نمايش پست تنها
قديمي September 26th, 2010, 03:29   #13
timkal
Senior Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
محل سكونت: Iran
تشکر از ايشان: 217 بار در 85 پست
timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)timkal (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله gold24 نمايش نوشته ها
با سلام
مالیات بر طلا و لابد در مر حله بعدی مالیات بر پول یعنی از بانک پول بگیری 3 درصد کم می کنن بهت میدن این اقایان اقتصاد خوب میدونن و خوب میدونن ارزش ریال بخشی از نقره است پیکی از پارس - تاریخچه پول

نشر اسکناس مدیریت بانک در ایران را ایران ‌شناسان بنام نظیر هوتم شیندلر و ژوزف رابیو بر عهده داشتند. با ابتکار رابیو بانک شاهنشاهی اقدام به چاپ اسکناس‌های کوچک کرد و هم از این راه وارد زندگی روزمره مردم شد و سود سرشاری کسب کرد. اسکناس در آغاز قرار بود با پشتوانه‌ی طلا چاپ شود، اما بعدها با پشتوانه‌ی نقره به چاپ رسید و نیز می‌بایست پشتوانه طلا برابر هفتاد درصد اسکناس‌های در گردش باشد که بعدها به رقم پنجاه درصد و پس از آن به سی درصد تبدیل سد؛ که در حقیقت هفتاد درصد اسکناس‌ها یدون پشتوانه بود، که این کار سود سرشاری برای بانک در بر داشت.
سلام
دوست گرامی بالاخره متوجه منظور شما نشدم.ایا بنظر شما باید پول ایران دارای پشتوانه طلا باشد؟و اینکه نباید کسی مالیات پرداخت کند؟به نظر شما دخالت دولت در اقتصاد کار اشتباه و غلطی است(که قلبا به این موضوع اعتقاد دارم) و نفت و دیگر منابع باید خصوصی شود(که به باور من هم باید بشود) فقط سئوالی که اینجا مطرح است اینست که ایا فرهنگ مالیات در جامعه ما وجود دارد؟ایا تا به حال مالیات درامدهایی را که بدست اوردید پرداخت کردید؟دولت کار اقتصادی نکند و مردم هم مالیات ندهند و یا به مالیات به چشم پول زور و باج نگاه کنند(دیدگاه رایجی که قرنهاست وجود دارد) خوب چه کسی جاده و مدرسه و بیمارستان و... را ایجاد کند؟با کدام پول؟ بالاخره باید بین این دو انتخاب خود را انجام داد.معلوم است که تمامی بانکها و شرکتهای دنیا فقط و فقط به منظور سود و به حداکثر رساندن این سود موجودیت دارند و چیزی غیر از این هم مترتب نیست.اگر ان زمان بانکها سوء استفاده کردند بنظر شما تقصیر کیست؟سیاستمدار و متولی بیعرضه ای که نتایج کار خود را نمیدانست یا یک بنگاه اقتصادی که روال عادی و طبیعی خود را طی میکرد؟تا همین اواخر (و همین الان!)کسانی که با دریافت رشوه مجوز صادرات میدادند مقصرند یا کسانی که برای انجام کار خود مجبور به پرداخت رشوه بودند؟البته شاید من اشتباه نوشته شما را تعبیر کردم به هر حال مشتاقم ایده جنابعالی از این نوشته را بدانم.
timkal آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از timkal: