نمايش پست تنها
قديمي January 28th, 2014, 23:52   #72
dat_iran
Senior Member

dat_iran's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2007
محل سكونت: F.K
تشکر از ايشان: 3,934 بار در 946 پست
dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)dat_iran (سطح 4)
0

چیزی که ازش به عنوان تمایلات عمومیsentiment اسم برده میشه و روند اون با نسبت بسیار بالایی با ترند قیمت در خلاف جهت هست
لینکهای زیر امار این اطلاعات رو ارائه میدن
Home :: Dukascopy Bank SA | Swiss Forex Bank | ECN Broker | Managed accounts | Swiss FX trading platform
Inside Viewer | easy-forex
Summary position Forex
Forex Sentiment | Forex Technical Analysis | DailyFX

به عنوان مثال اگه بازار به شدت بول بشهbull شاخص تمایلات بیر bearمیشه و بلعکس
(متاسفانه بازار گوسفندی رو هنوز اونا کشف نکردن و معادل سازی ندارن )
این شاخص یه شمیر دو لبه هست
یادمه یک سری از دوستان توی انجمن اریا سابق بودن که تفکرشون این بود هر پوزیشنی رو برخلاف عمومی بگیرین مثلا اگه همه بای زدن اونا سل و و بلعکس
برخلاف اون دوستان عزیز من فکر میکنم این امار نه اینکه نشان بده عموم در تشخیص ترند اشتباه میکنه
اتفاقا برعکس عموم درست تشخیص میدن
پس دلیل چیه ؟ نمیخوام بگم جواب من یه جواب صد درصده ولی تا اونجا که روش کار کردم دلیلی هست که همه از اون اطلاع دارن
اجازه ندادن به گسترش سود و ماندن در پوزیشن های در گل فرو رفته
خیلی از کاربران بازارهای عموما لوریج دار (و شاید هم گفت تمامی بازارها ) وقتی پوزیشنی در ضرر میره بجای اینکه از کشتی در حال غرق بپرن بیرون دست به دعا میشن و استخاره میگیرن
و وقتی در سود هستن به سرعت خارج میشن
به عنوان مثال اگه اطلاعات ssi eurusd رو از یک سال قبل بروکر oanda
از این لینک استخراج کنیم http://fxtrade.oanda.co.uk/analysis/...ical-positions
اگه ازمون سنجش همبستگی رو برای قیمت و تمایلات با پریود سه تا دوازده روی EURUSD & EURUSD Position RatiosI انجام بدیم
روند هرچی بلند مدت تر باشه (پریود های بالاتر ) همبستگی منفی تره یعنی استنباط من اینه که تریدرها و پوزیشنهای در ضرر رفته با مرور زمان درحال افزایشه
حالا شاید کسی باشه بگه نه این عموم در حال اشتباه هست و داران پیش بینی اشتباه میکنن
یه ازمون دیگه انجام میدیم
میزان همبستگی بین ssi حال حاضر رو با قیمت اینده مورد سنجش قرار میدیم
اصطلاحا ssi رو شیفت میدیدم
نتیجه کاملا برعکسه
همبستگی به شدت کاهش پیدا میکنه
یعنی اگه عموم اشتباه میکرد ترند اینده باید با شدت بالاتری (حد اقل در پریود های پایین تر ) همبستگی منفی ایجاد میشد
با توجه به اینکه تغییرات ssi به روند قیمت اینده همبستگی کاهشی داشت برای سنجش درستی تمایلات رو با روند قیمت در گذشته مورد سنجش همبستگی قرار میدیم
شیفت یک واحد قیمت به گذشته ( بررسی اینکه قیمت یک واحد زمانی قبل با تمایلات حال حاضر چه رابطه ای داره و اینکه قیمت گذشته چه تاثیری روی جو کنونی داره )
همبستگی به شدت منفی تر میشه و استنباطم بر اینه که اصرار بر پوزیشن اشتباه هست که تمایلات رو خلاف روند می کنه نه تحلیل اشتباه
در پایان فایل اکسل محاسبات رو هم گذاشتم تا اگه عزیزی تمایل داشت حالتهای گوناگون رو بررسی کنه به دلخواه بتونه تغییرات رو اعمال کنه
اگر برای ارزهای دیگه و طلا که داده های اون در لینک موجوده
از دو لینک انلاین کانورتر زیر میتوند برای تبدیل csv to xls استفاده کنید
Convert CSV to XLS Online Free
DocsPal - Free online file Converter and Viewer

عكس ضميمه
نوع فايل: jpg ssi1.jpg‏ (40.1 کیلوبایت, 56 نمایش)
فايل ضميمه
نوع فايل: zip ssi.zip‏ (159.0 کیلوبایت, 0 نمایش)