نمايش پست تنها
قديمي July 14th, 2010, 15:42   #78
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
3

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kamroon نمايش نوشته ها
سلام
دوستان مثالهای قبل ( 1و2) مراحل ابتدای قمار بود که بین دو نفر اتفاق می افتاد من از ادامه مراحل ابتدای قمار صرفنظر می کنم و مراحل پیشرفته را شروع می کنم.
به نظر من خیلی بهتر است که مطالبتان را از ابتدا و به صورت تدریجی و کامل بیان کنید ، چون این زحمت شما در سرمایه برای سالها باقی خواهد ماند و این تاپیک در تالار روانشناسی به مثابه تلنگری است بر روان تریدرها . به تعداد تشکرهای زیر پست ها توجه نکنید چراکه عامه پسند ترین عقاید در این بازار محکوم به شکست هستند و سیستم ها و شخصیت های سود ده در انزوا .

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kamroon نمايش نوشته ها

- به قول کسری عزیز بریم آیبی بشیم که من شخصا با اون داستانهای که تو ماجرای پرایم دیدم درآمد این شغل رو (آیبی گری) حرام میدونم.
شاید منظورم را خوب بیان نکردم ، من همیشه ترجیح میدهم که مسایل را به روش ساده تری حل کنم . یعنی مثلا وقتی یک مساله ریاضی میبینم ، ابتدا تقلب میکنم و جواب را از حل المسائل نگاه میکنم ، پس از آن از جواب مساله شروع میکنم و برعکس به ابتدا میرسم . وقتی پاسخ برای شما روشن باشد خیلی ساده تر به روش حل مساله دست می یابید.
اینکه گفتم آی بی گری نگاه کاملتری از ترید و روش موفقیت در فارکس به ما می دهد لزوما به این معنا نیست که همه آی بی شویم .
بیاید مسئله موفقیت در فارکس را از آخر نگاه کنیم :
- اولا بدون تعارف و رک خدمتتون عرض کنم که تریدرهای خرده پا و منفرد با روشهای تکنیکال و فاندامنتال در این بازار با اسپرید و لوریج محکوم به فنا هستند . در این مورد بعدا بیشتر توضیح خواهم داد .
- ثانیا این اصل را به خاطر بسپارید که تمام حسابهای فارکس وقتی زمان به بینهایت میل کند به صفر میل میکنند ، یعنی تمام حسابها در نهایت صفر (کال) می شوند .
- ثالثا کسانی که در این بازار سود میکنند جزو این چند دسته هستند :
1- مدیران سایت های خبری و فرومها از طریق فروش تبلیغات
2- آموزش دهنده های فارکس که معمولا روزی خودشان تریدر بوده اند و در حال حاضر یا ترید نمیکنند و یا با سود خود از آموزش تریدهای کوچکی انجام می دهند
3- عروسک های خیمه شب بازی تحلیلگر بازار در شبکه ها و سایتهای معروف (مثلا کتی لین)
4- مدیران سرمایه که روی سرمایه دیگران ریسک میکنند
5- سیگنال فروش ها
6- مارکت میکرها و بروکرها
7- هج فاند ها و کمپانی های بزرگ که با تعداد زیادی تریدر به معامله در بازارها می پردازند و به نوعی مدیریت ریسک را روی اشخاص پیاده میکنند نه پوزیشنها
8- آی بی ها
9- تریدرهای هج کننده سر اخبار یا پیپ هانتر یا روش های دیگری که اکثر بروکرها ممنوع کرده اند و معمولا این تریدرها آواره از این بروکر به آن بروکر هستند و معمولا با بروکرهای تازه کار ترید میکنند .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
دو سال پیش بود که با توجه به این مسایل به این نتیجه رسیدم که ترید را بهتر است به طور غیر مستقیم انجام داد ، یعنی روی انسانها ترید کرد . آن موقع تاپیکی ایجاد کردم به نام "راه حل نهایی موفقیت در فارکس" که هدفش الگو گرفتن از بروکرها و ترید روی بازنده ها و پخش کردن ریسک روی انسانها به عنوان پوزیشن بود ، یعنی کال شدن حساب هر تریدری برای ما به عنوان یک پوزیشن بود و می شد مدیریت ریسک را روی تریدرها پیاده کرد نه روی پوزیشنها . که هدف اصلی آن که نیاز به همکاری و امکانات داشت ناکام ماند . از آنجا اسم تاپیک را عوض کردیم به "تحلیل انتظارات معامله گران " .
منظورم از تعریف کردن این داستان این است که راه های زیادی برای الگو گیری از بازنده ها و برنده های این بازار وجود دارد . الگو گرفتن از بازنده ها لزوما باعث این نمیشد که ما بازنده باشیم . همینطور آنجا که عرض کردم آی بی گری نگاه یک تریدر به بازار و سیستمهای معامله را تکمیل میکند ، می توان آی بی نبود ولی از نگاه آی بی الگو گرفت .
فقط کافی است به هر مسئله ای که می رسید ابتدا تقلب کنید و پاسخ مسئله را نگاه کنید و از این طریق به روش حل مساله دست یابید .
به عنوان مثال :
چند مورد از ویژگی های عمومی یک آی بی ( به غیر از موارد استثنا) این است :
1- معمولا ترید نمیکنند (ترید نکردن خودش به عنوان یکی از استراتژی های سود ده به شمار می آید )
2- معمولا در سایت هایشان بهترین تحلیلهای تکنیکال و فاندامنتال را ارایه می دهند ! (این موضوع را هم در آینده توضیح میدهم که برای ضرر زدن به توده های تریدرها لازم نیست که به آنها تحلیل اشتباه یا آماتور ارایه دهید ، حتی با انتشار بهترین تحلیلهای تکنیکال و فاندامنتال توسط حرفه ای های بازار می توانید از ضرر اکثریت حتی به میزان بیشتر از زمان عدم وجود تحلیل ، مطمئن باشید)
3- آموزش فارکس میدهند حتی به صورت مجانی
4- معمولا از ضرر تریدر ها باطنا راضی هستند . بروکر، آی بی هایی که تراز مشتریانشان مثبت باشد را معمولا تحمل نمیکنند . هرچه ضرر مشتریان یک آی بی بیشتر باشد او در نزد بروکر ارج و قرب بیشتری دارد.
5- اسکالپ را تقبیح میکنند و هر موقع که شما در مورد افزایش اسپرید از آنها سوال کنید میگویند که سود دهی تریدرهای حرفه ای به اسپرید بستگی ندارد و شما را تشویق میکنند که اصولیترید کنید . (در مورد اصولی ترید کردن از نظر آی بی ها ، بروکرها و عوامل آنها مطالب زیادی دارم که به تدریج ارایه خواهم کرد ) و یک مثال میزنند از تریدری خیالی که نزد آنها با لات بالا ترید میکند و ماهانه 200 هزار دلار برداشت دارد و اسکالپ نمیکند و ....

خب به این موارد می توانید سایر ویژگی های یک آی بی را اضافه کنید .
همینطور صورت مسئله را می توان در مورد بروکر در نظر گرفت و حل مساله را از آخر به اول انجام داد .
از دوستانی که می خواهند در مبحث افسانه قمارباز شرکت داشته باشند دعوت میکنم نسبت به مواردی که مطرح شد نظراتشان را بیان کنند . و بگویند که اگر مسئله موفقیت در فارکس را حل شده فرض کنند و از آخر به اول آنرا بررسی کنند به چه نتایجی می رسند .

آخرین ويرايش توسط Kasra در July 14th, 2010 و ساعت 15:45
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول