موضوع: نون حلال
نمايش پست تنها
قديمي March 5th, 2008, 17:14   #46
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 3,008 بار در 660 پست
I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله علي فاركس نمايش نوشته ها
سلام
کافیه بخوایم؟
فعلا که بابت ارسال 220 د ل ا ر نا قابل از طرف همون جور شرکتهایی که شما میگی 1 ماهه اسیرم .بیام واسه خرید نرم افزار 1700 د ل ار به حساب همچین شرکتهایی بریزم ؟ مگه دیوانم؟
اگه خواستی تو پیام خصوصی بهت لینکشو میدم.
این شرکت ادعا داره اولین ارائه کننده کارتهای پلاستیکی ویزا-مستر و ... در ایران هست.دیگه از این معتبر تر چی میخای؟
خرید کتاب 60-100دلاری رو با نرم افزار 1700 دلاری مقایسه نکنید.
منم چندین کتاب به اون طریقی که شما گرفتید خریدم!
سلام. خوب توی بازار همه جور آدمی هست. دلیل نمیشه یه شرکتی عملکرد بدی داشته بقیه هم خوب عمل نکنن. من خودم چند خرید بالا داشتم بدون هیچ مشکلی هم کارم انجام شده. شما میگی 1700 دلار، من میگم 17 دلار هم دست کسی که نمیشناسمش نمیدم چه برسه به 1700 تا.

به نظر من این اظهار نظرها فقط توجیه است. من به شخصه اگر نرم افزاری رو اورجینالش رو تو بازار بخرم به این دلیل هست که کیفیت بالاتری دارن. و به این دلیل نیست که شب کابوس بیل گیتس رو نببینم !

فقط روی نرم افزارهای وطنی حساسم. چون خودم رشته تحصیلیم نرم افزار بوده و میدونم یه تیم جوان چه مشکلاتی برای تولید این نرم افزار سر راهشون بوده و به هیچ عنوان کپی رایت اونها رو نقض نمی کنم. ولی در مورد نرم افزارهای اونور اصطلاح شما رو به کار میبرم:

مگه دیوانم! نرم افزار مثلا داینامیک تریدر رو که رو سیستمم دارم و خیلی خوب داره کار میکنه رو برم 1700 دلار بدم چون یهو شب نویسنده برنامه نیاد خرمو بگیره؟ نه داداش. این خبرا نیست. کسی که میخواد پولدار شه اگه بخواد اینطوری فکر کنه توی این بازار به هیچ جا نمیرسه.

گرچه الان خیلی ها میکن عجب آدمیه این! حاضره ارزش های انسانی رو برای پول بزاره کنار. ولی من استفاده از آفیس رایتی رو زیر پا گذاشتن ارزشها نمیدونم. اینجا تعریف ارزشها جا به جا شده. من مخالف 100 درصد انفاقی که برای سنتوری افتاد هستم. ماها اول باید از داخلی ها شروع کنیم. بعد هوای اونوری ها رو داشته باشیم.

-----------------------------------------------------------------------------
کسایی که اینقدر عذاب وجدان دارم میخوام یه مسئله ای رو بگم:

این بازار Zero Sum هستش. پولی که شما در میاره از جیب یه نفر دیگس. خیلی از بروبچه های اینجا توی چند تا بروکر حساب دارن. مثلا اکثرا با فیبو و نورث حساب دارن. پوزیشنی که برای مثال شما دیشب باز کردی و فلان مقدار سود کردی هیچ بعید نیست که از جیب یکی از بچه های همین تاپیک باشه. این کار هم خیلی پولشون رو از دست میدن و ناراحت میشن و نفرین میکنن ! من خودم توی همین فروم دیدم کسایی که گفته بودن خدا از بروکر نگذره! همون کسی که اینو گفته هیچ بعید نیست پولش رو منو و شما گرفته باشیم. البته من همین جا موضع خودم رو بگم که به هیچ عنوان این قضیه رو قبول ندارم و هر کی زرنگ تره و زحمت بیشتر کشیده حقشه که پول بره تو جیبش. حالا اون پول از جیب بچه های این فروم باشه.

خوب کسایی که اینقدر آدمای حساسی هستن به این نکته توجه کنن که خیلی ها تو این بازار میرن بیرون و نفرین میکنن. مواظب باشید نفرینشون نگیرتون! از این بازار برید بیرون. پولی که شماها دارید در میارید از جیب همین دوستاتونه.

از اینکه ایقدر رک گفتم معذرت میخوام. ولی آخه خیلی ها اینجا دارن جا نماز آب میکشن ! در صورتی که خودشون هم میدونن اگه اون نرم افزار اورجینالش هم تو بازار باشه پولی بالاش نمیدن !
4 تشکر کننده از I.N.D.E.X: