نمايش پست تنها
قديمي July 24th, 2008, 11:58   #2
auto_chartist
Senior Member

auto_chartist's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2007
تشکر از ايشان: 714 بار در 288 پست
auto_chartist (سطح 2)auto_chartist (سطح 2)auto_chartist (سطح 2)auto_chartist (سطح 2)auto_chartist (سطح 2)auto_chartist (سطح 2)auto_chartist (سطح 2)auto_chartist (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به auto_chartist
0

سلام
اميدوارم با دريافت دو فايل بالا يك مقدار اطلاعات در مورد بورس تهران به دست آورده باشيد
آن فايلي هم كه توسط جناب جرجيسي تهيه شده به زبان خيلي ساده ميگويد:
سهمها به دليل انجام طرح توسعه افزايش قيمت پيدا ميكنند
البته مقدار سود قابل تقسيم در مجمع و افزايش نرخ محصولات توليدي آن سهم هم فراموش نكنيم
به طور مثال گلگهر و چادرملو كه هم با افزايش نرخ فروش محصولات روبرو بودند هم طرحهاي افزايش توليد
و البته سهم سرمايه گذاري معادن فلزات هم چون سهامدار بخش زيادي از اين دو سهم بود با افزايش قيمت مواجه شد
بعد اينجاست كه روند دوست ماست. بله روند اين سه سهم از سه سال پيش مثبت بوده
بله درست است در اين بازار بايد چشمها را باز كرد و پيدا كرد آن سهمهايي كه هم داراي حجم معاملات بالا هستند
هم تعداد دفعات معامله بالا و نكته مهم اينكه آينده سهم مشخص است
البته بعد از اينكه يك مقدار حرفه اي شديد ميتوانيد در روند منفي هم نوسان مثبت بگيريد.
مثلا : كابل هاي مخابراتي شهيدقندي
نميدانم ديتا را داريد يا نه ولي يك نگاه به اين سهم بيندازيد
خوب اميدوارم بعد از يك مدتي بفميد كه چه سهمهايي را زير نظر داشته باشيد
مثلا هيچ وقت به اين سهم من فكر نميكنم :شركت شيرپاستوريزه پگاه اصفهان

البته يك نكته مهم :
شما وقتي اطلاعات تمام نمادها را وارد متااستاك كرديد از اولين سهم شروع به نگاه كردن كنيد خودتان خيلي راحت متوجه ميشويد كدام سهمها داراي تحرك هستند و انگاه شما بايد يك ليست درست كنيد با راست كليك كردن روي نمودار و ادد كردن آن سهم به ليست دوست داشتنيها

مثلا سهم سرمايه گذاري معادن فلزات را در يك كانال خواهيد ديد.چند فيبو هم بكشيد. چند مثلث هم پيداخواهيد كرد

خوب حالا من نميدونم شما با اين نوع نوشتار من راحت هستيد يا نه؟؟؟
البته فكر كنم اگر شما سوال بپرسيد بهتره . البته دو سه نفر اول لطف كنند هر چي سوال دارند بپرسند تا كار بقيه هم راحت بشه

آخرین ويرايش توسط auto_chartist در July 24th, 2008 و ساعت 12:19
auto_chartist آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از auto_chartist: