نمايش پست تنها
قديمي May 10th, 2004, 18:18   #18
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

باز خدا رو شكر كه هستند افرادي كه دنبال ميكنند بحث رو و دنبال نرم افزار و تحليل گري اند نه هياهو براه انداختن و دنباله رو شايعات بودن كه دامنگير افراد زيادي مخصوصا كم تجربه هاي بازار است . البته خود من هم تجربه زماني كمي دارم در بورس . اما سعي كردم راه درست را كه همانا خريد و فروش از روي تحليل سهام است را بروم .
درباره دو نرم افزار « تدبير پرداز » و « صحرا » واقعيت اينست كه من در جلسات دمو هر دو نرم افزار شركت كردم و هر دو را از نزديك ديدم و سنجيدم . كلي نت برداشتم و از ديدگاه يك كاربر مزايا و معايبي كه بنظرم مي آمد را نوشتم . اين قضيه شايد مربوط به بيش از يك ماه پيش است .
اما متاسفانه مسئولين شركتهاي توزيع كننده اين دو نرم افزار از اينكه ما در سايتمان يك review به نرم افزارشان بزنيم ترسيدند !
من مطمئنم افراد مستعد تر و بهتري از من براي نوشتن review وجود دارند . ولي وقتي اين تقاضا براي اطلاع رساني وجود دارد و كسي جوابي برايش ندارد بالاخره اين اندك هم ارزشمند ميشود ! فقط همينقدر بگويم كه اين دو شركت هم جا پاي سازمان بورس ميگذارند در حصر اطلاعات !‌ سايت براي معرفي محصولي كه ميليونها تومان هزينه ساختش شده ندارند ! و احتمالا از خيل علاقمندان اينترنتي به بازار بورس و اينكه از اين راه چه تعدادي مشتري ميتواند نصيبشان شود هم بي اطلاعند ! و ترجيح ميدهند همه چيز در هاله اي از ابهام قرار داشته باشد . مسلما سياست سازمان بورس در شفاف نكردن اطلاع رساني هم بي تاثير نيست در اينگونه جهت گيري ها !
دست آخر چون ترسيدند كه مبادا من چيز " بد "ي درباره نرم افزارشان بنويسم گفتند ننويس ! و من اين را بهمين صورت به شما خوانندگان منعكس ميكنم . متاسفانه شفاف سازي و اطلاع رساني در كشور ما معني بدي ميدهد ! در ضمن من حق اين شركتها نميدانم اينكه بگويند ننويس ! چه من فقط آنچه را كه بنظرم مي آيد را ميگويم . بنابر اين خلاصه وار ( و نه بصورت عميق و بررسي ) شرايط اين دو نرم افزار را برايتان مينويسم. تا حرف ايشان هم كه از من درخواستي كردند زمين نيانداخته باشم . ولي بدانيد كه من به اطلاع رساني بيشتر و بهتر ( كه سايت سرمايه نيز هدفش همين است ) معتقدم و از هر دو اين شركتها بخاطر اين برخورد بد گله مندم .
آدرس و شماره تلفن اين شركتها را هر كسي ميخواهد به من ميل بزند تا برايش بفرستم : yaser@sarmaye.com . ميترسم اين را بنويسم و تبليغ كننده محصولي و شركتي نام بگيرم !
چندي پيش تصميم گرفتم يك MP3Player بگيرم و در سايت amazon.com كه ميدانيد يكي از بزرگترين فروشگاههاي اينترنتي دنياست دنبال محصولي ميگشتم . درباره هر محصولي زير بخشي كه قيمت ها و مشخصات فني بود يك بخش هست كه افرادي كه اين محصول را خريده بودند نطراتشان را مينوشتند . من آنجا حتي خواندم كه فردي كلي از يك محصول بد گفته بود و اينكه بعد از 3 ماه خراب شد و هيچ نوع پشتيباني نداره اين محصولو ..... و اينكه آخرش هم نوشته بود هيچ محصولي از اين مارك نخريد ! واقعا اين جامعه كه زبان استفاده كننده و يوزر از محصولات اينقدر باز است و گزينه هاي مورد انتخاب اينقدر متنوع و در عين حال نقد پذيرند رو مقايسه كنيد با جامعه ما كه يك يوزر نرم افزار نميتواند نظر خود را درباره آن به علاقمندان به شنيدن و اطلاع رساني بگويد ! حتما بايد شما هندوانه در بسته اي را بدون شناخت و اطلاع كافي بخريد و بعد ازخريد از مزايايي كه ازش خبر نداشتيد و يا معايب احتمالي مطلع شويد !
به اميد اينكه روزي زبان مشتري از فروشنده دراز تر و راه انتقاد و انتخابِ آگاهانه باز تر شود در ايران !
از پست بعدم شروع به خلاصه وار گفتن نظرم درباره اين دو نرم افزار ميكنم .

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول