انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي November 30th, 2008, 20:41   #46
Gh.Saeadian
Senior Member

تاريخ عضويت: Aug 2007
تشکر از ايشان: 18,896 بار در 2,742 پست
Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)
0

سلام دوستان
اگه واقعاً رعایت مدیریت سرمایه و ریسک ملاک عمل باشه براحتی میشه اونو کنترل کرد.
اینهم طرح پیشنهادی من که البته زیاد هم پخته نیست و نظر کارشناسانه دوستان رو میطلبه:
تعیین حداکثر درصد ریسک برای تمام پوزیشن های باز مثلاً 5 درصد یا هر پوزیشن باز یه درصد مشخص
تعیین ریسک به ریوارد مثلاً از حداقل 1 به 2 یا هر نسبت دیگه ای (داشتن تی پی و استاپ اجباری و مشخص بودن تغییرات احتمالی آن در حین معامله!)
با تشکر
موفق باشید
Gh.Saeadian آفلاين است
3 تشکر کننده از Gh.Saeadian:
قديمي November 30th, 2008, 21:02   #47
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

در مورد تفاوت نوسانات جفت ارزهای مختلف که دوستان اشاره کردند ، درست است که بعضی از جغت ارز ها مقدار حرکتشان در هر موج از بعضی از جفت ارز ها بیشتر است
ولی این مقدار حرکت بیشتر هم در جهت سود بیشتر است و هم ضرر ...

مثلآ اگر شما برای کسب 50 پیپ از یورو دلار ، 30 پیپ حد ضرر قرار میدهید ، در یورو پوند برای کسب 150 پیپ سود ، ممکن است 80-90 پیپ ضرر کنید

یعنی این نوسان بیشتر گاهی باعث کاهش سریعتر حساب هم میگردد .

در نهایت بنده برای اینکه درک درستی از توانایی ترید افراد ارائه شود ، دو قانون ذیل را پیشنهاد میکنم :

1 - در تمام طول مسابقه ، همه افراد مجاز به گرفتن پوزیشن با یک حجم خاص باشند ( مثلآ 0.1 لات )

2- هر تریدر در آن واحد فقط میتواند یک پوزیشن روی یک جفت ارز داشته باشد ( یعنی نتواند بجای افزایش حجم ، تعداد پوزیشن ها را افزایش دهد )

* با این شرایط ، ملاک برنده بودن بالانس نهایی باشد

( ضمنآ بنده با احتساب DD به شدت مخالفم ، چرا که سیستمهای زیادی هستند که بر اساس " تحمل چندین ضرر در ازای کسب 2-3 سود بزرگ " بنا شده اند و با این حساب افرادی که با چنین سیستم هایی کار میکنند هیچگاه امید برنده شدن ندارند )

دوستانی که با این نظر مخالف هستند لطفآ بفرمایند که با این قانون در چه حالتی ممکن است حقی از کسی تضییع شود ؟

ا
قديمي November 30th, 2008, 21:12   #48
AmirBabak
مدیر تالار نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار و تالارهای زیرمجموعه

AmirBabak's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
محل سكونت: نارمک
تشکر از ايشان: 14,016 بار در 1,535 پست
AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به AmirBabak
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Extacy نمايش نوشته ها
مثلا 50 پیپ با حجم 10 لات میشه 500 پیپ با حجم یک لات یا 5000 پیپ با حجم 0.10 لات یا ... !

پس در نتیجه تریدر میتونه به جای اینکه یه اردر 10 لاتی با تارگت 50 پیپ بزاره .... روی یک قیمت یا چند پیپ بالاتر پایین تر چند تا اردر 1 لاتی یا 0.10 با همون تارگت 50 پیپ بزاره که در اینصورت تعداد پیپ که حاصل میشه بیشتر باشه !
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله I.N.D.E.X نمايش نوشته ها
راسپوتین عزیز، درسته پیپ مبنای خوبی برای پرفومنس یک تریدر است، اما برای مسابقه خیر.

این هم به این علت است که ارزش پیپ جفت ارزها با هم متفاوت است. همچنین Volatility ارزها یکسان نیست. مثلا هر 10 پیپ USD/NOK تقریبا برابر 1.6 پیپ یورو است.
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
علت این امر بارها گفته شده.جدای از کلکی که اقای اکستازی اشاره کردند به علت اینکه نوسان ارزها یکسان نیست این مبنا نمیتونه

منصفانه باشه مگه اینکه بگیم که همه فقط باید مثلا روی یورو-دلار ترید کنند.برای مثال شما تا بخواهید 100 پیپ از دلار -فرانک بگیرید

در همان روز من 800 پیپ را از USDNOK گرفتم.
با سلام خدمت دوستان عزیزم، اکستازی، ایندکس و آلبرتینی
چند نکته:
1- یک جفت ارز با ولاتیلیتی بالا، همانطور که پیپ ریوارد بالا دارد، پیپ ریسک بالایی نیز دارد. یعنی مثلاً جناب البرتینی که روی USDNOK ، هشتصد پیپ گرفتند، مطمئناً میتوانستند همین میزان را پیپ منفی دهند.
پس در نهایت برآیند پیپ اثر گذار خواهد بود.
2- موردی که جناب اکستازی مطرح کردند و از آن به عنوان "کلک" یاد شد، نیز برمیگردد به Money Management که در آخر سر، تریدر واقعی را از تریدر طمع کار متمایز میکند و مطمئن باشید ربطی به مسابقه و غیر مسابقه ندارد.
البته میتوان برای رعایت مانی منیجمنت نیز از راهکارهایی استفاده کرد، مانند لحاظ کردن DD و یا محدودیت لوریج.
3- اینکه چرا در مسابقات مهم ، پیپ گیری ملاک نیست، دلیلش کاملاً مشخص است.هدف بروکرها از برگزاری مسابقات، ایجاد حس طمع در تازه تریدرها و متقابلاً اسپرد گیری از لاتهای سنگین است.لذا در اکثر آنها ، بالانس ، معیار اصلی است.

بهرحال،

ایکاش ملاک انتخاب نفرات برتر، به نظرسنجی گذاشته میشد.

موفق باشید.
AmirBabak آفلاين است
قديمي November 30th, 2008, 21:22   #49
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله amirbabak نمايش نوشته ها
با سلام خدمت دوستان عزیزم، اکستازی، ایندکس و آلبرتینی
چند نکته:
1- یک جفت ارز با ولاتیلیتی بالا، همانطور که پیپ ریوارد بالا دارد، پیپ ریسک بالایی نیز دارد. یعنی مثلاً جناب البرتینی که روی USDNOK ، هشتصد پیپ گرفتند، مطمئناً میتوانستند همین میزان را پیپ منفی دهند.
پس در نهایت برآیند پیپ اثر گذار خواهد بود.
2- موردی که جناب اکستازی مطرح کردند و از آن به عنوان "کلک" یاد شد، نیز برمیگردد به Money Management که در آخر سر، تریدر واقعی را از تریدر طمع کار متمایز میکند و مطمئن باشید ربطی به مسابقه و غیر مسابقه ندارد.
البته میتوان برای رعایت مانی منیجمنت نیز از راهکارهایی استفاده کرد، مانند لحاظ کردن DD و یا محدودیت لوریج.
3- اینکه چرا در مسابقات مهم ، پیپ گیری ملاک نیست، دلیلش کاملاً مشخص است.هدف بروکرها از برگزاری مسابقات، ایجاد حس طمع در تازه تریدرها و متقابلاً اسپرد گیری از لاتهای سنگین است.لذا در اکثر آنها ، بالانس ، معیار اصلی است.

بهرحال،

ایکاش ملاک انتخاب نفرات برتر، به نظرسنجی گذاشته میشد.

موفق باشید.
ببینید فرض کنید من و شما تریدرهای حرفه ایی هستیم که میتونیم بازای 1 پیپ ضرر 2 پیپ سود از بازار بگیریم یعنی پرافیت فکتور 2

و هردومون هم از یک سیستم مدیریت مالی استفاده میکنیم.این یعنی تقریبا در یک سطح هستیم ولی در عمل شما ممکنه بازای

200 پیپ ضرر 400 پیپ سود بگیرید ولی من بازای 1600 پیپ ضرر 3200 پیپ سود میگیرم .بازم میبینید که تعداد پیپهای من 8 برابر شماست.
albertini آفلاين است
3 تشکر کننده از albertini:
قديمي November 30th, 2008, 21:31   #50
mohammad rostami
Senior Member

mohammad rostami's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: یـــزد سیتـــی
تشکر از ايشان: 2,500 بار در 796 پست
mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kourosh007 نمايش نوشته ها
...

لطفا نظر خود را در مورد برگزاری مسابقه با معیار بالانس نهایی ولی با لوریج کم و یکسان برای همه بیان کنید تا با کمک یکدیگر به نقاط مثبت و منفی این روش نیز پی ببریم.
سلام

به نظر من هم بهترین معیار ها برای مسابقه مواردیست که دوستمون اشاره کردند
قديمي November 30th, 2008, 21:45   #51
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

ببخشید ، مگه در مسابقه اخیر لوریج برای همه 1:100 نبود ؟!!
قديمي November 30th, 2008, 22:04   #52
mohammad rostami
Senior Member

mohammad rostami's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: یـــزد سیتـــی
تشکر از ايشان: 2,500 بار در 796 پست
mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)mohammad rostami (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله rasputin نمايش نوشته ها
بنده لوریج کم ( توفیق اجباری ) مد نظرم هست مثلا 1:10 یا حتی 1:5
موفق باشید
قديمي December 1st, 2008, 01:23   #53
Kourosh007
Senior Member

Kourosh007's Avatar

محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 1,512 بار در 354 پست
Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Kourosh007
0

نقل قول:
جناب راسپوتین ارادت خاص دارم خدمتتون
منظور بنده نیز لوریج حدود 10 است ولی دوستان نیز نظر خود را بگویند.در کل بنده خیلی تاکید دارم از قانونهای دست و پاگیر استفاده نشه که روشهای ترید خیلی از دوستان محدود میشه باهاش.فکر میکنم تنها قانون اضافه ای که میتوان گذاشت و در عین حالی که ریسک و شانس را به شدت کاهش میدهد ولی بسیار کم برای کسی مشکل ساز میشود همین بالانس نهایی ولی با لوریج کم است.اگر منظورم را بد بیان کردم اشتباه از بنده بوده و دوستان ببخشند.
راستی در صورت عدم توافق بر روی این پیشنهاد به عنوان انتخاب دوم با ملاک پیپ نیز موافقم ولی فکر میکنم در آن صورت باز به قوانین جانبی دیگری نیاز داشته باشیم.

آخرین ويرايش توسط Kourosh007 در December 1st, 2008 و ساعت 01:26
Kourosh007 آفلاين است
3 تشکر کننده از Kourosh007:
قديمي December 1st, 2008, 03:48   #54
Extacy
Senior Member

Extacy's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
محل سكونت: ايران سبز
تشکر از ايشان: 2,399 بار در 851 پست
Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)
0

سلام.

من هم با آقای Kourosh007 موافقم.

ملاک انتخاب برنده : بالانس بیشتر با لوریج پایین (البته نه خیلی پایین)

مثلا بالانس 1000 لوریج 1:20 تا 1:50

------------------
راستی نظر دوستان و مخصوصا رضا مدریر سایت در مورد قانون 30% چی شد ؟

این قانون رو حذف کنید ... من با بقیه قانونها مشکلی ندارم !

با تشکر.
قديمي December 1st, 2008, 06:37   #55
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

0

ببخشید دوستان ، من یک نکته را متوجه نمیشم . لطفآ توضیح بفرمایید

اگر لوریج برای همه یکسان باشد ، مقدار آن چه تآثیری خواهد داشت ؟؟!

کسی که با لوریج 1:200 بالا ترین بالانس را دارد ، با لوریج 1:5 هم بالاترین بالانس را خواهد داشت ! ( مگه نه ؟ )
قديمي December 1st, 2008, 07:07   #56
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 3,008 بار در 660 پست
I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:

کسی که با لوریج 1:200 بالا ترین بالانس را دارد ، با لوریج 1:5 هم بالاترین بالانس را خواهد داشت ! ( مگه نه ؟ )
نه!

آقا شما اول یه سر به دکتر صمدی میزنی، تا چندتا از اون آمپول خوشکلاشو بهت بزنه! (شوخی)

ما از دیروز همش به هم برخورد میکنیم راسپوتین جان! در ظاهر قضیه اینطور هست که شما میگید، اما در واقعیت نه.

کسی که با لوریج بالا وارد پوزیشن میشه، نوسانات بالای بازار به راحتی میتونه اونرو از بازار خارج کنه. اما وقتی با لوریج پایین مثل 5 وارد بازار میشه، درادان پایین میاد و حساب تحمل بالاتری رو از خودش نشون میده. به همین دلیل نتایج مسابقه خیلی میتونه متفاوت باشه. (این یعنی مدیریت سرمایه، نتیجه: بند 1 --> آمپول! )

اتفاقا بحث قشنگیه. توی یکی از تاپیک ها این بحث رو جناب رامین آیت اللهی مطرح کرده بودند:
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

دوستانی که تاپیک بالا رو مطالعه نکرده اند حتما بخوانند. تاپیک بسیار جالبی است.

ارادت
5 تشکر کننده از I.N.D.E.X:
قديمي December 1st, 2008, 07:45   #57
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

0

I.N.D.E.X جان ممنون از جوابت

اما آیا موضوع بر سر اینه که چیکار کنیم که اونهایی که مدیریت سرمایه رو رعایت نمیکنند ، از بازی اوت نشن ؟؟!

من با این جواب قانع نشدم .

چون میزان درا داون و پروفیت فاکتور و ... برای همه بطور یکسان کمتر میشه ، حالا چطور میگید نتیجه مسابقه میتونه خیلی فرق کنه !؟

( شاید هم بجای آمپول ، سرم یا حتی جراحی لازم داشته باشم خب ! )
قديمي December 1st, 2008, 10:02   #58
Kourosh007
Senior Member

Kourosh007's Avatar

محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 1,512 بار در 354 پست
Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Kourosh007
0

نقل قول:

با تشکر از index عزیز و جناب rasputin
راسپوتین جان وقتی لوریج پایین باشد میزان ریسک بسیار پایین می آید و اگر قبول داشته باشیم که کسی با ریسک بالا موفق میشود که از فاکتور شانس هم بهره ببرد پس در نتیجه با لوریج پایین میزان دخالت شانس نیز کمتر میشود.
کسی که با لوریج 1:200 بالاترین بالانس را داشته باشد میتواند با ریسک بسیار زیاد و استفاده از فاکتور شانس میزان بالانس را اینقدر افزایش داده باشد ولی با لوریج کم خیلی بهتر تریدرهای واقعی مشخص میشوند.
با مثال عرض کنم خدمتتون : فرض کنید در همان رقابتی که فردی با لوریج 1:200 برنده شده باشد (که به احتمال زیاد از ریسک و شانس بالایی بهره برده ) کسی با مدیریت سرمایه و ریسک معقول کار کرده باشد ولی مطمئنا در این شرایط برنده نمیشود.در حقیقت میخواهیم با لوریج پایین یک توفیق اجباری را به وجود آوریم تا همه مجبور به کنترل ریسک شوند و کسی نتواند ریسک بالایی کند که یا کال بشود یا اول ( رویه ای که متاسفانه در اکثر مسابقات فارکس شاهد آن هستیم )
Kourosh007 آفلاين است
3 تشکر کننده از Kourosh007:
قديمي December 1st, 2008, 10:22   #59
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 3,008 بار در 660 پست
I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:
I.N.D.E.X جان ممنون از جوابت

اما آیا موضوع بر سر اینه که چیکار کنیم که اونهایی که مدیریت سرمایه رو رعایت نمیکنند ، از بازی اوت نشن ؟؟!

من با این جواب قانع نشدم .

چون میزان درا داون و پروفیت فاکتور و ... برای همه بطور یکسان کمتر میشه ، حالا چطور میگید نتیجه مسابقه میتونه خیلی فرق کنه !؟

( شاید هم بجای آمپول ، سرم یا حتی جراحی لازم داشته باشم خب ! )

همانطور که کوروش عزیز گفتند، شانس در این مسئله خیلی مهم هستش.

دلیلی نداره درادان حتما کم باشه یا زیاد. شاید یک تریدر از اول روی نوار برد باشد و اصلا درادان صفر باشد. نتیجه از این جهت میتونه کلا متفاوت باشه که با لوریج بالا، اصلا تریدرهایی دیگر در صحنه حضور نداشته باشند که بخواهند به مراحل حساب کتاب درادان و پروفیت فکتور و ... برسند!
2 تشکر کننده از I.N.D.E.X:
قديمي December 1st, 2008, 10:50   #60
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام

از نظرات و بحثهای خوبی که توسط دوستان مطرح شد تشکر می کنم.

در پست بعد سوالی را مطرح می کنم. لطفا همه دوستان با دقت و توجه زیاد و در نظر گرفتن تمام جوانب، نظرات خود را مطرح کنند.
Reza آفلاين است
2 تشکر کننده از Reza:
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
فارکس, نقد, نظر, مسابقات, اولین, دوره, درباره‌ی, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید