نمايش پست تنها
قديمي July 6th, 2008, 11:24   #49
ghoghnos
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2007
تشکر از ايشان: 2,861 بار در 926 پست
ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)
0

سلام دوستان عزیز
مبنای تحلیل من نسبتهالی مالی و تجزی و تحلیل صورتهای مالی موسسه (البته بطور ناقص ) بود در ضمن این صورتهای حسابرسی نشده اند
در مورد تخفیف دولت من اطلاع ندارم حتما جناب نیما خان اطلاع موثقی دارند که لطف کردن بیان کردن
چون مبنا صورت مالی هست بازهم مثالهی رو میتوانزد (این تحلیلها تحلیلهای صورتهای مالی افقی .عمودی و هم مقیاس هستند)
بطور مثال دارایی بلند مدت (مث ساختمان زمین و..) نسبت به سال قبلش 57 درصد رشد داشته که با ید تورم رو در نظر گرفت
ویا یکی دیگر از افزایشها افزایش موجودی مواد کالا با افزایش 625 درصدی روبرو شده که در حالت تورمی کار مناسبی تلقی میشه
در مورد حاشیه سود:سود اوری هر ریال از فروش رو محاسبه میکند
در سال 86 حاشیه سود 5.2درصد داشته یعنی به ازای هر صد ریال فروش 5.2 درصد سود کسب کرده
اما در سال 85 حاشیه سود 23درصد بود یعنی به ازای هر صد ریال فروش 23درصد سود داشته
که میبینید دراینجا با چه کاهشی روبرو شده
چون نسبت حاشیه سود نتیجه روابط متقابل سه عامل 1:حجم فروش 2: سیاست قیمت گذاری 3: ساختار هزینه
اما ما نمیدونمیک نقش هریک از سه عامل در کاهش حاشیه سود چقدر است
یکی از نسبتهای دیگه که میتونه کمک کنه حاشیه فروش هست اگر فرصت شد بعدا در موردش بحث خواهیم کرد
3 تشکر کننده از ghoghnos: