نمايش پست تنها
قديمي February 7th, 2009, 09:59   #251
kurosh_lava
Senior Member

kurosh_lava's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2006
محل سكونت: مشهد
تشکر از ايشان: 714 بار در 237 پست
kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به kurosh_lava
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Falconbird نمايش نوشته ها
نیما ضیایی ، متولد 1356

اواخر سال 82 با این علم آشنا شدم و متاسفانه چون معرف (IB) از دوستان در بورس اوراق بهادار بود و مدعی اینکه با یک دوره کار رو یاد گرفته و همه گروه را به سود خواهد رساند من و دیگر دوستان هرآنچه در بورس سود کرده بودیم رو از دست دادیم. هم بروکر خیلی بدجنس بود و هم IB به فکر کمیسیون خودش. ما هم هیچ چیزی از این علم نمیدونستم. حداقل معامله 0.5 لات بود و با حسابهای 5000 دلاری به بالا. اسپرد 5 پیپ و 4 پیپ هم کمیسیون برای IB . یعنی تا Break even point شما 9 پیپ میخواستید که یه کلاهبرداری محض بود.

خیلی برام گرون تموم شد . به این خاطر شروع به مطالعه و ترید با demo کردم تا به یک نتیجه برسم. زبان انگلیسی کمک شایانی کرد. فکر کنم هنوز نصف راه طی شده باشه و تا یک تریدر حرفه ای شدن خیلی راه مونده. ولی خوب خوبه که نیمه دوم یک کم راحت تره.

من توی این 4 هفته خیلی دچار احساسات شدم و اشتباهات زیادی کردم. ولی سعی کردم با اینکه 0.1 طلا میگرفتم به مدیریت سرمایه هم توجه کنم که در این کار خیلی هم موفق نبودم. حالا ریز معاملات را که آقا رضا مدیر محترم سایت ( که جا داره اینجا از ایشون و همکاران محترمشون هم بابت زحمات تشکر کنم ) بزنند و اگه علاقمند به بررسی اون باشید خودتون خواهید دید.

زیاد به کار گروهی اعتقاد ندارم ، سعی میکنم تنها و بدور از نظرات دیگران ترید کنم چون به نظرم هیچ دو نفری نمی تونند مثل هم کار نمی کنند. توی یه جزوه روانشناسی نوشته بود که هر وقت برای ترید احتیاج به نظر دیگران داشتی هنوز صلاحیت این کار رو پیدا نکردی ، چون حتمآ سیستم معاملاتی شما هنور دچار ضعف و ایراد است.
پس بهترین کار ، ادامه کسب تجربه و مطالعه بیشتر است. در ارتباط بودن با افراد ، نظراتشون و سیگنال ها باعث تداخل با نظرات شخصی میشه و درصد خطا رو بالا میبره.

به هر حال من شاگرد همه دوستان این سایت هستم.

جا داره از دوست خوبم آرتین بابت گوشزد های بجا که در اشتباهاتم بهم میکرد تشکر کنم.

ارادتمند همه دوستان سرمایه ای
سلام آقا نیما عزیز
اول از همه تبریک می گم برای موفقیت شما و این که منتظر فعالیت شما در سایت هستیم .