نمايش پست تنها
قديمي July 9th, 2010, 08:40   #62
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
1

من شخصا درس های زیادی از صحبت های دوستان در این تاپیک فرا گرفتم ولی مهمترین نکته ای که در مورد این تاپیک برای من جالب بود این است که به نوعی این تاپیک یاد آور تاپیک پرایم است . چون تمام کسانی که در این تاپیک فعالیت و موافقت کردند کسانی هستند که در پرایم به مشکل خورده اند ولی کسانی که منتقد بوده اند تا به حال اسمشان را در تاپیک پرایم ندیده بودیم .
این از نظر روانشناسی خیلی مهم هست که چه بر سر مشتریان این بروکر آمده است که ترید را قمارگونه می بینند ؟
و آیا این مشکلات باعث پخته شدن آنها شده است یا باعث بدبین شدن آنها شده که ترید را قمار می پندارند؟
به نظر من کسانی که با بروکر به مشکل می خورند یک گام از بقیه تریدرها جلو هستند ، چون مدیریت ریسک را در آینده به نحو بسیار بهتر و جامعتری نسبت به تریدری که تا به حال مشکلی با بروکرها نداشته است اعمال میکنند . همانطور که کسی که تا به حال کال نشده باشد نمی تواند به اندازه کسی که بارها طعم کال شدن حساب را داشته موفق باشد .
شاید چیزی که الان میگویم زیاد به این تاپیک مربوط نباشد ولی گام نهایی برای پخته شدن نگاه تریدر به بازار ، آی بی شدن است .
یعنی تا وقتی که شما آی بی نباشید و تعداد زیادی کلاینت را زیر نظر نداشته باشید به دیدگاه عمیقی از فریبهایی که در قالب آموزش وارد این بازار شده است نمی رسید .
تا به حال فکر کرده اید که آموزشگران وابسته به بروکرها و آی بی ها چه دیدگاهی از ترید را تبلیغ میکنند و تریدر خوب را چه کسی میدانند ؟
تحقیر کردن قمار در ترید و مقدس شمردن و زیادی جدی شمردن فارکس از سوی چه کسانی تبلیغ می شود ؟
این روزها در سوپر مارکت کشورهای اروپایی برای اینکه همه سلایق را راضی کنند و با توجه به اینکه تعداد مسلمانان نیز زیاد شده است ، به مقدار زیادی گوشت با ذبح اسلامی پخش می شود .به هر حال باید همه سلایق در بازار راضی شوند و ترید به نوعی روی دیگر سکه قمار است برای کسانی که به دلایل شخصی یا مذهبی نمیخواهند قمار بازی کنند .
در پست های آینده روزی که قمارباز داستان ما سایت بروکرها را نگاه میکرد تعریف میکنم .

آخرین ويرايش توسط Kasra در July 9th, 2010 و ساعت 09:19
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول