نمايش پست تنها
قديمي September 24th, 2008, 14:07   #8
Paradox
Senior Member

Paradox's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2006
تشکر از ايشان: 3,039 بار در 846 پست
Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Paradox نمايش نوشته ها
دوستان یه راه حل پیشنهاد میدم، هیچکس نه نگه!
کی بود؟! کی بود گفت نه؟!!! شما که اونگوشه مظلوم واستادی... بیا جلو ببینم...چرا گفتی نه؟! منکه هنوز چیزی نگفته بودم!.... گفتم چرا گفتی؟!....نمیگی؟! .... گروپ!!!
خوب کس دیگه مخالف نیست؟! پس تصویب شد. طرح نامذکور بدون هیچ رای مخالفی تصویب شد

اما جزییات طرح:
قبل از اینکه جزییات رو مطرح کنم باید قبول کرد که هیچ ایده و نظری نمیتونه نظر همگان رو جلب کنه و قطعا مخالفی هم وجود داره! پس نباید به دنبال یه راهکار بی عیب و نقص گشت. باید تا جاییکه میشه از عیب و نقصها کاست!
از طرفی باید قبول کنیم بالانس به تنهایی معیار مناسبی نیست و نقایص فراوانی داره!
پس تا اینجا نتیجه اینکه باید علاوه بر بالانس یه معیار دیگه هم رو در نظر گرفت!(انصافا این هم قابل انکار نیست که نمیشه بالانس رو نادیده گرفت) اما اون معیار دیگه از نظر من همون پیپهای شکار شده است.
از طریق فرمول سود کسب شده * جمع پیپهای به دست آمده. یعنی اگه کسی بالانسش 2000$ هستش و موجودی اولیه اش هم 1000$ بوده و این 1000$ دلار سود رو از دوتا پوزیشن 0.5 لاتی کسب کرده امتیازش میشه:
(2000-1000) * (100+100) = 200,000
منتها چون این عدد یه مقدار زیادی بزرگه نهایتا تقسیم بر 1000 میکنیمش که میشه 200

اما تا اینجا طرحمون کامل نیست و همونطور که دوستمون گفتند نیاز به فیلتر داره، فیلتری که نه سیخ رو بسوزونه نه کباب! یعنی تا حد امکان نقایص رو رفع کنه و محاسبه اش هم کار سختی نباشه! که اون فیلتر به نظر من چیزی نیست جز محدودیت تعداد پوزیشن! یعنی اینکه بگیم هر کاربر در طول دوره مسابقه نمیتونه بیش از 100 پوزیشن بگیره. اما اینکه با چه حجمی بگیره روی کدوم ارزها بگیره یا اینکه در چه زمانهایی اصلا مهم نیست!
حالا این ماکسیمم مجاز برای تعداد پوزیشن رو از کجا به دست بیاریم؟
پیشنهاد: ملاک رو تعداد پوزیشن کسی قرار میدیم که در همین مسابقه فعلی جزء 10 نفر اول بوده و بیشترین پوزیشن رو گرفته و گردش میکنیم که مثلا اگه 102 تا بود میکنیمش همون 100 تا!
انتقاد: اگه یکی از 10 نفر اول از روی عمد و غرض در این 2 روزه آخر اومد و 100 تا پوزیشن گرفت تکلیف چیه؟
جواب: اولا همچین اتفاقی نمیفته در ثانی اگه همچین اتفاقی افتاد ملاک سنجش رو لحظه ثبت این پست قرار میدیم که به ساعت گرینویچ حدودا میشه 3:30 صبح!

فکر میکنم طرح خوب و کاملی شد و همه جوانب درش لحاظ شده غیر از اون جوانبی که لحاظ نشده
پس نظراتتون رو اعلام کنید
این راه حل پیشنهادی من بود که توی تاپیک قبلی هم مطرحش کردم.
نقل قول:
به عنوان شروع خودم برخی از مزایای این طرح رو میگم تا دوستان هم معایبش رو ذکر کنند.
1- اینکه فکر میکنم نکته ای که بالاتفاق همه قبول دارند اینه که تریدر موفق کسی است که بتونه سود مطلوب و مداوم کسب کنه. لذا باید معیار رو به گونه ای تنظیم کرد که هر چه بیشتر ما رو به این سمت نزدیک کنه.
پس اولا بالانس رو نمیشه نادیده گرفت و بلکه باید تاثیر مستقیم بهش داد! چیزیکه در دوره قبل نبود و اختلاف امتیاز بین کسیکه بالانس 24000 داشت با کسیکه بالانس 4000 داشت در امتیاز بالانس فقط 8 تا بود!!!
ثانیا نباید تنها و تنها بالانس رو معیار گرفت چون ما رو از مقصودمون دور میکنه!
ثالثا دراودان(Drawdown) هم اونقدری که دوستان فکر میکنند معیار مناسبی نیست! اونقدر سیستمها و روشهای معاملاتی وجود داره که سود مطلوب و مداوم دارند. اما دارودانشون هم کم نیست!
به علاوه اینکه اصلا با اندازه گیری پیپ در واقع با یک تیر چندین نشان رو زدیم! چون در دلش دارودان رو هم داره در دلش پروفیت فکتور رو هم داره و ...
2- فیلتر حداکثر تعداد پوزیشن میتونه در نزدیک کردنمون به هدف کاملا موثر باشه!
از یک طرف مشکل چندین پوزیشن هم سو رو با حجم پایین تا حد زیادی برطرف میکنه.
از طرف دیگه پوزیشنهای با 2 یا 3 پیپ سود رو فیلتر میکنه!
و از طرفی هم میتونه کمک کنه تا بهترین موقعیتها رو شکار کنیم و اسیر احساساتمون نشیم
و مزایای دیگری که صبر میکنم تا در صورت داغ شدن بحث بهشون اشاره کنم.
اینم یه سری توضیحات راجع به این راهکار.
Paradox آفلاين است
2 تشکر کننده از Paradox: