نمايش پست تنها
قديمي September 19th, 2009, 14:17   #1
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
توسعه وب (Web Development)

0

(( این روزها اگر کسی از شما بپرسد “در چه رشته ای درس خوانده ای؟!” و شما در جواب آن ها بگویید “کامپیوتر” ، مطمئن باشید طرف با پوزخندی خواهد گفت : “آخه کامپیوتر هم شده رشته ؟ پسر 10 ساله من هم بلده با کامپیوتر خیلی کارا بکنه، مخ کامپیوتره!”… ))

درود بر دوستان گرامی

همانطور که از اسم تاپیک مشخص است در اینجا می خواهیم به بحث و تبادل نظر در مورد تکنولوژی های توسعه وب (Web Development) بپردازیم .
راستش به علت اینکه "سرمایه" سایت تخصصی فورکس میباشد ، مجال آن نیست که در مورد تکنولوژی های مختلف توسعه وب تاپیکهای جداگانه راه اندازی کنیم . فقط از آنجا که تعداد زیادی از دوستانی که در این سایت فعال هستند از فعالان برنامه نویسی و توسعه وب هستند ، این تاپیک برای همفکری و تبادل نظر این عزیزان راه اندازی شده است . در این میان اگر سوالاتی در این زمینه ها برای دوستان وجود داشت در حد بضاعت خودم پاسخگو خواهم بود و البته مطمئن هستم دوستان برنامه نویس و فعالان عرصه نرم افزار بیشتر از هر صنف دیگری وارد عرصه فورکس می شوند و در سایت سرمایه ما پتانسیل این را داریم که از دانش این عزیزان در زمینه تخصص اصلی آنان استفاده نماییم .

برای شروع بد نیست یک تعریف کلی از Web Development ارایه بدهیم :
به هرگونه فعالیتی که به توسعه یک وب سایت بر روی وب جهان‌گستر ( World Wide Web)یا یک شبکه اینترانت منجر شود، توسعه وب (Web Development )می‌گویند.

توسعه وب می‌تواند موارد زیر را شامل شود:

1- توسعه تجارت الکترونیک

2- طراحی وب

3- توسعه محتوای وب

4- برنامه‌نویسی سمت کلاینت /سمت سرور

5- پیکره‌بندی سرور وب

البته در میان حرفه ای های این عرصه ، توسعه وب بیشتر به جنبه های غیر گرافیکی ساخت وب سایت ها اطلاق می شود ، مانند برنامه نویسی وب .
از اواسط دهه 90 میلادی، توسعه وب به یکی از صنایع پررونق در جهان تبدیل شد. در سال 1995 میلادی تنها کمتر از 1000 شرکت توسعه وب در ایالات متحده آمریکا وجود داشتند این در حالی است که در سال 2005 میلادی این تعداد به بیش از 30000 شرکت رسید. انتظار می‌رود گستره صنعت توسعه وب تا سال 2010، بیست درصد افزایش داشته باشد.

در پست های آینده سعی میکنم بیشتر در مورد تکنولوژی های مختلف توسعه وب برای علاقه مندان توضیح دهم .

با احترام
کسری

آخرین ويرايش توسط Kasra در September 19th, 2009 و ساعت 14:23
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول