نمايش پست تنها
قديمي August 18th, 2009, 15:54   #2
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

اما قصد دارم مقداری هم به نقد حضور خودم در سایت و توضیح پاره ای از ابهامات بپردازم .

ازروزی که با این سایت آشنا شدم ( تقریبآ 6 ماه قبل از عضویتم ) احساس کردم که به دریای بیکران اطلاعات فارکسی متصل شدم و بی درنگ شروع به مطالعه تمام تاپیک ها و صفحات این سایت کردم .
سوالاتم را میپرسیدم و دوستان خوبی در کمال بزرگواری پاسخ تک تک سوالاتم را میدادند .
( هیچ وقت مانی مرادی را که جواب اولین سوالات مبتدیانه مرا با حوصله میداد فراموش نخواهم کرد . )

کمکم احساس کردم که مطالعاتم در حال ثمر دادن است و سعی کردم به رسم مرسوم سایت ، اگر من هم برای دیگران کمکی از دستم بر می آید دریغ نکنم .

اولین روز هایی که مطالعاتم نتیجه داد و سود های خیلی بزرگ میگرفتم خیلی هیجان زده بودم . فکر میکردم دارم روش های سود گرفتن از بازار را کشف میکنم .

این شد که اولین تاپیکم را با عنوان " ایده های معاملاتی راسپوتین " ایجاد کردم .

در ابتدای تاپیک برای اینکه تازه وارد بودم و کسی مرا نمیشناخت ، برای جلب دوستان به مباحث تاپیک عکس چند تا از پوزیشن هایی را که سود های بزرگ گرفته بودم گذاشتم .

قصد داشتم تمام مراحلی را که تا آن زمان طی کرده بودم قدم به قدم برای دوستان شرح بدهم و با بررسی ایده هایی که برای سود آوری به ذهن دوستان میرسید ، یک بحث فعال فارکسی ایجاد کنم .

به نظرم آن تاپیک تا حدودی به اهدافش رسید ( یا حد اقل به آن سمت متمایل شد ) ولی با ایجاد بحث های حاشیه ای سرعت انتقال مطالب کند شد به طوری که خواننده نمیتوانست بحث ها را به صورت پیوسته دنبال کند .

هرچند در آن مقطع از سوی دوستان متهم شدم که قصد فروش سیستم یا اکسپرت دارم ( من آن موقع اصلآ نمیدانستم اکسپرت یعنی چه ! ) ولی واقعآ هرگز چنین چیزی صحت نداشت .

در هر حال فکر میکنم آن تاپیک میتواند برای دوستان مفید باشد . چون واقعآ از دل و جان مینوشتم و بارها برای زدن یک دو پست شب تا صبح بیدار میماندم .

- در قدم بعدی در تالار موضوعات عمومی به فعالیت در زمینه تخصص اصلی ام ، نجوم و همینطور عکاسی پرداختم .
سعی کردم به واسطه دانش اندکم پاسخگوی برخی سوالات دوستانی که بسیار علاقمند هم بودند باشم . تاپیک آموزش نجوم به نظرم خوب پیش رفت . ولی محدودیت وقت من باعث شد تا نتوانم بحث را آنطور که شایسته بود ادامه بدهم .

اما دو تاپیکی که ظاهرآ به مذاق برخی ها خوش نیامد و اتهامات زیادی وارد کردند :

اول نقد مسئل مربوط به آسترولوژی :

- قصد ندارم دوباره توضیح بدهم که چه تخصصی در این زمینه دارم ولی مطمئنم هر کس دیگری هم جای من بود همین کار را میکرد .

خدا میداند که به محض اینکه شروع به نقد آسترولوژی کردم چندین و چند پیام تشکر از دوستان برایم ارسال شد و همه متفقآ دوست داشتند که برخی مسائل را پی گیری کنم .

دلیلش هم روشن بود . این بحث تا کنون در همه جا به صورت یک طرفه مطرح میشد و چون کسی از دوستان فارکسی غالبآ اطلاعات کافی برای به چالش کشیدن این بحث را نداشت ، این موضوع تداعی روشی ما فوق و برتر از هر روش دیگری را می کرد ( یک چیزی شبیه همان هالی گریل کذایی ! )

بنده قصد داشتم این نکته را هم به خوانندگان و هم احیانآ به اساتیدی که به این امر اشتغال داشتند گوشزد کنم که این مباحث پایه و اساس علمی ندارد . که با واکنش غیر قابل پیش بینی برخی از افراد روبرو شدم .

البته قبول دارم که در آن مورد بنده هم بیش از حد اصرار ورزیدم و هر دو طرف باعث شدند که بحث به جدل تبدیل شود .

البته خیلی ها تصور میکردند بنده منافعی در این قضیه دارم که سعی در رد موضوع دارم .

( شاید بعضی ها فکر میکردند من خودم قصد دارم دکان جدیدی بر پا کنم و علاقمندان آسترولوژی را سمت خودم جمع کنم )

ولی به همه مقدسات عالم اصلآ چنین چیزی صحت نداشت و ندارد .

بعد از شروع این بحث تقریبآ به طور مدام پیام های خصوصی دریافت میکردم که مجبورم میکرد برای دفاع از حقوق برخی از دوستان به این بحث ادامه بدهم .

یکی از همین پیام های خصوصی را که اخیرآ برایم ارسال شده اینجا میگذارم تا به عمق مطلبی که عرض میکنم پی ببرید .

( از دوست گرامی که این متن را فرستاده عذر میخواهم – البته اسم ایشان را حذف میکنم . امیدوارم مرا ببخشد )

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ****
سلام جناب راسپوتین
راستش مدتی میشه که با فارکس آشنا شدم و خیلی به اون امید بستم . چون مشکلات مالی فراوانی دارم و با اینکه سن زیادی ندارم سرپرست خانواده ام هستم .

ولی بعد از ورود به فارکس با اینکه همه روش ها رو تست کردم ولی تا الآن فقط ضرر کردم و دیگه دارم نا امید میشم . از طرفی در سایت دیگری با آسترولوژی آشنا شدم و قصد داشتم که در کلاس های اون ثبت نام کنم . البته تا الآن هم مطالبی در این باره یاد گرفتم ولی خب اصلآ کافی نیست .
ولی حالا دیدم که شما در اینجا به عنوان یک فرد متبحر در نجوم میگید که این قضیه درست نیست و من خیلی سر در گم شدم .

راستش تا الآن آخرین امیدم به این روش بود که الآن با حرف های شما همین امیدم هم به یآس تبدیل شد .
نمیدونم چطور اساتید این روش خیلی محکم به اون اعتقاد دارند و سود میکنند و شما اون رو با نفی میکنید .
تورو خدا اگر به نظرتون ایمان کامل دارید به من بگید که این آخرین باقیمانده سرمایه ام رو هم از دست ندم . چون من از بحث های تخصصی شما با اونها چیزی سر در نمیارم .

خیلی از شما ممنونم

( اگر کسی به صحت این نقل قول شک دارد میتواند از مدیران محترم استعلام نماید )

و البته نمونه های مشابه این پیام بسیار بسیار زیاد بود ...

کسانی که میخواستند آخرین ته مانده های سرمایه شان را روی میز آسترولوژی قمار کنند به این گمان که بلکه از آسمان فرجی بشود !

خلاصه این هم از داستان آسترولوژی که در نهایت به یک بحث فرسایشی تبدیل شد و من هم دیگر اصلآ توان و حوصله سر و کله زدن را نداشتم . فکر میکنم به قدر کفایت و آنچه که در توانم بود وظیفه ام را انجام دادم .

ادامه دارد ...
rasputin آفلاين است