نمايش پست تنها
قديمي June 30th, 2010, 13:51   #16
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
18

شاید بسیاری از دوستان حوصله نکنند مقاله بلومبرگ که در صفحه پیش معرفی شده بود را در زبان انگلیسی مطالعه کنند . چون برای خودم خیلی جالب بود گفتم شاید برای دوستان هم جالب باشه آ از این رو با اندکی تلخیص آنرا ترجمه کردم :

بلومبرگ - "براندون آدامز" استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه هاروارد که درس اقتصاد رفتاری ارایه می دهد می گوید : جمعی از بهترین کاندیداها برای استخدام به عنوان تریدر در وال استریت از بین بازیکنان حرفه ای سایت FullTiltPoker.com و سایر سایت های مشابه قمار آنلاین انتخاب می گردند .

"براندون آدامز" سمت چپ ، بازیکن حرفه ای پوکر

"براندون آدامز" سی ساله که خودش هم در این سایت بازی میکند در یک مصاحبه تلفنی شرکت کرده بود می افزاید : " این افراد در شرایط سختی که 95 درصد افراد آن پول خود را می بازند از بین نجات یافتگان انتخاب می گردند ، هر کسی که آنقدر باهوش باشد و آنقدر دیسیپلین داشته باشد که در این شرایط سخت قمار برنده باشد بدون شک در ترید بسیار خوب عمل خواهد کرد "
تعداد فزاینده ای از هدج فاند ها و بروکرهای جهان پوکر حرفه ای را زیر نظر گرفته اند تا از این میان استعداد ها و ابزار تحلیلی را بیابند و شرکت های زیادی به کارمندان خود پوکر را آموزش میدهند تا تفکر استراتژیک را در آنها نهادینه کنند .
"آرون براون " که سابقا پوکر باز حرفه ای بوده است ولی اکنون به عنوان ریسک منیجر در شرکت AQR Capital Management LLC که نظارت 23 میلیارد دلار سرمایه را به عهده دارد میگوید : " کسی که به عنوان بازیکن پوکر چندین سال خرج زندگی خود را تامین کرده است و زندگی خوبی داشته است خیلی بیشتر از بقیه افراد می تواند در ترید موفق باشد "

"آرون براون " ریسک منیجر و بازیکن سابق حرفه ای پوکر

مهارت ها :
مهارت هایی که تریدر خوب را می سازد عبارتند از : برخورد منطقی با ریسک ، قدرت تصمیم گیری سریع تحت شرایت بحرانی و فشار ، دیسیپلین و یک حافظه آموزش دیده و قوی .
بعد از اینکه مسابقات جهانی پوکر چهار ماه پیش در لاس وگاس شروع شد یک شرکت بزرگ هدج فاند درخواست کرد تعدادی از بازیکنان پوکر آنلاین را که اصلا تجربه بازارهای مالی و ترید را نداشتند استخدام کند .
در گذشته بیشتر کمپانی ها به دنبال استخدام برندگان جوایز المپیاد های فیزیک و ریاضی بودند ولی هم اکنون درخواست ها در مورد بازیکنان موفق پوکر است .
نهاد های وال استریت توجه فزاینده ای را از سال 2003 تا کنون معطوف به بازیکنان پوکر به عنوان بهترین کاندیداها برای فرصت های شغلی کرده اند .
"آدامز" استادی که در دانشگاه های هاروارد ، کمبریج و ماساچوست تدریس می کند می گوید بازیکنان با دیسیپلین پوکر در سایت های Full Tilt و PokerStars.com یافته می شوند . اعتماد به نفس این بازیکنان در دنیای ترید که سودهای بزرگ امکان پذیر است بسیار به درد می خورد . در پوکر بازیکن روی صندلی لم نمیدهد تا شانس به سراغش بیاید ، بلکه باید هر لحظه در لبه پرتگاه نابودی گام بردارد و آنها یاد گرفته اند که چگونه در این راه موفق شوند .
یکی از مدیران کمپانی Susquehanna می گوید این شرکت از سال 1987 که تاسیس شده است همواره از پوکر برای آموزش تریدرهای خودش استفاده کرده است .

دوستان دوران کالج

بنیانگزاران کمپانی سابقا به عنوان دوستان همکلاسی با همدیگر این بازی را در زمانی که در دانشگاه ایالتی نیویورک تحصیل میکردند بازی میکردند . کمپانی Susquehanna تورنمنت های پوکر بین تریدرها برگزار میکند تا مهارت ها و قدرت تصمیم گیری آنها را زیر نظر بگیرد .
یکی از کسانی که پوکر را بر ترید ترجیح داد Joe Cada است که به طور حرفه ای پوکر بازی میکند . او برنده جایزه 8 میلیون دلاری در بین بیش از 6000 شرکت کننده شد . Joe Cada, که اکنون 22 ساله است میگوید پدر و مادرم همیشه اصرار داشتند که من وارد کارهای بانکی یا کارگزاری بورس شوم چرا که در ریاضیات و منطق بسیار قوی بودم . ولی من می خواهم به عنوان یک بازیکن پوکر باقی بمانم .

Joe Cada در مسابقات جهانی پوکر سال 2009

AQR’s Brown نویسنده کتاب “The Poker Face of Wall Street” که در تمام عمرش بازیکن پوکر بوده است سالها پیش بعد از دو سال که به صورت حرفه ای به پوکر پرداخت ، آنرا کنار گذاشت و فقط به صورت آماتور آن را ادامه داد ، او می گوید : "سر انجام به این نتیجه رسیدم که ترید آسانتر از پوکر است "

آخرین ويرايش توسط Kasra در June 30th, 2010 و ساعت 13:54
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول