نمايش پست تنها
قديمي June 20th, 2008, 03:38   #20
Mohsen
مدیر ارشد

Mohsen's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2006
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 12,833 بار در 2,939 پست
Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)
0

سلام

دوست عزیز خوشحالم که این بحث را در اینجا مطرح کردید تا سرآغار آشنایی دوستان با این تفکر باشد .

چند سال پیش ویرایش Suse 9.2 را تهیه و نصب کردم (الان اطلاع ندارم چه ویرایش در دسترس است) تا با امکانات و کارایی این سیستم عامل آشنا شوم . طی چند ماهی که با آن کار می کردم و بعد از آشنایی مختصر ، متوجه چند مورد شدم که ادامه ی کار را غیر ممکن کرد .

بزرگترین مشکل اینست که متاسفانه بسیاری از نرم افزارهای تخصصی که ما با آنها کار می کنیم (در هر شاخه ای که در نظر بگیرید) از نوع قفل شکسته و بدون لایسنس هستند که تقریباً تمام آنها برای ویندوز ک ر ک شده اند . به عبارت دیگر این برنامه های بدون مجوز فقط در محیط ویندوز در دسترس هستند . حتی در چند مورد سعی کردم با راهنمایی دوستان خبره ، آنها را در قسمت win نصب و اجرا کنیم که پس از صرف زمان زیاد و تست روش های مختلف موفق به اینکار نشدیم . به مورد بالا این نکته را هم اضافه می کنم که با توجه به مطالعاتی که در زمینه های مختلف داریم مجبوریم نرم افزارهای گوناگونی را نصب و تست کنیم که اغلب آنها از منابع روسی یا چینی بصورت ک ر ک شده دریافت می شوند و تقریباً همه ی آنها فقط برای ویندوز ک ر ک شده اند .

شاید اگر می توانستم بر این مشکل غلبه کنم امروز بنده هم جزو کاربران لینوکس بودم چون محیط کار و امکانات آنرا بسیار مناسب و جذاب دیدم .

موفق باشید
Mohsen آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از Mohsen: