نمايش پست تنها
قديمي July 1st, 2010, 09:13   #27
m.shekaarian
Senior Member

m.shekaarian's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 6,464 بار در 1,697 پست
m.shekaarian (سطح 2)m.shekaarian (سطح 2)m.shekaarian (سطح 2)m.shekaarian (سطح 2)m.shekaarian (سطح 2)m.shekaarian (سطح 2)m.shekaarian (سطح 2)m.shekaarian (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به m.shekaarian
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hesam.124 نمايش نوشته ها
با سلام خدمت همه دوستان و کسری عزیز.
و عرض تشکر بابت تاپیک خوبتون.

نقل قول از یکی از دوستانم:
شبی با یکی از دوستان که در تایلند بیزنس می کرد و در آنجا زندگی می کرد، قرار گزاشتیم که شب به کازینو بریم. وقتی می خاستیم از خونه راه بیفتیم دوستم گفت 100 دلار بیشتر برندار. گفتم چرا؟ گفت: حالا خودت متوجه می شی.
تا به کازینو رسیدیم نشستم پشت دستگاه. یه 5$ شرط بندی کردم و ضامن رو کشیدم، 10 دلار بردم.
گفتم به به.
بار دوم 25 تا شرط بستم و 50 تا بردم.
بار سوم 160 دلاری که ته جیبم بودو بستم. دوستم گفت نه. ولی بستم. کلش پرید. سریع گفتم یه 50 دلار بده من خونه بهات می دم اونم هیچی نگفت و داد. بازم بستم شد 100 دلار.
گفت بسه گفتم نه. دوباره 100 تا رو زدم پرید. دیگه خون جلوی چشمام رو گرفت. ولی خودم که پول نداشتم رفیقمم که پول داشت گفت ندارم . به اش پریدم گفتم چرا نذاشتی بیشتر پول بیارم با خودم. گفت بیا بریم یه دوری بزنیم دو ساعت دیگه به ات می گم چرا.

با ورتون نمی شه ساعت 1 نیمه شب یه تریلی اومد از در پشتیه کازینو با چند نفر اسلحه دار که مراقبش بودن گونی گونی دلار رو سوار کامیون کردن بردن. دوستم لبخندی زد و گفت دیدی. اینجا هر شب همین برنامه است.

ببینید آیا اگه واقعاً یه کازینو سود ده بود بازهم با این همه دفتر و دستک باز ادامه کار می داد؟
پس پول برق و آب و مکان و پرسنل و سود صاحب اونجا و .... از کجا تامین می شد.

یا یه مثال دیگه- فیلم «21» رو دیدید؟
اونایی که دیدن می دونن آرتیست فیلم یه نخبه در علم ریاضیات بود و تونسته بود با جمع اعداد و چند تا کلک کوچیک پوست کازینو هارو بکنه و با دوستاش برن عشق و حال خفن مایه داری. کار به جایی رسید که به کنترل کنندگان دوربین عکسش رو داده بودن و هر جا می رفت خفتش می کردن و بیرونش می انداختن.

حالا نتیجه:
قصدم از تعریف این داستان این نیست که بگم فارکس کازینو ست ما هم قمار باز. می خام اینو بگم که : همه می دانیم که این بازار چقدر پرفریب و در عین حال خطرناک می تونه باشه درست مثالی که اون دوستمون زد گفت خون جلوی چشمام رو گرفته بود که پولم رو پس بگیرم و هی شرط بندی می کرد، خیلیا مون اینو تو فارکس تجربه کردیم. «چی ضرر کردم حالتو می گیرم مارکت» «پولمو از حولقومت می کشم بیرون بازار ...» و نتیجه اینکه رسماً کال می شم . و قد تر ها هم که هی حساب باز می کنن و تکرار سناریو....
مطمئن باشید برای طراحی این بازار نیز مسائل روانشناسی مد نظر گرفته شده. و اگر قرار بود این بازار همه رو پولدار کنه تا الان دووم نمی آورد.
در امضای یکی از دوستان نوشته بود - عاقبت واگرایی فارکس را از بین خواهد برد- اتفاقاً آمار دارم چند نفر تو همین مدت با واگرایی کال شدن. پس ....
تو تاپیک اینستا فارکس یاد دارم که یکی از دوستان حرفه ای حسابش 8000 برابر در 2 هفته سود کرده بود.
هر کاری می کرد به اش نمی دادن آخر با زور افشاگری پولش رو دادن و گفتن دیگه اینورا پیدات نشه. دقیقاً مثل فیلم 21- چندتا نمونه دیگه هم یادم هست که نمی گم به خاطر.....
پس یادمون باشه اونی که سودهای کلان می کنه سوراخ دعا رو خوب پیدا کرده و می ره جزو 5%. پس هنوز جای کار هست. دوستانی که شیر یا خطی وارد پوز می شن شک نکنن اگر هم بتونن حسابشونو چندبرابر کنن طمع بلاخره کلکشونو می کنه. (مثل داستان کازینویی که گفتم) و در واقع بازار براشون دون می پاشه.
در نهایت محکوم به شکستن......

فقط خواهشی که دارم اینه اگر این بازار رو به کسی توصیه می کنید ضرر هاشو با تاکید بیشتر به اش گوش زد کنید.
زیاد حرف زدم ببخشید.
درس پس دادم خدمت اساتید.
موفق باشید....
سلام
با قسمت اول حرفاتون موافق نیستم چون فارکس قمار نیست فارکس یه علم هست
می دونید سالها زمان شاید ببره که کسی تو این کار پخته بشه .
چطور برا گرفتن یه لیسانس که نه بار علمی داره نه ضمانت اجرائی حاضریم حداقل 4 سال وقت بگذاریم ولی هنوز کندلو نشناخته میخ واهیم میلیو نر بشیم این که نمیشه
فقط میدونم که اگه طمع نکنید و با درایت و تعداد ترید کم جلو برید شیب صعودی خوبی خواهید داشت
طرز فکر فارکس مثلع قماره یعنی شکسا در دراز مدت به قول معروف تو همانی می شوی که بدان می اندیشی
m.shekaarian آفلاين است پاسخ با نقل قول
7 تشکر کننده از m.shekaarian: