انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي October 19th, 2008, 11:20   #76
aram2006
Senior Member

aram2006's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: همين دور برا
تشکر از ايشان: 2,548 بار در 690 پست
aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
.مقررات تجاری

1- جفت ارزها و کارمزدها در حساب مجازی و تجاری یکسان می باشد.

2- ساعت کاری از روز دوشنبه ساعت 00:00 به وقت GMT تا روز جمعه ساعت 20:30 به وقت GMT است. (از دوشنبه ساعت 04:30 تا شنبه ساعت 01:00 به وقت تهران)

3- اجرای دستورها و قوانين مربوط به بازار پر نوسان: دستورهای خرید در قيمت تقاضا یا Ask و دستورهای فروش در قیمت عرضه یا Bid اجرا می شوند. به اختلاف میان قیمت خرید و فروش، کارمزد یا Spread گفته می شود که در شرایط عادی بازار(قبل و بعد از انتشار اخبار اقتصادی) معمولا ثابت است. هنگام ناپایداری شدید بازار در بازارهای سریع، نرخ خرید و فروش از هم فاصله می گیرد و کارمزدها افزایش پیدا می کند. این اختلاف قيمت زمانی اتفاق می افتد که بهای یک جفت ارز به طور ناگهانی از آخرین نرخ عرضه – تقاضا به نرخ جدیدی تغيير کند و در ميان این دو نرخ هيچ خرید و فروشی صورت نگرفته باشد. اگر در چنين شرایطی در بازار خرید و فروشی صورت گرفته باشد، دستورهای خرید و فروش، حد ضرر و حد سود در نرخ تعيين شده اجرا می شوند و در غير این صورت دستورها در اولين نرخ ثبت شده در بازار اجرا خواهند شد.

4- حداقل فاصله ثبت سفارش ها: حداقل فاصله ثبت سفارش های خرید و فروش، دو برابر کارمزد و حداقل 5 واحد است. این حد در بازار پرنوسان ممکن است افزایش یابد.

5- قوانین مربوط به Margin Call: سیاست کنترل پیش پرداخت یا Margin کمک می کند که مشتری بیش از مبلغ سرمایه گذاری شده متحمل زیان نشود. زمانیکه فاکتور Margin Level در حساب کمتر از 50% شود، مشتری اولین هشدار Margin Call را دریافت می کند. زمانیکه فاکتور Margin Level کمتر از 30% شود به حد Stop Out Level رسیده است که در این شرایط به منظور تامین وجه مورد نیاز، بطور خودکار و بدون رعایت هیچ اولویت مشخصی خرید و فروش های موجود در حساب بسته می شوند. مسئولیت کنترل Margin مورد نیاز به عهده مشتری می باشد.

Equity = Balance + (Total loss/profit of open positions)
Margin = Total margin on all open positions
Free Margin = Balance – Margin

Margin level = Equity ÷ Margin

Free Margin=Equity-Margin
aram2006 آفلاين است
قديمي October 19th, 2008, 12:29   #77
Kourosh007
Senior Member

Kourosh007's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 1,512 بار در 354 پست
Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Kourosh007
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله heidarbaba_m نمايش نوشته ها
سلام
از اقا رضا ممنون که بالاخره قوانین رو واسه اطلاع رو سایت گذاشتن
من منظور از دو جمله قرمز شده را نمیفهمم یعنی کسی که اسکالپ کار میکنه و ممکنه معامله های پشت سر هم و کمتر از 30 دقیقه داشته باشه تمام معاملاتش یه معامله حساب میشه البته چون طول مسابقه 4 هفته هست میتونه حد اقل 10 معامله رو ثبت کنه ولی من لزوم این قانونو نفهمیدم لطفا توضیح بدید.
و دیگری اینکه اگه ما تو یک معامله 50% سود کردیم یعنی استراتژی بلند مدت داشتیم و اون بیشتر از 30% سود به ما داد اون معامله میشه کشک
یه سوال دیکه داشتم این مسابقه تو کدام بروکر انجام میشه و اگر قرار پلت فرم اون بروکر رو دانلود کنیم لطفا راهنمای بفرماید
قربان همه بچه های گل سرمایه
حیدر
با تشکر از آقا رضا برای زحماتشون

بنده هم مثل جناب حیدر بابا دقیقا همین 2 جمله برایم جای تعجب داشت.با این دو جمله از قوانین دوستانی که مثل بنده استراتژیهای بلند مدت تری دارند عملا نمیتوانند در این مسابقه شرکت کنند یا دست کم برای شرکت در این مسابقه باید استراتژی خود را تغییر دهند.از طرفی همانطور که جناب حیدر بابا نیز به آن اشاره فرمودند هیچ قانونی برای ایجاد محدودیت برای اسکالپرها به چشم نمیخورد.البته اسکالپ هم یک روش با مزیتها و معایب خودش است ولی سوال بنده اینجاست که اگر اهداف آموزشی برای این مسابقه مد نظر است چرا برای استراتژیهای بلند مدت-که ریسک بسیار کمتری دارند- اینقدر محدودیت ایجاد شده ولی برای استراتژیهایی بر مبنای اسکالپ-که همه با میزان ریسک بالای آن آشنایی دارند - تدبیری اندیشیده نشده! البته بنده با ایجاد محدودیت برای اسکالپرها نیز موافق نیستم ولی ایجاد محدودیت برای استراتژیهای بلند مدت نیز به نظرم امری غیر طبیعی می آید.

ولی در پایان بنده مطیع نظر جمع و مدیریت سایت هستم و تنها هدفم ارایه پیشنهاد به عنوان عضو کوچکی از این سایت در جهت موفقیت هر چه بیشتر این سایت و حرکت در جهت اهداف عالی آن میباشد.
Kourosh007 آفلاين است
قديمي October 19th, 2008, 13:08   #78
j.torabi
Senior Member

تاريخ عضويت: Aug 2006
تشکر از ايشان: 143 بار در 71 پست
j.torabi (سطح 1)j.torabi (سطح 1)
0

با سلام
ضمن تشکر از همه کسانی که برای ارتقاء سطح علمی دانشکده سرمایه زحمت میکشند، بنده هم نظر خودم رو بیان میکنم.
به نظر بنده ارزش و اهمیت مدیریت سرمایه در میان مدت و بلند مدت آشکار میشود. ممکن است تریدری بتواند در مدت کوتاهی سرمایه اش را چندین برابر کند ولی آنچه مسلم است او به همان سرعت نیز سرمایه اش را از دست میدهد. با توجه به اینکه طول مدت این مسابقات بسیار اندک است لذا نقش مدیریت سرمایه از حالت واقعی آن کمتر خواهد بود. بنابراین شرکت کنندگان سعی میکنند با حجم بالاتری معامله کنند تا شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشند.
عیب روش فوق اینست که چون تریدرها سعی میکنند یکماه با حجم بالاتری معامله کنند، این حالت باعث یکنوع عادت شده و ممکن است در حسابهای واقعی خود نیز مدیریت سرمایه را زیر پا بگذارند و در نهایت بجای اینکه سطح علمی آنها بالاتر رود و مفید واقع شود، منجر به زیان در بلند مدت شود.
لذا پیشنهاد من اینست که تعداد پیپ شکار شده معیار باشد.
j.torabi آفلاين است
تشکر کننده از j.torabi:
قديمي October 19th, 2008, 13:51   #79
j.torabi
Senior Member

0

نقل قول:
مقررات تجاری
1- جفت ارزها و کارمزدها در حساب مجازی و تجاری یکسان می باشد.

2- ساعت کاری از روز دوشنبه ساعت 00:00 به وقت GMT تا روز جمعه ساعت 20:30 به وقت GMT است. (از دوشنبه ساعت 04:30 تا شنبه ساعت 01:00 به وقت تهران)

3- اجرای دستورها و قوانين مربوط به بازار پر نوسان: دستورهای خرید در قيمت تقاضا یا Ask و دستورهای فروش در قیمت عرضه یا Bid اجرا می شوند. به اختلاف میان قیمت خرید و فروش، کارمزد یا Spread گفته می شود که در شرایط عادی بازار(قبل و بعد از انتشار اخبار اقتصادی) معمولا ثابت است. هنگام ناپایداری شدید بازار در بازارهای سریع، نرخ خرید و فروش از هم فاصله می گیرد و کارمزدها افزایش پیدا می کند. این اختلاف قيمت زمانی اتفاق می افتد که بهای یک جفت ارز به طور ناگهانی از آخرین نرخ عرضه – تقاضا به نرخ جدیدی تغيير کند و در ميان این دو نرخ هيچ خرید و فروشی صورت نگرفته باشد. اگر در چنين شرایطی در بازار خرید و فروشی صورت گرفته باشد، دستورهای خرید و فروش، حد ضرر و حد سود در نرخ تعيين شده اجرا می شوند و در غير این صورت دستورها در اولين نرخ ثبت شده در بازار اجرا خواهند شد.
حیدر
یک سوال:
در صورتی که از اردرها مثل Sel stop استفاده شود، در بازارهای پر نوسان و اخبار آیا میزان اسپرد تغییر خواهد کرد؟ (فرض میشود اردرها در فاصله حدودا یک ساعت قبل از اخبار گذاشته شوند )
j.torabi آفلاين است
قديمي October 19th, 2008, 13:54   #80
j.torabi
Senior Member

0

نقل قول:
برای انتخاب نفرت برنده، دو پارامتر equity و balance تمام حسابها در زمانهای مختلف در طول شبانه روز استخراج و مقادیر زیر محاسبه می شود:
Watermark: بیشترین مقدار Balance دیده شده (اگر با استفاده از hedge یا روشهای دیگر، مقدار Equity به مدت 24 ساعت روی عددی بالاتر از Watermark قبلی تثبیت شود، مقدار Equity بعنوان Watermark جدید محسوب خواهد شد.)
Drawdown(%): نزول Equity نسبت به Watermark (بر حسب درصد). در این شیوه محاسبه، زیان شناور نیز در محاسبه Deawdown مؤثر خواهد بود.
Max Drawdown(%): بیشترین مقدار Drawdown دیده شده (بر حسب درصد)
Net Profit(%): درصد سود خالص نسبت به موجودی اولیه 500$ (بر حسب درصد)
نفرات برگزیده افرادی خواهند بود که دارای بیشترین مقدار
Profit(%) / Max DrawDown(%)
میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟
j.torabi آفلاين است
قديمي October 19th, 2008, 17:16   #81
fx.PARADISE
Senior Member

fx.PARADISE's Avatar

محل سكونت: ایران سرای من است
تشکر از ايشان: 846 بار در 243 پست
fx.PARADISE (سطح 2)fx.PARADISE (سطح 2)fx.PARADISE (سطح 2)fx.PARADISE (سطح 2)fx.PARADISE (سطح 2)fx.PARADISE (سطح 2)fx.PARADISE (سطح 2)fx.PARADISE (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به fx.PARADISE
Exclamation اصلاح اشتباه در ساعت شروع مسابقه

0

با سلام به مدیر محترم سایت

لطفا ساعت شروع مسابقه را اصلاح فرمایید.
از :
(از دوشنبه ساعت 04:30 تا شنبه ساعت 01:00 به وقت تهران)

به :

از دوشنبه ساعت 03:30 تا شنبه ساعت 00:00 به وقت تهران)

متشکرم

آخرین ويرايش توسط fx.PARADISE در October 19th, 2008 و ساعت 17:21
fx.PARADISE آفلاين است
قديمي October 20th, 2008, 09:55   #82
ARASH 2008
Junior Member

ARASH 2008's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 12 بار در 4 پست
ARASH 2008 (سطح 0)
0

با عرض سلام وخسته نباشید
من هم لزوم فاصله 30 دقیقه ای را درک نمیکنم در ابتدا باید بگویم بعضی از دوستان معامله گران کوتاه مدت هستند
و ممکن هست در تایم فرم های 5 دقیقه وارد معامله شوند و حدود 70 الی 80 پیپ را در بازار برای هر پوزیشن به دست بیارن که در بسیاری از موارد در کمتر از 30 دقیقه رخ میدهد. وحتی ممکن هست مثلا وقتی ین دارد ضعیف میشود و کاملا هم واضح است بخواهند روی چند جفت ارز دارای ین سل یا بای بدهند. من متوجه این قانون نمیشوم
لطفا اگر ممکن هست کمی توضیح دهید.
با تشکر خدانگهدار
ARASH 2008 آفلاين است
تشکر کننده از ARASH 2008:
قديمي October 20th, 2008, 12:15   #83
photoreg
Member

تاريخ عضويت: Aug 2008
تشکر از ايشان: 40 بار در 21 پست
photoreg (سطح 0)
0

سلام
اگر امکان داشته باشه به نفر چهارم و پنجم 100 دلار و نفر ششم تا دهم هم یه حساب 50 دلاری باز بشه دیگه خیلی عالی میشه

آخرین ويرايش توسط photoreg در October 20th, 2008 و ساعت 12:26
photoreg آفلاين است
قديمي October 20th, 2008, 13:37   #84
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

با سلام

با تشکر از برگزار کنندگان مسابقه در مورد قوانین چند نکته بنظرم رسید که بیان کنم.

1- اولین مورد در مورد قانون 30 دقیقه میباشد که برای بعضی ابهام امیز شده . برداشت من اینست که در نیم ساعت نمیشه دو

معامله انجام داد در حالی که ممکنه افرادی اینطور برداشت کرده باشند که یک معامله را نمیشود در کمتر از 30 دقیقه بعد از باز کردن

بست .

2-دومین مورد ابهام در قانون واترمارک میباشد .اینکه گفته شده است در طول شبانه روز این مقادیر کنترل میشود اگر منظور روشی

مانند روش بروکر الپاری میباشد باید مشخص شود ایا این کنترل در ساعت خاصی انجام میشود و نتایج ثبت میشود (مانند الپاری)

3- اما اعتراض من نسبت به قوانین با این فرض که این قوانین مشابه قوانین بروکر الپاری البته با حذف فاکتور پرافیت فااکتور باشد.

همانطور که میدانید هر چقدر روشها به روشهایی مثل اسکالپری نزدیکتر میشوند احتمال تریدهای موفقیت امیز پشت سر هم

اگر چه با سود کم افزا یش می یابد بنابراین شخصا فکر میکنم اگر مسابقه با این روش برگزار شود تعداد زیادی شرکت کننده خواهیم

داشت که 10 معامله موفق مثلا 15 پیپی انجام دادند و حتی یک معامله ضر ر ده نداشتند مخصوصا اگر کنترل واترمارک مانند الپاری

در ساعت خاصی و هر 24 ساعت یکبار انجام شود که در اینصورت تریدهای یک اسکالپر فرصت کافی برای برگشت از ضرر و رسیدن به

سود را خواهد داشت و در نتیجه فاکتور واتر مارک کارایی در این زمینه نخواهد داشت .در نتیجه در پایان صدر جدول در اختیار کسانی

خواهد بود که سود نهایی کمی دارند ولی بعلت دراوداون صفر و فرمول مسابقه در صدر قرار گرفته اند. برای همین منظور است که

سایت الپاری اولویت اول را به سود نهایی داده است و بعد از اینکه تعدادی از نفرات اول از لحاظ پرافیت را انتخاب میکند سپس فاکتور

های دیگر مانند دراوداون و پرافیت فاکتور را وارد میدان میکند تا تریدری که این سود را با ریسکی منطقی و نه بر اساس شانس بدست

اورده است مقام اول را کسب کند.

آخرین ويرايش توسط albertini در October 20th, 2008 و ساعت 13:54
albertini آفلاين است
3 تشکر کننده از albertini:
قديمي October 20th, 2008, 17:41   #85
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام و تشکر از دوستان

بطور خلاصه، یک تریدر برای موفقیت در این مسابقه لازم است دو چیز را مد نظر داشته باشد:
- تا جایی که می تواند Drawdown را کاهش یابد
- تا جایی که می تواند سود خالص نهایی را افزایش بدهد

سایر بندهای قوانین با هدف مواردی از قبیل کاهش نقش شانس و . . . وضع شده اند.

موارد زیر مجاز است:
- باز کردن پزیشن و بستن آن بعد از چند دقیقه (پزیشن های کوتاه مدت)
- باز کردن یک پزیشن و باز کردن چند پزیشن دیگر در فاصله زمانی کوتاه

در مورد این بند از قوانین:
نقل قول:
الف- در طول برگزاری مسابقه حداقل 10 معامله انجام داده باشند. (اگر زمان باز شدن دو یا چند معامله کمتر از 30 دقیقه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، این معاملات یک معامله محسوب خواهند شد)
هدف این است هر شرکت کننده حداقل 10 معامله انجام بدهد. عبارت آبی رنگ هم فقط برای کنترل این بند در نظر گرفته می شود و کاربرد دیگری ندارد.

ثبت Equity و Balance و محاسبه سایر پارامترها (از جمله Drawdown) در ساعات مختلف و متغیر در شبانه روز انجام می شود. لذا لازم است هر شرکت کننده با رعایت اصول مدیریت سرمایه، زیان شناور را همواره تحت کنترل داشته باشد.

قوانین مسابقه منافاتی با ترید بلند مدت ندارد. زیرا یک تریدر بلند مدت نیز در صورتی شایستگی برنده شدن در این مسابقه را خواهد داشت که سود نهایی اش از چند معامله حاصل شده باشد.

لطفا یکبار دیگر قوانین مسابقه و همچنین مواردی که در این پست نوشتم را مطالعه و ابهامات و سوالات احتمالی را مطرح کنید.

با تشکر
Reza آفلاين است
2 تشکر کننده از Reza:
قديمي October 20th, 2008, 18:14   #86
Ahmad-Ali
Senior Member

Ahmad-Ali's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2004
محل سكونت: Iran-Tabriz
تشکر از ايشان: 562 بار در 315 پست
Ahmad-Ali (سطح 1)Ahmad-Ali (سطح 1)
0

سلام.من با ابمیل یاهو join شدم.بعد ایمیل گوگل برای خودم باز کردم و ایمیل اصلی اکانت گوگل من آن ایمیل شد.ابتدا هم با ایمیل یاهو برای عضویت ، ایمیل فرستاده بودم.حالا دوباره با ایمیل گوگل join بشوم یا یک ایمیل دیگر با جی میل به گروه بفرستم یا لازم نیست؟البته در قسمت ثبت نام هم این سوال را پرسیدم که متاسفانه پاسخ داده نشد.از تکرار سوال پوزش میطلبم.
ارادتمندتان احمد

قديمي October 20th, 2008, 20:31   #87
aska
Senior Member

aska's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2007
محل سكونت: ایران
تشکر از ايشان: 2,394 بار در 824 پست
aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)
0

با تشکر از رضای عزیز
قوانین مسابقه خوبه
نه دست و پا گیره و نه کسی می تونه شانسی برنده بشه
مسابقه قبلی برای من خیلی آموزنده بود امید وارم بچه های سرمایه از این فرصت برای کسب تجربه بیشتر استفاده کنند
زنده باشید
قديمي October 20th, 2008, 20:52   #88
yusefamini
Senior Member

yusefamini's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 7,836 بار در 1,727 پست
yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)
0

ببخشید ... شاید این سوال جایی جواب داده شده باشه .
میخواستم بپرسم که یوزر و پسورد برای ما ارسال میشه یا باید خودمون حساب باز کنیم ؟

با نهایت سپاس
قديمي October 20th, 2008, 21:14   #89
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Ahmad-Ali نمايش نوشته ها
سلام.من با ابمیل یاهو join شدم.بعد ایمیل گوگل برای خودم باز کردم و ایمیل اصلی اکانت گوگل من آن ایمیل شد.ابتدا هم با ایمیل یاهو برای عضویت ، ایمیل فرستاده بودم.حالا دوباره با ایمیل گوگل join بشوم یا یک ایمیل دیگر با جی میل به گروه بفرستم یا لازم نیست؟البته در قسمت ثبت نام هم این سوال را پرسیدم که متاسفانه پاسخ داده نشد.از تکرار سوال پوزش میطلبم.
ارادتمندتان احمد

با سلام

نیاز به ایمیل جدید و عضویت نیست.

با تشکر
Reza آفلاين است
تشکر کننده از Reza:
قديمي October 20th, 2008, 21:15   #90
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله yusefamini نمايش نوشته ها
ببخشید ... شاید این سوال جایی جواب داده شده باشه .
میخواستم بپرسم که یوزر و پسورد برای ما ارسال میشه یا باید خودمون حساب باز کنیم ؟

با نهایت سپاس
یوزر و پسورد به ایمیل شما ارسال می شود.

موفق باشید
Reza آفلاين است
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
کاربران, مسابقه, دمو, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید