نمايش پست تنها
قديمي August 4th, 2009, 13:29   #6
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

با سلام خدمت آقا رضا و بقیه دوستان گرامی

درباره قوانین مسابقات قبلآ هم بحث های مفصلی صورت گرفت .

در مسابقات قبلی که فرمول خاصی از بالانس و دراداون به کار رفته بود ، فکر میکنم به خاطر پیچیدگی پارامتر های موثر ، هر شخص نمیتوانست رتبه واقعی خود را متوجه شود ( چون نتایج بر حسب اکویتی ارائه میشد )

اما در هر حال باید بدانیم که دقیقآ میخواهیم چه اشخاصی با چه شرایطی برنده باشند :

1- کسی که ریسک بالایی در جهت درست میکند و یک باره حساب را خیلی بزرگ ( و شاید هم کال ) میکند ؟

2- کسی که بیشترین مقدار پیپ را از بازار گرفته است ؟

در حالت اول درست است که مسابقات بسیار جذاب میشود ، ولی به نظر من فایده ای برای کسی ندارد .

چون هیچکس به خودش اجازه نمیدهد در حساب ریل هم اینگونه ترید کند ( تازه شاید این حالت برای تازه وارد هایی که می بینند فلانی یک روزه حساب را چند برابر کرده ، مضر هم باشد ! )

اما در حالت دوم( لوریج پایین ) چون تقریبآ تعداد پیپ خالص بدست آمده ملاک قرار میگیرد ، مقدار ریسک همه افراد تقریبآ یکسان است و کسی نمیتواند با یکی دو ترید یک دفعه از پایین به بالای جدول ( و بالعکس ) حرکت کند .

البته اوریج کم با اینکه به نظر من مناسب تر است ولی 1 اشکال هم دارد :

رتبه افراد شاید تا حدودی وابسته به جفت ارزی باشد که انتخاب میکنند .

مثلآ اگر کسی روی پوند ین کار کند به راحتی میتواند انتظار روزی 100 تا 200 پیپ را داشته باشد . ولی مثلآ کسی که صرفآ روی یورو دلار کار میکند شاید در بهترین حالت هم نتواند روزی 60 - 70 پیپ شکار کند ( به خاطر ماهیت جفت ارز ها )

ولی بنده با این موضوع که لوریج کم هیجان ندارد موافق نیستم . چون اتفاقآ در لوریج کم هیچ کس نمیتواند یک باره اختلاف فاحشی ایجاد کند و اکویتی همه افراد تقریبآ به هم نزدیک است و اتفاقآ این موضوع باعث میشود که همیشه افراد پایین جدول امید داشته باشند و امکان کم کردن فاصله با تلاش بیشتر برایشان وجود داشته باشد .

ببخشید که طولانی شد .

موفق باشید
rasputin آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از rasputin: