نمايش پست تنها
قديمي November 24th, 2009, 17:05   #67
mahanfx
Senior Member

mahanfx's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2009
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 323 بار در 113 پست
mahanfx (سطح 1)mahanfx (سطح 1)mahanfx (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mahanfx
0

سلام. من خودم از استفاده کننده های پر و پا قرص برنامه تقویم گوگل یا همون Google Calendar هستم که برای زمان بندی کارها بکار می ره. خوب البته دیگرانی هم که کمابیش با اینگونه سرویسها آشنا هستند، یکی از مهمترین نقایص و نقطه ضعف های آنها را عدم پشتیبانی از تاریخ و تقویم هجری شمسی می دانند. با نوشتن یک برنامه، فاصله زمانی بین یک سال گذشته تا یک سال آینده رو به همراه معادل تاریخ شمسی کوتاه (06/05/1388) و بلند (سه شنبه، ششم مرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت) در یک تقویم جمع کردم. برای استفاده از این تقویم کافیست به برنامه تقویم خود (گوگل، یاهو، لایو، آوت لوک و .../نحوه افزودن در ادامه آمده است) وارد شده و آدرس زیر را به عنوان تقویم مشترک وارد کنید تا تاریخ هجری شمسی به تقویم شما افزوده بشه. این تقویم به مرور زمان بروزرسانی می شه و به محض به روز رسانی، این تغییرات در تقویم شما نیز به صورت خودکار اعمال خواهد شد. برنامه آینده ام هم افزودن تعطیلات و سپس مناسبتها به این تقویم هست .به زودی عملی خواهد شد.

آدرس تقویم برای کسانی که نیاز به راهنمایی ندارند:

نحوه افزودن به تقویم گوگل: وارد Google Calendar شوید و سپس در قسمت Other Calendars بر روی Add کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Add by URL را انتخاب نمایید. سپس آدرس فوق را در صفحه ظاهر شده وارد نموده و کلید Add را کلیک نمایید.

نحوه افزودن به تقویم یاهو: وارد تقویم یاهو شوید و در قسمت Calendars بر روی کلید + کلیک نمایید و از منوی ظاهر شده گزینه Subscribe to Calendar را انتخاب نمایید. سپس آدرس فوق را وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید. در صفحه بعدی می توانید سایر مشخصات از جمله نام تقویم و رنگ آن را تنظیم نموده و بر روی Save کلیک کنید.

نحوه افزودن به لایو (هات میل و ...): وارد تقویم Live شوید و بر روی Subscribe در بالای صفحه کلیک نمایید. سپس آدرس فوق را وارد کرده و نامی مانند «تقویم هجری شمسی» و رنگ نمایش آن را برای تقویم خود انتخاب نموده و بر روی کلید Subscribe to Calendar کلیک نمایید (سایر تنظیمات را تغییر ندهید). باید چند دقیقه ای صبر کنید تا تقویم جدید در تقویم شما نمایش داده شود.
ID=MAHANFX
mahanfx آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از mahanfx: