موضوع: نون حلال
نمايش پست تنها
قديمي March 7th, 2008, 20:37   #53
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 3,008 بار در 660 پست
I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله St chart trader نمايش نوشته ها
سلام
همه این ها درست. ولی یه نکته بزرگی هست: همه ما باید برای هر نوع تغییری اول اول اول از خودمون شروع کنیم. و هیچ بهانه و توجیهی پذیرفته نیست.
سلام. از اینکه عقیده خودتون را رو راست بیان می کنید خوشحالم.

می خوام خودمونی تر بگم:

اولا در مورد کپی رایت خود کشور ما جز قانون کپی رایت جهانی نیست و دولت هست که باید برای این کار اقدام کنه و با وجود این همه نرم افزار که در بازار هست با تغییر منو شما هیچی عوض نمی شه.

من حرفم اینه ما که تو این مملکت خیلی چیزا رو نداریم. همین یه نعمتو داریم ! من اسمشو گذاشتم نعمت. بزارید از این یکی استفاده کنیم. باور کنید رعایت کوچکترین حقوق افراد برای من یکی لذت بخش است. چون خودم شخصا آدم آرمان گرایی هستم. ولی اینفدر حقوق ها توی این مملکت زیر پا گذاشته میشه که از نظر من این کپی رایت اصلا دیگه حقوقی به حساب نمی یاد.

اون خارجی که میره نرف افزار اورجینال تهیه میکنه، همه چیزشون درسته و روی اصول. نه مثل ما. تازه شما این رو هم در نظر بگیرید که قیمت نرم افزار های اصلی واقعا با سطح درآمد مردم ایران نمیخوره. وگرنه اگه قیمت نرم افزارها متناسب با ارزش پول ما بود که چه کسی بدش میومد اورجینال استفاده کنه. باز هم این نکته رو در نظر بگیرید که در صورت تناسب قیمت نرم افزارها با ارزش پول ما، می بایست کشور ما تحریم نباشه. چرا که خیلی از این نرم افزارها ارزششون به ساپورت بعد از فروش اونهاست که خوب اگر هم ما اون نرم افزار رو بخریم از این امتیاز بی بهره ایم.

به نظر من این بحث شباهت زیادی به عملکرد دولت محترم داره. اینکه با این اوضا نابسامان اقتصادی و معیشتی مردم، دولت محترم همش داره روی موضوع انرژی هسته ای مانور میده در صورتی که مشکل مملکت ما با دست بابی به انرژی هسته ای حل که نشده است بر اوضاع وخیم ما افزوده است و چهره ایران رو در سطح بین الملل زیر سوال برده و منزوی کرده است. مگر انرژی هسته ای و پیشرفت بد است؟ نه، چه کسی منکر این قضیه میتونه باشه ولی در حال حاضر می بینید که مشکل آفرین شده. من حرفم سر ارزش گذاری و الویت بندی ها است.

--------------------------------------------------------------------------------------

حالا یه مسئله دیگه رو مطرح می کنم:

من اواخر سال 1382 نرم افزار FL Studio که یک نرم افزار ساخت و افکت و میکس حرفه ای موسیقی است رو در حدود 160 دلار از اینترت خریداری کردم. پس از مدت کوتاهی این نرم افزار به ایران اومد و کپی اون کم و بیش پیدا می شد.

در حال حاضر آخرین ورژن این نرم افزار رو با پکیج خوشکل و مامانی می تونید توی بازار با 2-3 هزار تومن تهیه کنید. خوب حالا فرض کنید نرم افزار اصلی من که برای آن 160 دلار هزینه دادم به علت استفاده و مرور زمان از بین رفته است و یا گم شده است. خوب الان با وجود اینکه کپی این نرم افزار ( اون هم نه ک ر ک) من چطوری برم و دوباره هزینه کنم ؟ در صورتی که چندین ورژن بالاتر از این نرم افزاری که من داشتم توی بازار موجوده. راستش بعید می دونم کسی این کارو کنه.

من خودم شخصا خیلی پول بالای نرم افزارهای اصلی دادم.نرم افزارهای موسیقی زیادی تا به حال خریدم. ولی باید صادقانه بگم به این خاطر بوده که کپی اون رو توی ایران پیدا نکردم وگرنه اون هزینه رو نمی دادم. الان هم هر نرم افزاری رو که پیدا نکنم می خرم. مثلا نرم افزار Korg Legacy رو 2 سال پیش 400 پوند خریدم. خوب اگراینجا پیداش میکردم اون پول رو نمی دادم. دیگه صادقانه گفتم ...
4 تشکر کننده از I.N.D.E.X: