نمايش پست تنها
قديمي July 8th, 2010, 02:10   #50
ARSHAM HEDAYAT
Junior Member

ARSHAM HEDAYAT's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2008
تشکر از ايشان: 18 بار در 6 پست
ARSHAM HEDAYAT (سطح 0)
3

سلام خدمت همگی

ایا بنظر شما لیلاج واقعا الگوی یه قمارباز فنی هست؟

ایا لیلاج واقعا بر اصول قمار تسلط داشته؟

ایا الان قمار با دوران لیلاج یکی هست؟

ایا طبق عادت بدما در مورد غلو کردن از یه قمار باز متوسط یه بت نساختیم ؟

بنظر من خود داستان لیلاج یه کم مشکوک هست در خیلی از جاها ما به ضد و نقیض های زیادی برخورد میکنیم که از لحاظ عقلانی جور نیست ببینید دوستان این بابا هر طاسی رو میتونست جور بیاره طرف چجوری تونسته از این ببره ؟این فقط در یک صورت ممکنه که اصلا فرصت طاس ریختن به این ندن که شما خوب میدونید یه همچین چیزی امکان نداره تو یه بازی تاس گردشی ریخته میشه امکان نداره یک دفعه هم بشما نرسه یا بازی تو یک دست با شما شروع نشه

دوستان اینجا یک سری از باهوش ترین افراد جامعه جم شدن که اکثر این افراد به علم امار و احتمال واقف هستند سوال من اینه این جناب تو گلخن که همون اتشگاه حمام قدیم بود چجوری طاس رو از سوراخ سقف انداخت که رو پشت بوم عدد مورد نظر اومد؟برای انجام این کار شما باید ارتفای سقف تا کف رو محاسبه کنید اختلاف فشار هوای داخل حمام و خارج رو محاسبه کنید بخاطر گرما و باید علم غیب هم داشته باشید تا بدونید بیرون باد میاد یا نه و علاوه بر این میزان شیب خارجی سطح پشت بام رو هم در محاسبات خودتون وارد کنید تا برخورد تاس با این شیب قابل محاسبه باشه چون حمام های قدیم بخاطر گردش هوای بهتر سطح هواکش پشت بام حمام رو شیب دار و گنبدی میساختن حالا بنظر شما با وجود این همه متغییر ایا میشه طاس رو این جوری ریخت؟

دوستان لیلاج یک داستان هست که از یک قمار باز متوسط ساخته شده با مقدار زیادی چاشنی غلو ما میدونیم که بهترین پوکر بازای دنیا هم میبازن هم میبرن با یه باخت خراب نمیشن این اقا اصلا نمی باخت بعد یهو باخت گذاشت کنار بنظر شما این یه قمار باز حرفه ای هست؟اگر میخوایم راه و روش یک قمار باز رو یاد بگیریم بهتره بریم دنبال نمونه های واقعی اون نه یه داستان خیالیو شکست خورده
اگر چیزی بنظر شما واقعی نمیاد اون رو باور نکنید
اکثر مردم از قمار بد میگن این بنظر من اشتباه هست اگر شما درک نمیکنید دلیل بر بد بودن نیست این بازی سخته اموزش طولانی میخواد ادم خودش رو میخواد از روانشناسی فردی تا جمعی تا علم امارو احتمال و ریاضیات در اون مستتر هست شما باید استراتژیهای این بازی رو بدونید سوال من اینه ایا کسی که از پوکر یا هولد ام یا 21 بد میگه واقعا همه این علوم رو میدونسته و در نهایت بازنده بوده؟ من بعید میدونم الان کتابهای زیادی تو بازار هست در مورد خاطرات پوکر بازان حرفه ای و استراتژیهای اونها بخونید تا عمق سوراخ خرگوش رو متوجه بشید مشکل من اینه کسی که هیچ علمی از این کار نداره و تجربه بازی سر میز رو هم نداره میاد و این بازی رو خراب میکنه

الان ما چنتا دکتر عالی در سطح ایران داریم که واقعا متخصص باشن؟چنتا مهندس تو همین سطح داریم که شاهکار افریده باشن؟ چنتا ریاضی دان و فیزیکدان داریم تو همین سطح؟ایا هر دانشجویی به یک متخصص تو یکی از این رشته ها با همین سطح تبدیل میشه؟ قمار یک تخصص هست و به تعداد همین افراد ما قمار باز حرفه ای و فنی داریم در دنیا برای یرقیه صرفا یک تفریح تلخ هست

فکر کنم هدف این تاپیک این هست که شما میخواهیدبدونید چه چیزی داخل شخصیت یک قمار باز حرفه ای در سطح دنیا هست که شرکت های مالی دنبال استخدام این جور افراد برای مدیریت اکانت یا تحلیل بازارشون هستند؟

اگر بخواید یک تحقیق عملی و درست انجام بدیم باید اول یک نمونه قمار باز حرفه ای پیدا کنیم که به استخدام شرکت مالی خوب رسیده باشه و فیلم و مساحبه و کتابی چاپ کرده باشه در مورد خاطرات و نحوه بازی کردنش و بعد این منابع ترجمه بشه و چکیده اون خارج بشه و سریعا توسط یک تیم در یک حساب واقعی به اجرا گذاشته بشه و نتیجه بعد از یک دوره بصورت کار عملی پروژه پیوست بشود به متون اصلی و ترجمه های انجام شده بعد امتیاز دهی بشود بعد مورد استفاده عموم قرار بگیره

دوستان ما هیچ کدوم نمیتونیم تو این تاپیک چیزی از تجارب قمار و استفاده اون در بازار مالی بگیم چون خدا وکیلی قمار باز مبلغ بالا یا حرفه ای در سطح مطرح نیستیم چون نیستیم پس تجربه اون رو هم نداریم پس نمیتونیم چیزی رو که نداریم انتقال بدیم تنها راه حل یه منبع درست و یک کار تیمی خوب هست