نمايش پست تنها
قديمي August 19th, 2010, 00:33   #85
ashkan63
Senior Member

ashkan63's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
تشکر از ايشان: 1,312 بار در 243 پست
ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)
0

در اوایل قرن 20 شخصی در بازار بورس کالای آمریکا ظهور کرد به نام ولیام دلبرت گن . این شخص می توانست نه تنها حرکت بازار را با توان بالای 90 درصد پیش بینی کند بلکه حتی قیمت بالا و پایین هر روز بازار مورد بررسی را ارایه می کرد . اما آنچه جالب توجه بود به این ختم نمی شد . آقای گن می توانست رکود عظیم 1929 ، آغاز ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم و در مورد ریاست جمهوری آمریکا را پیش بینی کند . اما این موارد از شانس بود یا قمار ؟
آقای گن در مصاحبه های خود تاکید فراوان داشت که کار او بر مبنای علم و ریاضیات است . علم و ریاضیات در بازاری که میلیونها نفر در آن مشغول داد و ستداند آیا می تواند ممکن باشد ؟
روال کار : آقای گن بیش از یک دهه از عمر خود را به مطالعه بازار نه با انجام ترید که با دیدن حرکات بازار و مطالعه سال ها حرکت گذشته بازار و نیز مطالعه ریاضیات ساده گذراند . جالب آنکه ایشان تنها توانست در دوران کودکی اش تحصیلات ابتدایی را بگذراند .
سه علل عمده زیان در بازار از نظر ایشان عبارتند از :
1-عدم قرار دادن حد ضرر
2-اورترید
3-کمبود دانش که اصلی ترین علت از نظر ایشان در ضرر دهی است .
"پول همه چیز در زندگی نیست . آنچه اهمیت دارد دانش است . اگر شما میلیون ها دلار پول بدست بیاورید و شخصی از شما آن را بدزدد ، دیگر آن پول مال شما نیست اما هیچ کس نمی تواند دانش شما را بدزدد .
من سی سال بازار را بررسی کردم . حرکت بازار تابع ساده ترین قواعد ریاضی است . هیچ حرکتی بدون علت نیست . آینده عبارت است از گذشته که تکرار می شود . در حقیقت آینده همان گذشته است . با بررسی و دیدن حرکات گذشته بازار می توان حرکات آینده را پیش بینی کرد ."
در بالا بخشی از صحبت های ایشان رو گذاشتم .
واقعیت این است که اکثر افراد در بازار به دنبال پول هستند اما دانش آن را ندارند و صبر کافی برای کسب دانش را نیز ندارند . اگر ایشان ده سال از عمر خود را برای بررسی بازار گذاشته آیا صرف یک سال زمان برای مطالعه بازار وقت زیادی است ؟!
کتاب های زیادی از ایشان بر جای مانده اما برای کسی که واقعآ علاقه دارد تا یاد بگیرد می تواند با جستجوی کوتاهی در اینترنت تمامی مطالب جالب ایشان رو دانلود کنه . اخیرآ ترجمه هایی از کتاب های ایشان رو دیدم اما به شخصه مطالعه کتاب اصلی رو پیشنهاد می کنم چون خیلی فرق هست بین آنچه نویسنده خواسته بگه تا درک افراد . به شخصه یکم از مطالب ایشون رو که خوندم واقعآ هدفم داره جابجا میشه . واقعآ احساس دارم می کنم علم و دانش مخصوصآ تو این حوزه زیباتر از دیدن دلارهایی که جابجا میشه .
تاکید ایشان به اینه که اگه این کتابها و مطالب رو میگه نه برای پول که برای اینه که از گذاشتن علمش برای دیگران لذت می بره .
به دوستم در مورد استادش که سواله چرا اینجوری حتی پنجشنبه ها هم میاد و فارکس درس میده :
"هیچ وقت از کسی که نتونسته از سیستمش پول بدست بیاره ، سیستمی رو نخرید یا هزینه آموزشی پرداخت نکنید !"
ویلیام گن
ashkan63 آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از ashkan63: