نمايش پست تنها
قديمي April 13th, 2011, 13:04   #49
realfx
Senior Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 211 بار در 86 پست
realfx (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله gh@r@$ نمايش نوشته ها
سلام
ببخشید من در این تاپیک پاسخ می دهم. از ابتدا هم باید پستها را در این تاپیک مطرح می کردم و تحلیلها را در تاپیک جناب حیدری ، این تاپیک را ندیده بودم .

در رومی که در سایت قیمتها تشکیل شد ،شرکت کردم و سوالها را پرسیدم .خدمتتان عرض کنم :

در بازار ایران استاپ گارانتی نیست و ماهیتش با فارکس فرق دارد
استاپ اینکه شما به کارگزار بگید 195 بفروش، معلوم نیست بتونه بفروشه.خبری هم اگر فوری باشه،چون همه هجوم می برند ، فروش و خرید در صف سخت هست.

در کل برای کسانیکه وقت ندارن یا علاقه ندارن به مطالعه بورس داخل ، بیشتر توصیه به سرمایه گذاری در صندوقهای سرمایه گذاری شد .
1-این صندوقها بسیار شفاف و ساده و کم ریسک هستند.
2- مهمترین و مثبت ترین نکته در مورد این صندوقها اینست که یک تیم تحلیلی پشت اونهاست .
3-دسترسی اونها به اخبار خاص ، ممکنست در برخی موارد سریعتر از سایر سهامداران باشد و اول در جریان اخبار قرار بگیرند .
4-سرمایه سوخت آنچنانی ندارد .
5-هر زمانی بخواهید می توانید سهم را بازگشت دهید و نیازی نیست در صف فروش منتظر باشید . البته معمولا یک زمانی را مشخص می کنند مثلا 3 ماه ،که اگر شما زودتر از این موعد بخواهید سهمتان را بفروشید ،جریمه ابطال به شما تعلق می گیرد .

تاکید شد حتما به سایت تالار بورس سر بزنید ،چون اکثر افراد در بورس داخل ، در این سایت فعالیت می کنند و ...

در کل اصلا قابل مقایسه با بازار فارکس نیست .

احتمالا مجددا جلسه پرسش و پاسخ تشکیل خواهد شد که توصیه می کنم شرکت کنید ،از آنجاییکه دوستانی که شرکت می کنند در بازار بورس داخل دارای تجربه و اطلاعات خوبی هستند ،بهتر است پیش از تشکیل روم از قبل مطالعه داشته باشید .بعنوان مثال من در صورتی که اطلاعاتم در مورد بورس داخل بیشتر بود ، بیشتر می توانستم از این روم استفاده کنم.

سلام دوست عزیز ضمن تشکر ببخشید دیر پست زدم

1- در مورد محل طرح سوالات و تبادل اطلاعات بورسی فکر کنم یه کمی داریم پراکنده عمل می کنیم .

2- در بازار ارز هم استاپ توسط بروکرهایی که سالم کار می کنند گارانتی نمیشه خصوصا در گپ ها. در مورد بورس هم انتظار چنین جوابی داشتم. البته در بازار ارز پس از گپ بروکر بلافاصله پوزیشن رو برای تریدر می بنده ولی در بورس فکر کنم این کار رو نکنه و این می تونه برای یک تریدری که داره سعی می کنه ریسکش رو کنترل کنه خطرناک باشه.

3- در مورد صندوق های سرمایه گذاری نمی دونم آیا مثل بقیه اقلام معاملاتی بورس میشه نمودار قیمت مثلا دیلی رو تحلیل تکنیکال کرد و معاملات آنلاین ( بدون نیاز به مراجعه به دفاتر این صندوق ها ) از طریق کارگذار انجام داد یا نه ؟

در کل چون در بورس تازه کار هستیم لازمه یه مدت سخت کار و مطالعه کنیم . من خودم برای کم کردن ریسک ادامه کار در ف ا ر ک س روی بورس هم می خوام وقت بذارم.

با تشکر
realfx آفلاين است پاسخ با نقل قول