موضوع: ADSL مخابرات
نمايش پست تنها
قديمي March 4th, 2010, 14:22   #52
sasandan
Junior Member

sasandan's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2009
محل سكونت: هر جا که دل خوشه
تشکر از ايشان: 14 بار در 8 پست
sasandan (سطح 0)
Cool

0

در صورتى كه كابل هاى مخابراتى براى ارائه خطوط تلفن پرشده باشد و امكان حفارى كردن براى كار گذاشتن كابل هاى مسى در زمین نباشد و یا نیاز به زمان طولانى داشته باشد، مراكز مخابراتى مى توانند خدمات تلفن ثابت خود را از طریق PCM به متقاضیان ارائه دهند. اصل داستان PCM كه به نام Pairgain Technology است، روشى است كه در آن بهره كابل مسى زیاد مى شود. به طورى كه مثلا مى توان با یك كابل مسى، ۴ تا ۸ خط تلفن را سرویس داد. مطمئناً با فراگیر شدن اینترنت و تغییر ذائقه كاربران براى استفاده همزمان از شبكه Data Voice، آنها تمایل خواهند داشت كه از دو خط تلفن استفاده كنند و این خود باعث حجیم شدن شبكه خواهد شد.س بینش فنى این قضیه از اینجا شروع شد كه دو خط آنالوگ را روى یك سیم ارسال كنند و هر مشترك را به جاى این كه با ۶۴kbps كدینگ كنند با ۳۲kbps انجام دهند. یعنى با همان كدینگ توانستند ۴ مشترك را روى یك زوج سیم توسعه دهند. اولین پایه گذار كدینگ كردن پالس ها به این روش، كمپانى لوسنت بود كه این كار را در سال ۱۹۸۰ انجام داد. به این كار - یعنى افزایش بهره ورى خط به منظور افزایش تعداد مشتركان در شبكه بدون توسعه شبكه- Pairgain Technology گفته مى شود. تكنولوژى Pairgain اشتباها در ایران با عنوان PCM شناخته شده است.
اینم من از جایی کپی کردم و تا اونجایی که اطلاع دارم درسته

تکلیف من چیه با مخابرات چیه که تنبل بازی در آورده و نمیخواد پول بده؟؟؟؟

آخرین ويرايش توسط sasandan در March 4th, 2010 و ساعت 14:25
sasandan آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از sasandan: