نمايش پست تنها
قديمي January 1st, 2009, 14:13   #868
mahdikhani
مسئول تالار منابع

mahdikhani's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
تشکر از ايشان: 1,402 بار در 427 پست
mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mahdikhani
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
با سلام و تشکر از شما

همواره از دوستان درخواست کردیم تصاویر و فایلهای مهم و مفید را به پستها ضمیمه کنند و از آپلود آنها بر روی هاستهای رایگان خودداری کنند تا این فایلها برای آینده نیز باقی بمانند. بار دیگر نیز این درخواست را تکرار می کنم.

اما در مورد کتابها، تفاوت قضیه در این است که اکثر کتابها مشمول قانون کپی رایت می شوند و قرار دادن آنها روی سرور سایت، خطرات جدی برای سایت ایجاد می کند. لذا تا پیدا شدن راه حلی برای این مشکل، قرار دادن فایلهای مشمول کپی رایت بر روی سرور سایت در دستور کار قرار ندارد.

با تشکر

باز بر میخوریم به این جمله ی معروف که " اینجا ایران است "

در هر صورت تشکر میکنم ...

اما اگر برای حل این مشکل چاره ای بیندیشیم خودش قدم بزرگی هستش .
به این شکل سایت و محتوای آن ( البته بخش کتب ) حالت استفاده ی مقطعی پیدا کرده و بصورتی هستش که اطلاعات فقط قابلیت استفاده ی لایو تا مدت محدودی رو خواهند داشت ( که عملا همین طور هم شده ) . اکثر دوستان هم که روی سرویس های دیگر آپلود میکنند معمولا پسورد نگرفته و از آپلود فری استفاده میکنن ، اگه راهی وجود داشته باشه یا پسوردی برای این موارد تهیه بشه که اونجا آپلود انجام بشه تا حداقل تضمینی برای از بین نرفتن اطلاعات وجود داشته باشه به نظر میرسه بهتر باشه .

مورد دیگه اینکه بنده میتونم ( با همکاری یکی از دوستان که اگر لازم شد لینک قرارمیدهم ) فضایی رو با مسئولیت خودمان به سرمایه لینک کنم تا تمامی این کتب روی این سرور آپلود شوند ، مطمئنا اوضاع از حال حاظر بهتر خواهد شد و تاهر زمان که سرمایه دات کام هست لینک این کتب هم باز خواهند شد. منتظر پاسخ شما و نظر دیگر دوستان هستم .

مورد دیگه اینکه همه ی کتابها هم این مشکل رو ندارند و اکثراً قرار دادن آنها باذکر منبع بلامانع هستند ، و این مورد معمولاً داخل کتاب ذکر می شود ...

پیشنهاد دیگه اینکه :

بنده میتونم مسئولیت یک بانک اطلاعات رو قبول کنم ، نه اینکه کتب و موارد تخصصی رو بخوام جایی آپلود کنم ، بلکه اونها رو در کامپیوتر شخصیم آرشیو می کنم و اگه کسی خواست موردی رو در جایی آپلود کنه ، اون مورد رو پیش بنده میگذاره و فقط اسم اون رو در تاپیکی که نیاز به اون هست مطرح میکنه ، حالا وقتی جایگاه اون شخص آرشیو کننده در گوشه ای سایت محفوظ باشه ، اشخاص میتونن برای دریافت اطلاعات به اونجا مراجعه کنند ، در اینصورت میشه اون موارد رو هر جایی آپلود کرد ، در صورت از بین رفتن هم هیچ مشکلی پیش نمیاد . ( مواردی هم که تابحال آپلود شده اند چه وجود داشته باشند و چه اکسپایر شده باشند میشه با کمک دوستان جمع آوری و آرشیو کرد ، مشکل کپی رایت هم حل میشود ) این هم راهیست و میشه بهش فکر کرد، باز منتظر نظر اساتید گرام هستم .

سوال دیگه اینکه آیا تا بحال به این مشکل برخورد کرده اید که صاحب اثری مستقیما یا از طریق مراجع قضایی به خود سایت سرمایه یا سرور آن اخطار داده باشد ؟ اگر بله در چه موردی بوده ( در صورت امکان ) ؟

پ . ن : باز هم تشکر میکنم که اجازه اظهار نظر میدهید ، به هیچ عنوان قصد دخالت در امور سایت رو ندارم ، مقصد پیشرفت علم و فناوری در کشور و نهایتا کسب سود جوانان و وارد کردن ارز به کشور عزیزمان هستش .

ارادت