نمايش پست تنها
قديمي June 8th, 2011, 11:16   #578
Zolgharnein
Junior Member

تاريخ عضويت: Aug 2010
تشکر از ايشان: 24 بار در 12 پست
Zolgharnein (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله malhaland نمايش نوشته ها
با سلام خدمت دوستان عزیز

به نظر من الان یک فرصت آربیتراژ در قرارداد آبان و قرارداد شهریور به وجود آمده.

قیمت سکه بانکی امروز 451 هزار تومان و سکه بازار آزاد 447 هزار تومان است. اما قرارداد آتی آبان 512 هزار تومان قیمت خورده.

اگر فرض کنیم فردی 100 سکه از بازار بخرد به قیمت 448 هزار تومان و 10 قرارداد آبان ماه رو در همین 512 هزار تومان بفروشد از اختلاف بیش از 60 هزار تومان سود خواهد برد.

وی بری خریدن 100 سکه به 45 میلیون تومان و برای فروش 10 قرارداد 4 میلیون تومان نیاز دارد. در آبان ماه امسال قرارداد آتی آبان ماه با قیمت سکه برابر خواهد بود.

بنابراین وی در هر شرایطی حداقل در هر سکه 60 هزار تومان سود خواهد برد. سود کل وی برابر می شود با 6 میلیون تومان.

بنابراین سود معامله گر در دوره 5 ماهه برابر خواهد بود با 12.2%. از آنجاییکه این سرمایه گذاری بدون ریسک است می توان آنرا با نرخ سود بانکی 5 ماهه بانکها که حداکثر 8% مقایسه کرد.

با توجه به محاسبه انجام شده قیمت قرارداد آبان ماه 4.2% معادل با 20 هزار تومان حباب دارد.
دوستان سلام.یک نکته رو من متوجه نمیشم اونم اینه که مثلا من قرار داد ابان رو فروختم مثلا به قیمت امروز 526 حالا تا موقع تحویل اگر قیمت بالا بره در حقیقت من تو آتی ضرر میکنم و هر روز از حساب من کسر میشه.میخوام بدونم که این مقدار رو من ضرر کردم یا بعد از تحویل به حسابم برمیگرده یا چیز دیگه ای هست که من متوجه اون نیستم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
Zolgharnein آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از Zolgharnein: