موضوع: نون حلال
نمايش پست تنها
قديمي March 4th, 2008, 12:48   #17
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

دوستان ما توی کشوری زندگی می کنیم که چند نفر فکر می کنند که عقل کل هستند و یک بچه 18 یا 20 ساله رو نصف شب می ذارن توی خیابون یا صبح روز روشن می ذارن توی مثلاً میدون هفت تیر تا از لباس شما گرفته تا نوع حرف زدن و نگاه کردنتون رو به شما که حداقل لیسانس و فوق لیسانس هستید توضیح بده، به شما بگه شما عقلت نمی رسه که چی بپوشی مدل موهات چه جوری باشه یا با چه کسی راه بری و با چه کسی حرف بزنی، وقتی اینترنت رو باز می کنی که دیگه بدتر، دیروز داشتم دنبال یه اکسپرت توی گوگل می گشتم یکی از سایتهایی که پیدا کرده بود رو خواستم باز کنم دیدم مورد لطف آقایون قرار گرفته احساس کردم که اونقدر که فکر می کردم باشعور نیستم و نصف اون شعور رو دارم چون اگه شعورم و عقلم کافی بود که این سایت رو نمی دیدم، چند صفحه بعد دوباره به همین مشکل برخوردم دیدم نخیر این قصه سر دراز داره، آقا آخرش من فهمیدم که اگه از راه قانونی بخوام جلو برم شعور و عقل من از دید بعضی ها به اون اندازه نیست که تشخیص بدم که کجا رو ببینم و کجا رو نبینم، پس منهم راه غیر قانونی رو انتخاب کردم و رفتم اون سایتها رو دیدم. این مساله رو خدمت دوستان عرض کردم که به این نتیجه برسم که وقتی کوچک ترین مسائل اینجا ممنوع هست وقتی که خرید محصولات اصل که در همه دنیا هست اینجا ممنوعه یا به سختی پیدا می شه، شما چه جوری می خواهید از این به اصطلاح دزدی فرار کنید و از راه حلال به قول دوستمون نون بخورید، اصلاً مگه می شه از راه حلال هم نون خورد، اینجا به شکلی راهها رو برروی شما بستن که شما اگر پول خرید یک ویندوز 400 دلاری یا یک برنامه 1700 دلاری رو هم داشته باشید اصلاً برایتان امکان تهیه این محصول به راحتی نباشه.
شما مطمئن باش که تا وقتی که 1 درصد جامعه برای 99 درصد جامعه تصمیم می گیره وضع به همین منوال خواهد بود.

پاورقی : صحبتهای من به هیچ وجه توجیه رفتارم نیست، بعضی وقتها مثل مواردی که در بالا ذکر کردم اینقدر به مشکلات ساده و بچگانه ای برخورد کردم که کارم لنگ مونده و انجام نشده که به نتیجه رسیدم که توی اینجا دزدی و یا کپی غیرقانونی بعضی چیزها از حلال هم حلال تره، انشاالله وقتی رفتیم خارج سعی می کنیم قسطی پولشو پرداخت کنیم، البته من یکی فکر کنم که حداقل یه 5 میلیون دلاری بدهکار باشم.

آخرین ويرايش توسط lastnight19 در March 4th, 2008 و ساعت 12:52
lastnight19 آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از lastnight19: