نمايش پست تنها
قديمي May 22nd, 2009, 13:45   #4
candletrader
مدیر سابق تالار "تحلیل تکنیکال"

candletrader's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2006
محل سكونت: نه جائیکه دلم میخواد
تشکر از ايشان: 7,608 بار در 1,780 پست
candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)
0

سلام
من هم بعد از چند سالی که در این فروم پرسه میزنم به این نتیجه رسیدم که مگر نه اینکه دینداری امری شخصیه پس چرا ما باید علنی از دینداری خودمون دفاع کنیم مگر اینکه خدای ناکرده مسائل دیگه ای باشه.
مگر نه اینکه اینجا فروم تخصصیه و مطالب آزاد اون باید خیلی کلیشه ای تر از اونی که ما فکر میکنیم باشه و عمده محور این حواشی که سیاست هست را در عرصه عمومی رها کرده و در حریم خصوصی علومی همانند فارکس انجام ندهیم. اینجا سایت تخصصی سیاسی نیست و دفتر کار و یا سخنگوی جناحها هم نباید باشد. هر کدام از این جناحها بحمداله ابزارها و سایتهای تخصصی و شخصی خودشون را دارند. به اونجا بریم و همونجا این بحثها را ادامه بدیم . و همونطور که اونجا را جع به فارکس و تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال بحثی نمیشه اینجا هم نباید در مورد خطوط سیاسی از هر نوع آنکه باشه مباحثه و احیانا جدل باشه .
من میدونم که دوستانی که اهل سیاست هستند با این نوشته ها ممکن است ناراحت شوند. ولی با نگاهی به سایر نقاط دنیا می بینیم که علم و سیاست از هم جدا هستند و در هیچ سایت تخصصی علمی بحثی راجع به سیاست نمیشه مگر اونکه ربط مستقیمی به فعالیتهای علمی اون سایت و یا موسسه داشته باشه.
به نظر من اعتقادات سیاسی افراد هم مانند اعتقادات دینی اونها محترم ولی کاملا شخصیه و دلیلی برای اره کشیهای آنچنانی در محل این فروم نیست.
سیاست در بعد تخصصی اون در محافل خاص دنبال میشه که اینجا نیست و در انظار عمومی نمود پیدا میکنه که باز هم اینجا نباید باشه. با وجودیکه هر چند هزار نفر عضو این سایت میتوانند در بیرون از این محل هر گونه که بخواهند عمل کنند و بر له و یا علیه همدیگر زبان بگشایند.
اگر مبنا دموکراسی و عدالت باشه از منظر هیچکدام نمیتوان این نوع بحثها را در این محل توجیه کرد.اگر میخواهیم اینچنین رفتار کنیم باید حقوق همه آنها را نیز که مخالف ما هستند و نیز صاحب و یا صاحبان اصلی این فروم که برای بر پا نگهداشتن آن خون دلها خورده اند و نگران ازدست دادن موجودیت آن بواسطه رفتار عده قلیلی هستند رعایت کنیم تا زحمات آنها را بواسطه اعتقادات و تمایلات شخصی خودمان نادیده نگرفته و از خود اثری درست بجا بگزاریم.صفر و صدی هم فکر نکینم شاید بتوان تفکرات میانه را نیز تحمل کرد ، امتحان کنیم.
شاد باشید.