انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي April 6th, 2009, 01:26   #16
cold_fear
Senior Member

cold_fear's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2006
تشکر از ايشان: 4,040 بار در 757 پست
cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)cold_fear (سطح 7)
0

سلام

با نظر دوست عزیزم حسین طاهری موافقم

اما باید از راههای مختلف برای کسب درآمد برا سایت استفاده کرد

من پیشنهاد میکنم یه قسمت برای فروش محصولات فارکس ایجاد بشه و با جمع آوری و فروش مطالب پراکنده سایت

کسب درآمد بشه برا سایت

مثل فروش مقالات و نرم افزارها و آموزش کامل اونها سیستمهای سودده و...

به نظر من نشستن و شعار دادن که ما ایرانیها و مخصوصا بچه های سایت سرمایه بدون چشمداشت به هم کمک

میکنند کافی نیست و زمان این شعارها گذشته باید انگیزه های جدید ایجاد کرد

این فقط یک پیشنهاد هست و میشه روش بحث کرد
قديمي April 6th, 2009, 09:15   #17
Enterex
Senior Member

Enterex's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
تشکر از ايشان: 1,455 بار در 458 پست
Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)
0

درود
بهبود كيفيت سايت به بهبود محتوائي اون بستگي داره و بهبود محتوائي به ارزشمند بودن و مفيد بودن مطالب نوشته شده در فرومها مربوط مي شه، ايا تا حالا ديديد چيز ارزشمندي رو به رايگان در اختيار كسي بذارند؟ اطلاعاتي كه ارزش داشته باشه رايگان نيست! اگه اونائي كه تو فاركس كار مي كنند اينو به درستي متوجه نشند پس كي مي خواد متوجه بشه؟؟؟
اگر اطلاعات سايت ارزشمنده و مفيد، خوب پس چرا بايد عضويت رايگان باشه؟ به نظر من عضويت در سايت (امكان استفاده از برخي سرويس ها) بايد از حالت رايگان خارج بشه تا از طريق درآمد حاصل بشه به پرداخت حقوق و مديريت سايت پرداخت. بهترين راه حل استفاده از منطق قوي اقتصاد است.
با نظر جناب طاهري عزيز موافقم.
قديمي April 6th, 2009, 12:33   #18
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

بنظر من ما باید برای قسمت های تخصصی یک تیم مدیریت داشته باشیم که حداقل 5 نفر باشند و بتونند تاپیک مورد نظر رو هدایت کنند.

هرکس از راه رسیده و نرسیده یک تاپیک می زنه فوقش 10 یا 20 عدد پست هم توش زده می شه و خداحافظ.

اول فرد باید درخواست بده، تیم مدیریت درخواست رو بررسی کنه، بعد فرد تعهد که که در یک زمان مشخص هر روز خودش و یا کسانی رو که مشخص می کنه پست می زنند و تاپیک رو جلو می برند و اگر شخصی که تعهد کرده و یا افرادی که مشخص کرده نتوسنتد تاپیک رو ادامه بدهند و همینجور رها کردند باید دسترسی افراد محدود بشه و یا جریمه هایی درنظر گرفته بشه تا هرکس نیاد تاپیک بزنه و بره.
قديمي April 6th, 2009, 13:09   #19
محمد هورزاد
Senior Member

محمد هورزاد's Avatar

محل سكونت: استرالیا
تشکر از ايشان: 13,586 بار در 2,503 پست
محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)
Exclamation

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله blue_dream_1983 نمايش نوشته ها
کاملا موافقم.البته این تاپیک رو آقای هورزاد ایجاد نکردند منتقل شده بعد اون پست من هم اصلا کنایه دار نبود اقای هورزاد من رو میشناسن و بارها با بنده حرف زدند کاملا میدونند که لحن گفتارم چه طور هست.امیدوارم برداشت بد نشه .مرسی.
بله خانم blue_dream منظور دوستمان جناب kermanforex تایپیک دیگری بود . شما متوجه منظور ایشان نشدید .

از شما و جناب kermanforex که در بحث شرکت میکنید ، بسیار ممنونم .

ولی جناب kermanforex عزیز ، همان کار هم به نظر بنده کار جالبی نیست . (همان تایپیک مورد نظر شما)

اگر قرار باشد بقیه هم به این شیوه خود را ملزم به کاری کنند . میدانید چه میشود ؟ مثلا صفحه اول 500 تا تایپیک است که قرار است بعدا شروع شود . اگر کسی تازه وارد سرمایه شود فکر میکند اینجا مسابقه ایجاد تایپیک است !

انشاا... ایجاد کننده تایپیک مورد بحث از حرف من رنجیده خاطر نگردد . غرض فقط ذکر یک مورد به عنوان نمونه بود .

اگر قوانین جدید وضع شود دیگر چنین تایپیک هایی ایجاد نمیشود که از پستهای اول حاشیه سازی شروع شود .

به نظر من باید تکلیف تایپیک در همان پست اول روشن باشد . (حتی به پست دوم هم نرسد) توضیح کامل سیستم و اندیکاتورهای مربوطه و یا کل بحثی که قرار است باشد نه مقدمه آن و یا کتاب یا مقاله یا ... همه باید در پست اول باشد .

البته متاسفم که بگویم این قانون در قوانین ایجاد تایپیک هست ولی اجرا نمیشود .

ممنون .
قديمي April 6th, 2009, 17:44   #20
aram2006
Senior Member

aram2006's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: همين دور برا
تشکر از ايشان: 2,548 بار در 690 پست
aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)
0

من چند ماه پيش پستي با همين مضمون نوشتم كه ظاهرا مورد پسنده بعضيا واقع نشد.واقعا جاي بسي تامله كه عنوان سايت بشه "سايت تخصصي سرمايه" ولي يه تخصص لازم باشه براي پيدا كردن مطالب واقعا تخصصي و بدرد بخور.يكي از مشكلات اصلي تاپيك ها كش و قوس دادن بي مورد مطلبه كه اگه يكي بخواد يه استراتژي رو ياد بگيره يا بخواد از مطالبه يه تاپيك استفاده بكنه بايد حدود 30 40 صفحه رو بخونه كه خيلي از پستاش كمكي براي يادگيري ندارن.

راه كاره من براي ايجاد تاپيك هاي تخصصي و بيان استراتژي اينه كه براي ايجاد تاپيك يك استيتمنت حداقل سه ماهه براي مدير ارسال بشه و در صورت مفيد بودن اون اجازه ايجاد تاپيك صادر بشه.
شرط دوم اين باشه كه كل استراتژي توي همون پست اول مطرح بشه و بقيه پستا براي سوال و جواب باشه. اينجوري ديگه لازم نيست بعد از 50 60 صفحه يكي بياد پست هاي اصلي رو توي يه فايل قرار بده كه كله مطالب بدرد بخورش هم باشه سه صفحه.
قديمي April 6th, 2009, 19:33   #21
kabiri2008
Member

تاريخ عضويت: Nov 2008
تشکر از ايشان: 49 بار در 33 پست
kabiri2008 (سطح 0)
0

آقا من یک آماتور هستم . توی این سایت عضو شدم شاید یک چیزهای به اطلاعاتم اضافه بشه . اما تو هر بخش رفتیم دیدیم دو سه نفر دارند باهم بگو مگو میکنند . یک نفر یک سیستم معرفی کرده چند نفر دیگه دارند به به و چه چه می کنند . من هم با نظر دوستمون با زدن یک چت روم برای آقایونی که میخواند فقط گپ بزنند موافقم . این سایت هم اگر یک جاروب اساسی بشه خیلی خوب میشه .
kabiri2008 آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از kabiri2008:
قديمي April 6th, 2009, 19:38   #22
وحید سلیمانی
Senior Member

وحید سلیمانی's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2006
محل سكونت: زمین
تشکر از ايشان: 2,517 بار در 632 پست
وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید سلیمانی
0

سلام

نظر شخصی من در رابطه با سوال آقا رضا

کلاً ما قبل از هر چیز باید بدونیم سایت سرمایه قصد داره به کدام سمت حرکت کنه و هدف کلی سایت چی هست.

و تنها کسی که میتونه در جهت تنویر افکار عمومی اقدام کنه کاملاً مشخصه.

ببینید آقا رضا شما حدود 5 سال پیش این سایت رو راه اندازی کردید ولی آیا قوانینی که برای بازدید کننده روزی 10

نفر بوده جوابگوی بازدید کننده روزی 600 نفر هم هست؟
بنده شاهد بودم که شما برای هدایت بخش غیر لازم بحث آزاد

یکی از بهترین نیروهاتون رو به مدت 2 سال تلف کردید.شاید دوستان با روش اسکالپ آقا حامد آشنا نباشن ولی برن

ببینند متوجه خواهند شد.من خواستم در جواب استاد بزرگم آقا محسن مطلبی رو که بولد کردم بگم ولی اون موقع

زمانش نبود.آقا رضا شما باید قبول کنید سایت نیاز به حضور مستمر داره و با کاربر مخفی بودن شما و دوستان

هیچ مشکلی حل نمیشه.

شما نیاز دارید خودتون یا اشخاصی که امین هستند در سایت حضور مستمر داشته باشند.برای هدایت مطالب

و جلوگیری از جنجال.پس پیشنهادم بطور شفاف استفاده از تیم مدیرانی است که حضور مستمر تر دارند.

وتغییر قوانین به قوانین سختگیرانه تر و اجرای آن بدون هیچ معذوریتی است.

تا زمانی که شما از مطلب بالا بگذرید همین آش است و همین کاسه.

نکته دوم بحث اعتبار افراد است.ببینید واقعاً لزومی نداره که سایتی که کارش forex است. در قسمت بحث

آزادش اعتباری رد و بدل گردد.و این کار خیلی ها رو به سمت فعالیتهای غیر تخصصی سوق میده.

اعتبار نباید در اختیار همه باشه باید اعتبار دست افرادی باشه که ارزش گذاری بر روی پستها رو بلد باشن.

ضمناً بر خلاف خیلی از دوستان من فکر نمیکنم دلیل ننوشتن آیدی هائی چون غزمر،محمودخان،علیجان و ...

پول باشه.و مطمئنم همه میدونن دلیلش چیزی نبود جز برخورد طلبکارانه و گستاخانه بعضی افراد که کاملاً

مشخص هستند.و تا به حال با ذکر این نکته که فروم جای بحث است از برخورد با ایشان شانه خالی کردید و این

هم معضلی است بس بزرگ که بازهم به خودتون مربوطه.

ارادتمند.
قديمي April 6th, 2009, 22:06   #23
HERCOOL
Senior Member

HERCOOL's Avatar

تاريخ عضويت: May 2007
تشکر از ايشان: 5,168 بار در 883 پست
HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)
راه حل

0

سلام خدمت تمام دوستان نازنینم انشالله که خوب باشید

والا به نظر من گلایه کردن از یکدیگر گذشته و این کار نیز دردی را دوا نمی کنه و نخواهد کرد همنطور که قبلا نکرده

اما راه حل
ببینید یک مدیر نیز خود یک تریدر است پس استرس و فشار مدیریت بر کارش نیز لحاظ میگردد و باعث میشود شخص یکی را به ناچار بصورت معلق انتخاب کند

اکثریت مدیریت را به صورت معلق قرار میدن (چون اگر نون در نیارن که نمیتونن پول شارژ اینترنت مبارک را بپردازن)

پس نیاز داره این امر مدیریت به دوش 2 تا 4 نفر بسته به حجم گذاشته شود مانند همکار تالار
با این کار فشار کار مدیریتی را نیز کمتر میکنید و میزان کیفیت کار بالا می رود

در رابطه با سوپر مدیر ها به نظرم داشتن یک عزیز دیگر در کنار جناب محسن خان بسیار کمک کننده است در این امر خطیر

یکی از مشکلات که دوستان نیز اشاره کردند این بود که تکثر پست ها در یک روش یا استراتژِی باعث سر درگمی و خستگی مخاطب میشود برای این مشکل نیز راه حلی است انهم
همکاران و مدیران شرح وظایف کرده و سر جمع بهترین نکات تاپیک را جمع اوری و در پست اول ان درج کنند به صورت فایل pdf تا خواننده در اول کار لپ کلام را بدست گیرد

مهمترین نکته
یکی از مهمترین نکات سایت بحث مطالب داغ و... است که می بایست به ان سر و سامانی داده شود هر چند برای تفریح دوستان مناسب است و گاهی اوقات باعث دلشادی افراد میشود اما از این نظر ایراد دارد که باعث می شود سایت از بحث تخصصی به حاشیه کشیده شود

یکی از مشکلات دیگر محدودیت برای دوستانی که پست کم دارند البته برای موضوعات تالار ازاد ایرادی ندارد حتی نظر بنده بر افزایش پست است یعنی حتی 100 پست تا دوستان عزیزی که تازه کارند به فکر شیطنت نیافتند

ایجاد دکمه تشکر حتی برای دوستان تازه وارد . چرا که باعث خواهد شد از زدن پست های بیهوده جلوگیری شود

با تشکر
هرکول
HERCOOL آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از HERCOOL:
قديمي April 7th, 2009, 00:51   #24
Ali Tavakoli
Senior Member

Ali Tavakoli's Avatar

تاريخ عضويت: May 2007
محل سكونت: همشهری دکتر علی شریعتی
تشکر از ايشان: 2,930 بار در 493 پست
Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)Ali Tavakoli (سطح 7)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Ali Tavakoli
0

سلام
دوستان بیایید واقع گرا باشیم . مشکل ما دقیقا شبیه مشکل تیم فوتبال آلمان شده . نظم و مدیریتی که بر این تیم حاکمه در هیچ تیمی دیده نمی شه پس مشکل از کجاست ؟ بله !! از نبود بازیکنان مستعدی چون فولر ، مولر ، کلیزمن و چند تن دیگر که شاید سالهای سال بگذرد تا باز در تیم آلمان چند نفر مانند اینها ظهور پیدا کنند .
فکر نکنم به این زودیها دیگر سایت به خود شاخص ها ، محسن ها ، غزمرها و ... ببیند . البته از این حقیقت هم نگذریم که روشنایی کنونی هم فقط به خاطر افرادی چون ایندکس عزیز ، پیانو ، رهجو و چند تن دیگر از دوستان است .
از حرف راست من هم اگر دوستان ناراحت نشوند نوشته های جدید این سایت اکنون تبدیل به نوشته هایی تقریبا بی ارزش و تعارفی و کلیشه ای شده است . که به سختی می توان مطالب مفید آن را از لا بلای این خروار نوشته ها پیدا کرد.
و اما ایده من برای رفع این مشکل : باید این امکان به این سایت اضافه شود که بتوان اطلاعات آن را بر اساس مفید بودن آن دسته بندی و ارنج کرد و دسته بندی فقط بر اساس اطلاعات جدید نباشد چون چه بسا اطلاعاتی باارزش به خاطر نوشته های بی ارزش و جدید به اعماق سایت فرستاده شده و مگر شانس یار ماباشد تا به صورت تصادفی با این اطلاعات برخورد داشته باشم .
...
...
...
و در آخر از دوستان بابت صریح گویی عذرخواهی می کنم.
موفق و پایدار باشید .
قديمي April 7th, 2009, 01:09   #25
ARFX
Senior Member

تاريخ عضويت: Feb 2007
تشکر از ايشان: 488 بار در 224 پست
ARFX (سطح 1)ARFX (سطح 1)ARFX (سطح 1)
0

سلام

من در تاپیک دیگه ای که اخیرا به مساله پستهای سایت می پرداخت پیشنهادی مطرح کردم که اون تاپیک در اثر حاشیه های موجود بسته شد. لینک زیر در مورد پیشنهاد منه:

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

خلاصه حرف من این بود که اگر هر کس روشی رو معرفی می کنه با استفاده از این سایت سیگنالش رو هم بفرسته به راحتی میشه فهمید که کی حرف حساب می زنه و دنبال تاپیک چه کسی رو باید گرفت و در مقابل کدوم تاپیکها حرف حساب ندارند.

این به نظر من راحت ترین راه غربال کردن خوب از بده و نیازی به قانون و مقررات و ... هم نداره. ضعیفها هم بعد از اینکه ازشون استقبال نشد خود بخود حذف می شند و نظم به این محیط بر میگرده. ما که می دونیم 95% افراد در این بازار ضر می کنند؛ 5 درصد باقی مونده خیلی راحتتر با هم کنار میان.

خود سایت رو هم می تونید با دنبال کردن بنر "سیگنال با کیفیت از همه معامله گران موفق" پیدا کنید یا به این تاپیک رجوع کنید:
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

این رو هم در نظر بگیرید که در زندگی پیچیده امروزی خیلی وقتها فقط ابزار الکترونیکی اتوماتیکه که می تونه نظم رو برگردونه. فرض کنید ما چراغ راهنما نداشتیم و سر چهار راهها مردم می خواستند خودشون حق تقدم رو رعایت کنند. یا مثلا در فرودگاهها مانیتورهای اشعه ایکس نبود و فقط از مردم خواهش می کردند مواد منفجره داخل هواپیما نبرند و ...

البته من قبلا در این مورد با آقا رضا صحبت کرده بودم و ایشون البته نظر خیلی مثبتی به گسترش دادن استفاده از سیگنال بین کاربران نداشتند. ولی با توجه به اینکه خیلی از کاربران از تعداد زیاد تاپیکهای به درد نخور نا راضی هستند گفتم یاد آوری کنم شاید این بار مورد قبول افتاد.

ممنون

آخرین ويرايش توسط ARFX در April 7th, 2009 و ساعت 01:16
ARFX آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از ARFX:
قديمي April 7th, 2009, 01:42   #26
trendfinder
Senior Member

trendfinder's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 3,174 بار در 746 پست
trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)
0

پیشنهاد من اینه ایجاد تاپیک جدید تنها در دست مدیران باشه و فقط مدیران حق ایجاد تاپیک داشته باشند.
پس از درخواست فرد مبنی بر ایجاد تاپیک ، مدیران با توجه به دانش و تجربه ای که دارند تاپیک رو برای فرد مورد نظر ایجاد کنند.
پس از ایجاد تاپیک مورد نظر ، اختیار کامل تاپیک به دست فرد درخواست کننده داده بشه بطوری که هر کس مدیر تاپیک خودش بشه .
اگر پس از مدتی صاحب تاپیک به هر دلیلی از ادامه کار منصرف شد ، شخص دیگری مسئولیت ادامه کار رو به عهده بگیره و اگر چنین شخصی وجود نداشت و یا به دلایل دیگری ادامه کار تاپیک مقدور نبود ، یک فایل پی دی اف از تاپیک تهیه بشه و در تاپیک دیگری که مخصوص جمع آوری این پی دی اف هاست قرار داده بشه و تاپیک به کلی حذف بشه .
در مورد تاپیک های قبلی هم همین موارد اجرا بشه و تاپیک هایی که به حال خود رها شده اند ازشون پی دی اف درست بشه و تاپیک حذف بشه.

اگر هم بشه سیستم ریتینگ برای تاپیک گذاشته بشه خیلی خوبه.البته این اعتبار باید در اختیار مدیران باشه.

آخرین ويرايش توسط trendfinder در April 7th, 2009 و ساعت 01:45
trendfinder آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از trendfinder:
قديمي April 7th, 2009, 10:51   #27
Dark knight
Member

Dark knight's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 1,202 بار در 262 پست
Dark knight (سطح 2)Dark knight (سطح 2)Dark knight (سطح 2)Dark knight (سطح 2)Dark knight (سطح 2)Dark knight (سطح 2)Dark knight (سطح 2)Dark knight (سطح 2)Dark knight (سطح 2)
0

سلام
پیشنهاد من این هست که تالار عمومی و اعضاء حذف شود اگر بنا به تفربح باشه سایت های زیادی به این امر اختصاص داره کدام سایت تخصصی فارکس خارجی شما دیدید که بخش سرگرمی داشته باشه با این که این بخش را ندارند بیشترین فعالیت را در سایتشان را شاهدیم همین تالار ها هست که باعث خواهد شد همه رقم آدم به سایت جذب شده و تنها در این بخش فعالیت کنند ما به جای این تالارها باید آموزش ها را گسترش بدیم باید از اعضاء حق عضویت سالانه گرفته شود و اون پول صرف خرید اکسپرت کورس های جدید انیدکاتور های جدید سیستم های جدید حق ترجمه برای مترجمان و ... فکر نکنم سالی 15 هزار تومان به کسی فشار بیاره اما ما به اندازه 2000 $ و یا بیشتر منفعت میکنم تکلیف همه هم روش میشه کسی که وارد سایت میشه دیگه قکرش فقط به تخصصش معطوف هست نه چیز دیگری کسی هم که به فکر سرگرمی هست که تکلیفش باز مشخصه اینطوری حاشیه ها کم رنگتر شده و بحث های تخصصی بیشتر و باعث خواهد شد تاپیک ها پر بار تر باشند
Dark knight آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي April 7th, 2009, 11:46   #28
Mani Moradi
Senior Member

Mani Moradi's Avatar

محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 877 بار در 122 پست
Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Mani Moradi
0

با سلام و عرض تبریک سال نو به تمامی دوستان عزیز

ازآنجاییکه اکثریت قریب به اتفاق دوستان نظارت و توجه بیشتر مدیران سایت را راه حلی برای بهبود کیفیت سایت و برون رفت از وضعیتی که هم اکنون دچار آن شده عنوان کردند ولی نباید از مدیری که بصورت رایگان وقت وانرژی خودش را در ساعات زیادی از روز برای مطالعه و نظارت بر تمام مطالب بخش خودش میگذاره بیشتر از این نیز توقع داشت. مدیر هم مثل بنده و شما یک انسان است نه ماشین.خودش نیز مثل سایر کاربران دوست دارد بیشتر وقت خودش را به مطالعه کتب و مقاله وکارکردن روی حساب شخصی و امور شخصیش بگذارد.

اما من از آقارضا نیز این توقع را ندارم حالا که بعد از چند سال زحمت تعداد کاربران به این حد رسیده بیاد و درآمد حاصل ار تبلیغات سایت رو بین مدیران تقسیم کند تا انگیزه پیدا کنند.

یک سال پیش پیشنهادی دادم که با برخورد تند اعضا مواجه شد مبنی بر اینکه سات رو به دوبخش رایگان و غیر رایگان تقسیم کنند.

بخش رایگان شامل جوک و عکس و داستان و شعرو موسیقی و سرود و تواشیح و.....

و بخش تخصصی سایت نیاز به ثبت نام داشته باشد با هزینه اشتراک ماهانه ۲۰۰۰ تومان و سالانه ۲۰۰۰۰ تومان.

واز این پول حقوقی به مدیران پرداخت بشود و در ازای آن ازمدیران کار بیشتر مسوولیت بیشتر و پاسخگویی بیشتر بخواهند آن وقت مدیر می داند که اگر کوتاهی کند کار خود را از دست می دهد.

گذشته از این چیزی که رایگان به دست می آید ارزش خودش را از دست می دهد اینجا اگر یک فرد باسواد بهترین سیستمها و مطالب را بیان کند در چند پست اول تاپیک چند تا تشکر می شود که آفرین ادامه بده ما پشتتیم و درود بر شما و .... اما از فرداش همه چیز عادی می شود و عده بسیار معدودی با جدیت دنبال می کنند چون قدر نمی دانند حال آنکه اگر همان فرد با سواد این مطالب و دانسته ها را کتاب کند همه هجوم می برند می خرند و خواندن آن را به یکدیگر توصیه می کنند در حالی که مجانی آن این همه وقت در سایت بود و کسی به آن اهمیت نمی داد چون ما فکر می کنیم اگر به درد بخور بود طرف مجانی نمی گذاشت اینجا هر کس از راه رسید دانلود کند.

آیا پرداخت ماهی ۲۰۰۰ تومان برای دسترسی به یک منبع تخصصی بسیار ارزشمند برای شما زیاد است؟؟؟ ولی میدانید همین مبلغ ضرب در تعداداعضا می تواند بودجه بسیار خوبی برای اداره حرفه ای و درست سایت شود؟

بار اولی که این پیشنهاد را دادم خیلی ها گفتند آقا ما زن و بچه داریم ما دانشجوییم ما مستاجریم ما.... ولی ۲۰۰۰ تومان در ماه به زندگی هریک از ما که بیش از این مبلغ را داریم روزانه پول اینترنت می دهیم آسیب می رساند؟؟؟؟؟ خیلی ازما هر روز دو برابر این مبلغ را پول سیگار و ... می دهیم ولی اگر قرار باشد ماهی ۲۰۰۰ تومان برای پیشرفت در کار و زندگی خود هزینه کنیم عصبانی می شویم ولی موقع اعلام نتایج و گذاشتن استیتمنت و کل کل کمتر از روزی ۲۰۰ پیپ اصلا نداشته ایم !!!!!!!

این در مورد استخدام مدیران تمام وقت و کارآمد و قوی که دغدغه اتلاف وقت و انرژی خود را نداشته باشند و بدانند که کار بی مزد انجام نمی دهند اما در مورد جوی که هم اکنون بر سایت حاکم شده و روز به روز سنگین تر می شود که عده ای از دوستان کاهش شدید میانگین سنی کاربران را از عوامل آن می دانند نظر من این است که رفته رفته نگاه حرفه ای که به فارکس به عنوان یک شغل نگاه می کند جای خود را به کار تفریحی و پر هیجان داده و برای خیلی از دوستان جنبه سرگرمی پیدا کرده است.

همانطور که می دانید ۹۵٪ اعضای سایت شغل اولشان فارکس نیست یا دانشجو هستند یا کارمند یا کار آزاد دارند. بنابراین فارکس کار دومشان به حساب می آید که این البته اشکالی ندارد و خوب است ولی متاسفانه فارکس امروز برای خیلی از اعضای سایت به تفریح تبدیل شده جنبه بازی و دور هم بودن پیدا کرده است و اکثرکاربران اصلا حساب ریل ندارند.

با تمام احترامی که برای جناب هورزاد قائلم ولی چون این تاپیک را ایشان ایجاد کرده اند از خود ایشان مثالی بزنم.

سال ۲۰۰۸ خود ایشان تاپیکی ایجاد نمودند به اسم استیتمنت روزانه. در پست ۱۰ آن تاپیک ۶ ماه پیش بنده عرض کردم اینکه تاپیکی بزنیم هر کسی آخر شب بیاید و بگوید من امروز ۲۰۰ دلار گرفتم یا من امروز ۹۰۰ دلار و..... جز اینکه این کار را به یک بازی تبدیل کند هیچ حسنی ندارد که ایشان روحیه دادن به دیگر اعضا را عنوان کردند.

نمی دانم چرا تمام کارهای به ظاهر اشتباه در این سایت به عنوان روحیه دادن به دیگران انجام می شود و هر کس که مخالفت و انتقادی بکند آیه یاس و دشمن مردم نامیده می شود.

در همان پست بنده یک استیتمنت یک ماهه از حساب ریل خودم قرار دادم و گفتم اگر می خواهیم به این کار با نگاه حرفه ای بنگریم باید نگاهی بلند به صورت هفتگی ماهانه یا سالانه به سود و برگشت این کار داشته باشیم نه روزانه و ساعتی.

خب متاسفانه وجود همچین تاپیک هایی که کم هم نیستند کم کم این کار را به یک بازی تبدیل می کنند و وقتی این جو حاکم می شود خیلی از ما شبانه روز می نالیم که چرا حرفه ای ها رفنتد چرا قدیمی ها پست نمی زنند چرا میانگین سنی اعضا شده ۱۷ سال و......

بنابراین معتقدم با خارج کردن بخش تخصصی از حالت رایگان وایجاد تحول در این بخش و حاکم کردن نگاه حرفه ای باید کاری کنیم که آنهایی که واقعا فارکس را شغل و حرفه می دانند ثبت نام کنند. خواهید دید که با ایجاد چنین جوی قدیمی ها هم برمی گردند هرچند که ممکن است تعداد اعضا اندکی کاهش یابد ولی کیفیت خیلی بالا تر خواهد بود.

شرمنده از طولانی شدن این پست.
قديمي April 7th, 2009, 13:27   #29
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 4,167 بار در 976 پست
mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mercury
0

با درود
عقیده من با دو دوست عزیز که می گویند بایستی نگاه حرفه ای بر سایت حاکم بشه یکی است.
گرفتن حق عضویت به نظر من راه خوبیست تا واقعا کسانی به سایت مراجعه کنند که دارای حساب ریل هستند و به مطالب سایت احتیاج دارند.
مدیران سایت هم می توانند از این منبع حقوق ماهانه دریافت کنند و نسبت به حقوق دریافتی جوابگو باشند !
در ضمن می توانید کاربر برگزیده انتخاب کرده و جایزه خوبی از این راه به او بدهید !
حسن این کار این است که شوق فعالیت مفید بیشتر در بین اعضاء چندین برابر می شود !
مدیران سایت هم بایستی نسبت به ماندن در مدیریت زیاد مطمئن نباشند و در صورت کاهش فعالیت می شود آنها را عزل کرد و فردی دیگر جایگزین آنها شود !
دادن اعتبار و دکمه تشکر به نظر من بایستی از تالار غیر تخصصی حذف شود به دلیل این که من تازه کار وقتی تازه عضو سایت می شوم و با آی دی Mercury مواجه می شوم که اوه در سطح یازده هست و کلی هم تشکر کردند از او(البته بیشتر در تالار غیر تخصصی) به طرف اطمینان می کنم و هر چه او می گوید برایم حکم وحی منزل را دارد در حالی که اساتیدی مانند جناب شاخص و آقا حمید حصارکی و خیلی از اساتید دیگر در سطح خیلی پائین تر می باشند ولی در عمل از نظر سطح علمی در سطح یازده که چه عرض کنم در سطوح بالاتری می باشند !
یک نکته دیگر از گنجینه هایی که هم اکنون داریم استفاده کنیم و قدرشان را بدانیم تا از دستشان ندهیم ! مدیران تالارهای تخصصی را با پستهای پر بار علمی و غنی سر شوق بیاوریم و پای آنها را به بحث باز کنیم و از دانششان استفاده کنیم !
وقتی کسی مثل جناب دکتر صمدی وارد سایت می شوند و می بینند که تالار تخصصی شان در حال گرد و خاک خوردن هست طبیعی است که شوق فعالیت رو از دست می دهند و به بحث های غیر تخصصی روی می آورند در حالی که اگر بحث جالب و علمی پیش بیاید یکی از اکتیو ترین مدیران هستند !
در پایان باز هم بر ضرورت حاکم شدن دید حرفه ای بر سایت سرمایه تاکید می کنم !
با سپاس
قديمي April 7th, 2009, 14:12   #30
محمد هورزاد
Senior Member

محمد هورزاد's Avatar

محل سكونت: استرالیا
تشکر از ايشان: 13,586 بار در 2,503 پست
محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)
0

سلام خدمت مانی مرادی عزیز

با اکثر مطالبتان موافقم . اگر چه عملی شدن آنها هزار جور اما و اگر دارد و ...

در مورد تایپیک استیتمنت روزانه هم اگر ایجاد آن اشتباه بوده ...

اگر آن زمان قوانین خوبی بود جلوی ایجاد این تایپیک اشتباه گرفته میشد !

اگر هم اشتباه نبوده که هیچ .

ضمنا این تایپیک را من ایجاد نکردم . انتقالی بوده .

همان اولین و آخرین تایپیکی که باز کردم به سرانجام برسد ، بعد انشاا... میرویم سراغ دومی !

از اینکه در بحث شرکت کردید بسیار ممنونم .

ارادتمند شما . هورزاد .
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
کیفیت, پیشنهاد, مطالب, ارائه, ارتقاء, راهکار, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 22:45 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.