نمايش پست تنها
قديمي December 31st, 2009, 00:05   #15
isar
Senior Member

isar's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: گنبد کاووس
تشکر از ايشان: 5,875 بار در 1,573 پست
isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به isar
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله fxpesaran نمايش نوشته ها
موتورهاي خارجي كه از دوبي و كشورهاي حاشيه خليج مي آرن اينجا نسبت به باقي جاهاي كشور بيشتر پيدا ميشه و ارزون تر هم است . من نمي دونم چه جوري اونا رو وارد مي كنند و چه قدر گمركي بايد بدند ولي اينو مي دونم كه اينجا توي شهر من ارزون تر از جاهاي ديگه است . فقط نمي دونم از كجا بايد شروع كنم و چطوري بايد اونا رو به شهرهاي ديگه ببرم و مشتري براش پيدا كنم .
من در حال حاضر در كنار فاركس دنبال شغل ديگه اي هستم . تا حالا روي اين شغل هايي كه عرض مي كنم بررسي و تحقيق كردم .
1- پرورش قارچ 2- پرورش زنبور عسل 3- پرورش كبك و بلدر چين و قرقاول 4- خريد و فروش موتور سيكلت خارجي
اكثر اينها هزينه و سرمايه هاي بالا و يا ريسك مي خواد . نمي دونم چيكار كنم دوستان لطفا كنيد راهنمايي بفرماييد من توي اينجا هم مثل فاركس به سود كم راضي ام

1- پرورش قارچ ریسک چندانی نداره. بازار خوبی هم داره کل محصول شما در عرض چند ساعت به فروش میره اما...
اما زحمت زیادی داره و اصلا به اون کشکی که به نظر میرسه نیست. برای این کار آب زیادی مصرف میشه. علاوه بر این شما به یک محیط مرطوب احتیاج دارید و باید دائما دیوارهای این محیط رو خیس کنید. که مسلما رطوبت دیوار رو داغون میکنه. خلاصه اینکه سودش به زحمتش نمیارزه.

2- پرورش زنبور عسل اگر محیطتون کوچیک و محل نگه داری زنبورها داخل شهر باشه، نهایتا عسل مصرفی خودتون رو تامین میکنه. اگر میخواید عسل بفروشید، باید در یک باغ این کار رو بکنید که از آلودگیهای شهر دور باشه.

3- پرورش کبک و بلدرچین کاریه که من و بابام مدتیه تو فکرش هستیم. گوشت و تخم این پرندگان خیلی خاصیت داره و البته مشتری خاص خودش رو هم داره. در واقع هر کسی نمیخره. برای اینکار باید منزلتون حیاط داشته باشه. خرجش فقط هزینه ساخت قفس و تهیه پرنده هستش. اگر بازار داشتید که ادامه میدید اگر هم نداشتید که محصولاتتون رو نوش جان میکنید. به جز وقت، چیزی رو هم از دست نمیدید. وقت هم که چیز مهمی نیست. همیشه در حال هدر رفتنه، کنتر هم نمیندازه.

4- احتمالا ریسک بالایی داره و ریسک بالا سود و ضرر بالایی رو هم به همراه داره. توجه داشته باشید این جور شغلها توسط افراد خرد انجام نمیشه. اصولا دستهای بزرگتری پشت این جور مشاغل هست.