی ندارند. بلکه معتقدند در اجرای قوانین، سخت گیری زیاد (بیش از حد معمول در جامعه) اعمال می شود.

اگر سایر دوستان هم با نظر ایشان موافقند و معتقدند مشکل همین است، می توانیم برای این مشکل راه حل پیدا کنیم.
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي May 19th, 2009, 10:22   #1330
kakolokia
Senior Member

kakolokia's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 7,826 بار در 1,641 پست
kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)kakolokia (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله MSN به kakolokia ارسال پيغام بوسیله Yahoo به kakolokia
0

با نام و ياد خدا

سلام خدمت دوستان عزيز

در راستاي حل مسائل پيش آمده مابين مسئولين سايت و كاربران بنده راه حلي به ذهنم مي رسه كه مي تونه كارگشا باشه:

1- در اولين قدم با يك كار كارشناسي و حقوقي در قوانين و مرامنامه سايت يك بازنگري كلي و جامع صورت بگيره و قوانين طوري طراحي بشه كه در عين شفافيت و وضوح، خطوط قرمز رو با مصاديق اون معرفي كنه (مثلا چجور عكسهايي رو نميشه گذاشت و يا چه جور كلماتي رو نميشه به كار برد و ...) و با قوانين كشور انطباق كامل داشته باشه و اعتدال و انصاف رو ميان كاربران و مديران در نظر بگيره و طوري باشه كه همه عدالت رو احساس كنند

مثلا اينكه گفته شده بحث سياسي و مذهبي ممنوع است خيلي جمله كلي است و بايد منظور از بحث كاملا شرح داده بشه، مثلا عنوان كردن و مطرح كردن مسائل سياسي و مذهبي هم آيا جزو بحث هست ؟ آيا اظهار نظرهاي علمي و منطقي و كارشناسانه هم جزو بحث هست ؟ مسلما تبليغ و تشريح بعضي مسائل سياسي و مذهبي در قوانين اين كشور مجاز نيست (كاري به درست يا غلط بودنش نداريم) و اين ربطي به سايت و عقايد مديريت نداره ولي تا يك حد و مرزي ميشه وارد مسائل شد و بهتره اون حد و مرزها كاملا مشخص بشه

2- به جاي حذف پست ها، عمل انتقال و حذف تاخيري صورت بگيره به اين صورت كه پست مربوطه به تاپيك حاشيه هاي سايت منتقل بشه و در پي نوشت اون فقط شماره قوانين تخطي شده درج بشه و پست هاي تاپيك حاشيه در يك مدت زمان مشخص حذف بشه، با اين كار ميشه يك آمار كلي از حاشيه هاي سايت و بيشترين قوانين نقض شده و زحمات مديريت و كاربران حاشيه ساز بدست آورد و همه در جريان روند اصلاح قرار مي گيرند

3- كاربران موظف هستند از قوانين مثل مديريت اطلاع داشته باشند و اگر به پستي اعتراض دارند در جوابيه اون پست فقط شماره قوانين نقض شده رو گوشزد كنند و از توضيح و تفصيل كه خودش باعث حاشيه هاي بيشتر ميشه خودداري كنند.

4- سرفصل هاي تاپيك ها و موضوعات حاشيه ساز به صورت كامل مشخص بشه و ايجاد و هدايت اين تاپيك ها زير نظر كامل مديريت قرار بگيره و اگر در حين بحث ها مورد جديدي پيش آمد كه در قوانين بيان نشده بود آن را به تبصره ها اضافه كرده و قوانين سايت را به صورت پويا و متناسب با زمان كامل نمايد

5- همه در برابر قانون برابر باشند و هيچ كاربري برتري نسبت به ديگري نداشته باشه و اگر اختلافات و دعاوي بالا گرفت و پيچيده شد، اونوقت بهتره يك دادگاه و قاضي عادل براي سايت داشته باشيم تا طرفين دعوا در اونجا با عدالت محاكمه بشن و هر رايي كه قاضي داد رو اعم از تنبيه و يا اخراج و ... رو قبول كنند.

6- هر شخص موظف باشه تا قبل از ايجاد يك تاپيك غير تخصصي يك تاپيك تخصصي ايجاد كنه و چيزهايي رو كه بلد هست تا اونجا كه براش مقدور هست ياد بده تا بار علمي و تخصصي سايت هم حفظ بشه و روحيه دوستي و همدلي بالا بره

به اميد يك سايت پر بارتر و كم حاشيه تر و وحدت آفرين تر
موفق باشيد
يا علي
قديمي May 19th, 2009, 10:29   #1331
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
بنظر من بزرگترین مقصر این بحثها و مشکلات اول از همه آقا رضا بعد بقیه مدیران سایت هستند، درسته بعضی ها افراطی برخورد می کنند و بعضی ها هم توهین آمیز ولی ریشه مشکلات از طرف مدیران هست ولاغیر.

چرا تقصیر آقا رضا هست؟

به این دلیل که ایشون در قوانین ذکر فرمودند که بحث مذهبی و سیاسی ممنوع، ولی اگر آقای X بیاد در مورد خدا و پیغمبر (مطابق قوانین جمهوری اسلامی) پست بزنه پستش پاک نمی شه ولی اگر من بیام یه پست مخالف قوانین جمهوری اسلامی بزنم پستم پاک می شه، چرا؟

مگه آقا که موافق قوانین نظام پست زده بحثش مذهبی نبوده ولی مال من که خلاف قوانین نظام بوده بحثم مذهبی بوده؟

توی تاپیک پوزینشهای بلومبرگی بعنوان مثال روز عید غدیر خم یا هر مراسم مذهبی چند نفر خاص می یان و چند تا پست تبریک و تهنیت و تسلیت می زنن، چرا؟ مگه اونجا اولاً تاپیک تسلیت و تبریک هست؟ مگه بحث مذهبی ممنوع نیست؟ پس چرا اونها می یان اونجا این پست ها رو می زنن و هیچکس اعتراضی نمی کنه؟
. . .
احتمالا بطور خلاصه انتقاد شما این است: "اینکه چه مواردی بحث سیاسی و مذهبی محسوب می شوند و چه مواردی بحث سیاسی و مذهبی تلقی نمی شوند، مشخص و شفاف نیست و در این موارد سلیقه ای عمل می شود.".

سوال: آیا اگر شخصی در ابتدای پست نوشت: "به نام خدا" باید این قسمت از پستش را حذف کنیم؟ اگر نوشت "به نام . . ." چطور؟ آیا باید یا هر دو را حذف کنیم و یا هیچکدام را حذف نکنیم؟

آیا شما برای تعیین حد و حدود و همچنین شفاف شدن مصداق ها برای جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی، پیشنهاد مشخصی دارید؟
(فرض کنید شما می خواهید قوانین سایت را بنویسید. چطور در چند سطر این مورد را توضیح می دهید؟)
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از Reza:
قديمي May 19th, 2009, 10:35   #1332
وحید

وحید's Avatar

وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)
0

با سلام پيشنهاد جناب حصاركي موافقم بسيار پيشنهاد حوب و بجا و راهبردي است
اقا رضا بنده كه يك به يك دارم جواب ميدم دست اخر خودتون قضاوت كنيد
دوستان كه بايد جوابشون رو بدم اخر روز در خدمت خواهم بود
موفق باشيد
قديمي May 19th, 2009, 10:38   #1333
BLACK_NINJA
Senior Member

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 1,817 بار در 524 پست
BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)
Smile موافقت

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kakolokia نمايش نوشته ها
با نام و ياد خدا

سلام خدمت دوستان عزيز

در راستاي حل مسائل پيش آمده مابين مسئولين سايت و كاربران بنده راه حلي به ذهنم مي رسه كه مي تونه كارگشا باشه:

1- در اولين قدم با يك كار كارشناسي و حقوقي در قوانين و مرامنامه سايت يك بازنگري كلي و جامع صورت بگيره و قوانين طوري طراحي بشه كه در عين شفافيت و وضوح، خطوط قرمز رو با مصاديق اون معرفي كنه (مثلا چجور عكسهايي رو نميشه گذاشت و يا چه جور كلماتي رو نميشه به كار برد و ...) و با قوانين كشور انطباق كامل داشته باشه و اعتدال و انصاف رو ميان كاربران و مديران در نظر بگيره و طوري باشه كه همه عدالت رو احساس كنند

مثلا اينكه گفته شده بحث سياسي و مذهبي ممنوع است خيلي جمله كلي است و بايد منظور از بحث كاملا شرح داده بشه، مثلا عنوان كردن و مطرح كردن مسائل سياسي و مذهبي هم آيا جزو بحث هست ؟ آيا اظهار نظرهاي علمي و منطقي و كارشناسانه هم جزو بحث هست ؟ مسلما تبليغ و تشريح بعضي مسائل سياسي و مذهبي در قوانين اين كشور مجاز نيست (كاري به درست يا غلط بودنش نداريم) و اين ربطي به سايت و عقايد مديريت نداره ولي تا يك حد و مرزي ميشه وارد مسائل شد و بهتره اون حد و مرزها كاملا مشخص بشه

2- به جاي حذف پست ها، عمل انتقال و حذف تاخيري صورت بگيره به اين صورت كه پست مربوطه به تاپيك حاشيه هاي سايت منتقل بشه و در پي نوشت اون فقط شماره قوانين تخطي شده درج بشه و پست هاي تاپيك حاشيه در يك مدت زمان مشخص حذف بشه، با اين كار ميشه يك آمار كلي از حاشيه هاي سايت و بيشترين قوانين نقض شده و زحمات مديريت و كاربران حاشيه ساز بدست آورد و همه در جريان روند اصلاح قرار مي گيرند

3- كاربران موظف هستند از قوانين مثل مديريت اطلاع داشته باشند و اگر به پستي اعتراض دارند در جوابيه اون پست فقط شماره قوانين نقض شده رو گوشزد كنند و از توضيح و تفصيل كه خودش باعث حاشيه هاي بيشتر ميشه خودداري كنند.

4- سرفصل هاي تاپيك ها و موضوعات حاشيه ساز به صورت كامل مشخص بشه و ايجاد و هدايت اين تاپيك ها زير نظر كامل مديريت قرار بگيره و اگر در حين بحث ها مورد جديدي پيش آمد كه در قوانين بيان نشده بود آن را به تبصره ها اضافه كرده و قوانين سايت را به صورت پويا و متناسب با زمان كامل نمايد

5- همه در برابر قانون برابر باشند و هيچ كاربري برتري نسبت به ديگري نداشته باشه و اگر اختلافات و دعاوي بالا گرفت و پيچيده شد، اونوقت بهتره يك دادگاه و قاضي عادل براي سايت داشته باشيم تا طرفين دعوا در اونجا با عدالت محاكمه بشن و هر رايي كه قاضي داد رو اعم از تنبيه و يا اخراج و ... رو قبول كنند.

6- هر شخص موظف باشه تا قبل از ايجاد يك تاپيك غير تخصصي يك تاپيك تخصصي ايجاد كنه و چيزهايي رو كه بلد هست تا اونجا كه براش مقدور هست ياد بده تا بار علمي و تخصصي سايت هم حفظ بشه و روحيه دوستي و همدلي بالا بره

به اميد يك سايت پر بارتر و كم حاشيه تر و وحدت آفرين تر
موفق باشيد
يا علي
سلام
بنده کاملا با نوشتن دوباره قوانین سایت موافقم.
پیشنهاد:یک تیم قانون نویسی تشکیل بشه.
قديمي May 19th, 2009, 10:52   #1334
وحید

وحید's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله erfan_ke نمايش نوشته ها
آقا وحید خیلی هم مجهول نیست !! [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] رو بخونید ، من جواب این پست رو داده بودم ، پست پاک شده خودم در اختیار خودم نیست متاسفانه که ببینید ، حتی قیچی ! شما به پست اعتراضی من هم رحم نکرد
البته بعدش من [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] و [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] رو زدم که ظاهرا فراموش کردید قیچی کنید !
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Hamed2420
ایرانی جماعت دوست نداره در قید و بند قانون باشه! یعنی تو فرهنگ نداشته ما چیزی به اسم قانون مداری وجود نداره ...

هر کجا 4 تا قانون برامون مینویسن، همه دوست داریم یه جوری دورش بزنیم....

---------------------------------------------------------------------------------------------
1- بزرگترین مشکل ما تو ایران استبداد و استبداد زدگی هست ! که یه جورائی ( بد جور ) رفته تو خون و رگ و ریشه مون
2- قانونی که به آزادی و حرمت انسانها احترام نگذاره دوزار نمی ارزه و همون بهتر که دورش بزنند و بشکنند
3- قانون برای تمام اعضای جامعه باید یکسان باشه تا همه بهش احترام بگذارند
4- بعضی ! از مجریان قانون هستند که وقتی ازشون کلاه میخوان ، کلاه و سر رو با هم میارن

پ ن : این در جواب حامد عزیز بود که در مورد ایرانی ها نوشته بودند (ربطی به سایت و مدیزانش نداره )

-------------------------------------------------------------------------------------------

اين پست پاك شده شما هست
حامد هم با بنده در حد 2 تا پيام خصوصي دوسته همين
جواب شما تجويز قانون شكني است كه به هيچ عنوان پذيرفته نيست و اخرين جمله در پرانتز شما چيزي را عوض نميكند اين پست شما هم سياسي و خلاف قانون بود
قضاوت با مدير سايت

آخرین ويرايش توسط وحید در May 19th, 2009 و ساعت 10:54
وحید آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از وحید:
قديمي May 19th, 2009, 10:58   #1335
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
احتمالا بطور خلاصه انتقاد شما این است: "اینکه چه مواردی بحث سیاسی و مذهبی محسوب می شوند و چه مواردی بحث سیاسی و مذهبی تلقی نمی شوند، مشخص و شفاف نیست و در این موارد سلیقه ای عمل می شود.".

سوال: آیا اگر شخصی در ابتدای پست نوشت: "به نام خدا" باید این قسمت از پستش را حذف کنیم؟ اگر نوشت "به نام . . ." چطور؟ آیا باید یا هر دو را حذف کنیم و یا هیچکدام را حذف نکنیم؟

آیا شما برای تعیین حد و حدود و همچنین شفاف شدن مصداق ها برای جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی، پیشنهاد مشخصی دارید؟
(فرض کنید شما می خواهید قوانین سایت را بنویسید. چطور در چند سطر این مورد را توضیح می دهید؟)
قبل از هرصحبتی از اینکه نظر من رو می پرسید بسیار متشکر هستم.

بنظر من شما باید هرگونه بحث از مذهب، دین و سیاست رو حذف کنید چه مخالف نظام و چه موافق نظام.

"به نام خدا" بعنوان مثالی که شما فرمودید بحث نیست که پاک بشه و یا خدا رو شکر، بحث نیست، ولی شما بعنوان مثال پست زیر رو که جناب Dinamit زدند رو ملاحظه بفرمائید:

دعای فرج آقا امام زمان ( عج )

اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

این پست باید پاک بشه، چرا که خلاف قوانین سایت، بحث مذهبی چرا شما یا آقا حامد که اون زمان مدیر بودند این پست رو پاک نکردند و اخطاری به نویسنده اون ندادند.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

این تاپیک قفل نباید بشه، باید پاک بشه. من اگر باشم این تاپیک رو پاک می کنم.

من نمی گم چرا شما اجازه نمی دید من حرفم رو بزنم، نظر شما رو من قبول دارم، من نباید حرف بزنم چون خلاف قوانین این کشور هست، ولی خوب بقیه هم که موافق قوانین این نظام هستند نباید توی این سایت حداقل حرف بزنند.

بنظر من شما باید و باید تمامی تاپیک ها و صحبتهایی که به مذهب مربوط می شوند رو پاک کنید، پاک کنید نه قفل.

این نوشته یعنی چی؟

من به شما می گم یعنی چی، یعنی بحث مذهبی آزاده ولی برای بعضی ها، خوب به من بر می خوره، شما هم نوشته من رو پاک کنید هم نوشته ایشون رو، منهم راضی می شم، این آقا هم چون اسلام رو قبول داره و چون به عدل علی معتقده خود به خود راضی می شه.

من اگر جای بابابهزاد مدیر بودم، پست تبریک بعنوان عید غدیر خم رو پاک می کردم. چه معنی داره این بحث که مخالف قوانین سایت هست زده بشه اونهم توی یک تاپیک تخصصی.

من یک بار یک پست مخالف قوانین در مورد عاشورا و امام حسن زدم، غیر از اینکه پستم پاک شد فقط 2 تا پیغام خصوصی و یک اعتبار منفی (اونهم در زمانی که نمی شد به کسی اعتبار منفی داد) دریافت کردم. چرا!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

پس چرا جناب نغمه ایران می تونه بیاد یک تاپیک در مورد امام حسین بزنه؟ چرا اون تاپیک پاک نمی شه.

مال من درست خلاف قوانین بود و اگر خودم هم مدیر بودم اون پست رو پاک می کردم، ولی مگه مال نغمه ایران خلاف قوانین نیست؟ مگه بحث مذهبی نیست؟

پس شما تمامی صحبتهایی که از دین و مذهب هست پاک کنید.

چندتا تاپیک عکس و جوک و طنز یا تاپیک های ورزشی رو بذارید باشه، خیال همه و خودتون رو راحت کنید، بذارید همه در صلح و صفا و صمیمیت با هم زندگی کنیم و از فارکس لذت ببریم و پول دربیاریم و در مواقعی که خسته می شیم بیائیم یه جوکی بخونیم، یه مطلب طنزی بخونیم، دوتا عکس باحال ببینیم خستگیمون در بره برگردیم سر کارمون.
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
پیشنهاد, انتقاد

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 17:06 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.