نمايش پست تنها
قديمي June 7th, 2010, 01:35   #157
مسعود رهجو
مدیر سابق تالار سیستمها و روشهای معامله

مسعود رهجو's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: در آغوش خدا
تشکر از ايشان: 30,640 بار در 4,644 پست
مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
با سلام خدمت مسعود عزیز،
مخاطب سوال شما بنده نبودم ولی این موضوع به نحوی یکی از بزرگترین دغدغه های من هم بود و میخواهم با شما موافقت کنم ولی به نظر من باید یک فرهنگ سازی انجام بشه .
من چندی پیش از این رویه که برای یک بروکر یک آی بی خودش را به میان میاندازه و به مقابله با بقیه میپردازه (و همچنین آی دی های دوستان و ایادی آی بی دیگه برای خراب کردن آی بی اول به مطرح کردن ایراد های بنی اسرائیلی میپردازند ، و از اون طرف مبالغه آی بی صاحب تاپیک برای بستن دهان مخالفان و .....) انتقاد کردم :
http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...2&postcount=80
چیزی که در اینجا در جریان است یک جنگ قدرت است که با بررسی دقیقتر انگیزه ها و سخن ها میتوان فهمید جمع زیادی از موافقان و مخالفان از سوی آی بی ها هستند .
طنز ماجرا اینجاست که آی بی ها در خراب کردن همدیگر هم متبحر شده اند و وقتی یکی تاپیکی به قصد معرفی بروکر (و تبلیغات غیر مستقیم برای بروکر دلخواه خود) میزند ، ایادی آی بی های دیگر با ایرادهای بیخود و با مچ گیری های مضحک به خراب کردن آی بی اول می پردازند که چه بسا تاپیک به یک ضد تبلیغ تبدیل می شود .
تا جایی که میشد سعی کردیم به آی بی ها سخت گرفته شود که تبلیغات نکنند ، چنانچه با پسورد مدیر وارد تالار بروکرها شوید تازه میبینید چه حجمی از پست های تبیغاتی حذف شده وجود دارد . ولی از شما که به عنوان مدیر مدتها در سایت سرمایه زحمت کشیده اید یک همفکری میخواهم :
مثلا آی بی می آید می نویسد بروکر X بونوس میدهد .
به صرف این موضوع می توان پست ایشون را حذف کرد ؟ مرز تبلیغ و اطلاع رسانی کجاست ؟
پس از اینکه مدتی پست آی بی ها حذف شده است ، آنها به روشهایی مطلب می نویسند که نمیتوان روی آن اسم تبلیغ گذاشت یا حذف کرد .
مثلا یوزری (که شاید از طرف آی بی رقیب باشد) می آید می نویسد بروکر X خیلی ریکوت دارد . آی بی اول که مدافع سینه چاک بروکر است ، می آید می نویسد نه ریکوت ندارد و توضیحاتی میدهد . حتی اگر خودش نگوید آی بی هست بقیه مدام او را به عنوان آی بی خطاب مبکنند .
فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید بسیار زیاد است .
در سایتهای بین المللی هیچ وقت یک آی بی مدافع بروکر نمی شود و از اعتبار خودش برای بروکر هزینه نمیکند . ولی متاسفانه در سرمایه چنین است .
به طور مثال در Forexfactory تاپیک بروکرهای FXCM و FXOPEN توسط ساپورتهای خود بروکر پشتیبانی می شود و خود بروکر جواب یوزرها را می دهد . همچنین است مثلا تاپیک instaforex در forex-tsd .
وقتی خود بروکر در تالار بروکرها در تاپیک مربوطه جوابگوی سوالات شود باعث می شود اولا صحبت ها و قولها مستند شده و بار حقوقی داشته باشد و در ضمن یوزرها تکلیف خودشان را بدانند . ولی وقتی آی بی در تاپیک میانداری میکند باعث می شود هر دروغی بگوید تا به سود دهی بیشتر برسد و هر قول نامربوط و غیر قابل انجامی از طرف بروکر میدهد . گرداندن تاپیک توسط بروکر و پاسخگویی به مشتریان توسط خود بروکرها در سایت های وزین forexfactory و forex-tsd و در طرف مقابل ، آشفته بازار میانداری آی بی ها در سایت سبک و عامیانه carigold به خوبی می تواند برای ما الگو باشد .
به هر حال در گام اول باید فرهنگ سازی کرد و صورت مسئله را پاک نکرد .
سوال شما از آقا رضا یکی از بزرگترین دغدغه های بنده هم هست و امیدوارم در حد سوال باقی نماند و از شما و تشکر کنندگان پست شما به عنوان دلسوزان سایت درخواست میکنم راهکار و راهنمایی هم برای این قضیه ارایه دهید .
با احترام
کسری

با سلام

ممنونم کسرا جان از توجه ات ، خوشحالم که شما به این پست جواب دادید اول از همه بگم که بنده خیلی عجله دارم برای همین مطالبم را خلاصه میکنم . ثانیا اینکه همه انسانها از نظر من خوب هستند مگر خلافش ثابت بشه ثالثا رابطه دوستی با رابطه کاری از نظر بنده دوچیز مجزا هست اگر بنده از بهترین دوستنم هم در کار ایرادی ببنیم حتما تذکر میدم

با این تفاسیر :
1.از شما تشکر میکنم به خاطر زحماتی که می کشید چون این تالار از حساسیت زیادی برخودار هست .
2.با فرهنگ سازی موافقم اما این مورد زمانی محقق میشه که مدیران این مورد را رعایت کنند
مثال :
در مورد بروکر FIG دو تصویر را زمینه کردم یکی در تالار آگهی دومی در تالار بروکرها طبق قوانین تالار بروکر ها مباحث مربوط به IB ها را در تالار آگهی مطرح نمائید

حال شما نه تنها جلوی این کار را نگرفتید بلکه پست هایی را که به صورت انتقادی در این تالار زده میشد را حذف کردید فرق نمیکه یا شما حذف کردید یا اقا رضا این با معیارهای خودتان هم مطابقت ندارد بنابراین قبل از فرهنگ سازی نقش مدیریت در اینجا برجسته می شود بازار به من یاد داد با منطق و حقایق کار کنم نه احساسات منطق و حقایق میگن شما سهوا در این مورد سهلنگاری کردید و باعث شدید 2 هفته هم باز کننده تاپیک و هم کاربران با مسایلی که در اون تاپیک پیش آمد مثل آهنی که زنگ زده میشود خورده شوند .
اگر دنبال راهکار میگردید بهتره درون خودمون دنبالش بگردیم در ضمن با سه چهار پست از یک تاپیک میشه تشخیص داد باز کننده تاپیک دنبال چه چیزی هست آیا منافع خودش را دنبال میکنه یا نه هدفش کمک به دیگران هست آن وقت هست که نقش مدیریت خودشو نشان میده .

پ ن » اگر جسارتی شد بنده پوزش می طلبم
پ ن » دوست داشتم در این رابطه بیشتر صحبت کنم اما باید برم
با احترام
رهجو

آخرین ويرايش توسط مسعود رهجو در June 7th, 2010 و ساعت 01:41
مسعود رهجو آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از مسعود رهجو: