موضوع: نون حلال
نمايش پست تنها
قديمي March 6th, 2008, 12:41   #47
WISHMASTER
Senior Member

WISHMASTER's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: رشت
تشکر از ايشان: 2,493 بار در 702 پست
WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به WISHMASTER
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله I.N.D.E.X نمايش نوشته ها
اگر نرم افزاری رو اورجینالش رو تو بازار بخرم به این دلیل هست که کیفیت بالاتری دارن. و به این دلیل نیست که شب کابوس بیل گیتس رو نببینم !
سلام
رک نوشتین، امیدوارم طاقت رک شنیدن رو هم داشته باشید. اگه به اصل موضوع دقت کرده بودید، بحث اصلا کابوس دیدن نبود. موضوع اصلی تاپیک تلویحاً اشاره به این نکته بود که اگه مرگ خوبه چرا اول برای همسایه؟
شما اگه خودت با کلی زحمت و تلاش شبانه روزی مثلا یک سال ، یک نرم افزاری می نوشتید،ویک عده ای پیدا می شدند که فقط به خاطر کیفیت و کارایی بهتر نرم افزار شما اونو جلوی چشم تون حراج می کردند. باز هم همین عقیده رو داشتید؟ جواب کاملاً مشخصه.
جالب اینجاست در همین تاپیک بررسی نرم افزار Elwave یه نفر به جناب فرهاد فرشاد میگه :"آقا یه موقع رد حساب مارو به خاطر استفاده ازElwave نزنه و دچار پی گرد قانونی بشیم یه بلایی سر حسابمون بیاد"
جناب فرهاد برای این آقا نوشته بودن: من به شما میگم "استفاده از این نرم افزار یه جور دزدیه از نظر اخلاقی، بعد شما نگران پیگرد قانونی هستی."(نقل به مضمون)
نقل قول:
فقط روی نرم افزارهای وطنی حساسم. چون خودم رشته تحصیلیم نرم افزار بوده و میدونم یه تیم جوان چه مشکلاتی برای تولید این نرم افزار سر راهشون بوده و به هیچ عنوان کپی رایت اونها رو نقض نمی کنم. ولی در مورد نرم افزارهای اونور اصطلاح شما رو به کار میبرم:

مگه دیوانم! نرم افزار مثلا داینامیک تریدر رو که رو سیستمم دارم و خیلی خوب داره کار میکنه رو برم 1700 دلار بدم چون یهو شب نویسنده برنامه نیاد خرمو بگیره؟ نه داداش. این خبرا نیست. کسی که میخواد پولدار شه اگه بخواد اینطوری فکر کنه توی این بازار به هیچ جا نمیرسه.

گرچه الان خیلی ها میکن عجب آدمیه این! حاضره ارزش های انسانی رو برای پول بزاره کنار. ولی من استفاده از آفیس رایتی رو زیر پا گذاشتن ارزشها نمیدونم. اینجا تعریف ارزشها جا به جا شده. من مخالف 100 درصد انفاقی که برای سنتوری افتاد هستم. ماها اول باید از داخلی ها شروع کنیم. بعد هوای اونوری ها رو داشته باشیم.
دقیقاً نقطه عطف همین دید رابین هودی شماست.
چرا برای یک وطنی حساس هستید؟ مگه اون خارجی هم مثل همین آقای وطنی شما انسان نیست.
شما مسلماً دیوانه نیستید. فقط زشتی و یا به اصطلاح قبح کارهای این چنینی در روح من وشما از بین رفته،فقط همین !
من تصمیم داشتم با این کار و این تاپیک هوای خودمون رو داشته باشیم. لقمه ای که از توی این کار میاد بیرون
پاک باشه. چون به این لقمه حلال سخت اعتقاد دارم.
اصلا هم ربطی به مذهب آدم نداره. این موضوع کاملا انسانی و شرافتمندانه ست.
اگه روزی هم به تعریف شما از فارکس برسم همین کار رو هم در فارکس خواهم کرد.
نقل قول:
آخه خیلی ها اینجا دارن جا نماز آب میکشن ! در صورتی که خودشون هم میدونن اگه اون نرم افزار اورجینالش هم تو بازار باشه پولی بالاش نمیدن !
من تظاهر نکردم، به چیزی که گفتم عمل کردم. و دارم بالاش پول میدم.
امیدوارم با آغاز سال نو بتونم محیط تازه و پاکی برای پول درآوردن ایجاد کنم.
برای همه پیشاپیش یک دگرگونی بزرگ و رو به جلو آرزومندم.