نمايش پست تنها
قديمي December 13th, 2009, 19:31   #3
isar
Senior Member

isar's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: گنبد کاووس
تشکر از ايشان: 5,875 بار در 1,573 پست
isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به isar
Thumbs up

0

مثل اینکه باز هم جناب سعیدیان با ایده جدید اومدند

اگر مدیریت محترم زودتر تکلیف این تاپیک رو مشخص کنند ( در مورد امکان حذفش ) بنده هم یک کار خانگی بسیار کم دردسر معرفی میکنم.

خوب تا تکلیف تاپیک مشخص بشه بنده چند کار نیمه خانگی معرفی میکنم که البته هر کدوم شرایط خودش رو میطلبه.

پرورش و فروش حیوانات

این کار بسیار راحته فقط باید شرایطش رو داشته باشید.

حیوانات پیشنهادی بنده جوندگان هستند این حیوانات دوره بارداری بسیار کوتاهی دارند و به شدت تولید مثل میکنند. و برای پرورش خیلی مناسبند.

نمونه های پیشنهادی بنده خرگوش و همستر هستند.

هر جفت خرگوش در سال بیش از 7 بار تولید مثل میکنند که در هر باز بین 6 تا 10 توله به شما هدیه میکنند. تعداد توله ها بستگی به فصل داره . در فصل سرد تعداد کم میشه و در فصل گرم تعداد بیشتر میشه. طبیعتا اگر تعداد ماده ها بیشتر باشه توله ها هم بیشتر میشن
برای نگه داری این حیوان باید حتما منزلتون حیاط داشته باشه تا براشون لونه درست کنید و دورش رو تور بکشید. تا بچه خرگوشها نتونند بیان بیرون. زیراااااااا غذای لذیذ گربه ها هستند و ...
غذای این حیوان سبزیجات است. کافیه به یک میوه و سبزی فروشی برید و ضایعاتشون رو مجانی بردارید
هر جفت خرگوش 10000 تومان است. شاید کمتر. ( که بعد از 2 ماه شروع به تولید مثل میکنند. )
با هزینه توری شاید 30000 تومان سرمایه احتیاج داشته باشید. شاید کمتر.

نکته : تشخیص خرگوش نر و ماده کار هر کسی نیست و ممکنه فروشنده هر دو رو نر به شما بده که خیلیها این کار رو میکنند.

بازار فروش این حیوان هم خودتون باید پیدا کنید.
هر بچه خرگوش رو میتونید بین 1000 تا 2500 تومان بفروشید و بالغشون رو بین 2500 تا 5000 تومان. ماده ها رو گرونتر بدید

راستش در مورد همستر اطلاعات زیادی ندارم. چون فقط 1 دونه دارم اما این حیوان رو میتونید توی منزل در یک آکواریوم هم نگه دارید. البته هزینه آکواریوم گرون در میاد. شاید تا 100000 تومان.
خرگوش و همستر در طول روز فقط در حدود نیم ساعت وقت شما رو میگیرند که اون هم بخاطر تهیه غذاست.

سگ

برای پرورش این حیوان احتیاج به تخصص دارید که زیاد توصیه نمیکنم دنبالش برید.

برای این کار باید منزلتون طوری باشه که صدای سگ همسایه ها و خودتون رو اذیت نکنه.
یک جفت سگ تزئینی غیر اقیم بگیرید که بسته به نوع سگش تقریبا بین 300000 تا 1000000 تومان هستند ( جفت )
سود این کار در سال چند برابر هزینه اولیه شماست.

نکته بسیار مهم : اصولا سگهای خیلی گران قیمت رو اقیم میکنند تا هر کسی نتونه پرورش بده و بفروشه.

پ.ن : کار خانگی اصلی که مد نظرم بود رو آخر شب یا فردا صبح مطرح میکنم که هزینه بسیار پایینی داره. ولی در هر کاری مهم بازار فروشه.

آخرین ويرايش توسط isar در December 13th, 2009 و ساعت 20:14 دليل: ادامه
isar آفلاين است پاسخ با نقل قول