نمايش پست تنها
قديمي February 23rd, 2009, 18:01   #939
siamak23
Senior Member

siamak23's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
تشکر از ايشان: 2,539 بار در 710 پست
siamak23 (سطح 2)siamak23 (سطح 2)siamak23 (سطح 2)siamak23 (سطح 2)siamak23 (سطح 2)siamak23 (سطح 2)siamak23 (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به siamak23
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله siamak23 نمايش نوشته ها
وقتی میگم آماتوری منظورم ارزش فنی مطالب نیست بلکه گفتمان حاکم بر سایت هست. اول بدلیل جذابیتهای ترید و دوم بدلیل آسان بودن عضویت در سایت، مدام افراد تازه به سایت جذب میشن که هم مثبت هست و هم منفی.

مثبت از آن جهت که بالاخره این حق طبیعی هر کس هست که پا در این راه بگذاره و هیچ کس با هیچ توجیهی نمیتونه دیگری را منع کنه. سایت در مقابل وظیفه داره ( هم برای مراقبت خودش از پستهای بیهودهء افراد رویا پرداز و هم برای بیداری این افراد) تصویری واقعی از شغل ترید به تازه واردین ارائه بده که به نظر من در این زمینه هنوز موفق نبوده. در حقیقت نکتهء منفی که میخواستم اشاره کنم همین پستهای ضعیف و بحثهای تکراری هست که این افراد ایجاد میکنن. اشتباه نشه وقتی میگم تکراری بهیچوجه نمیخوام جدی بودن این بحثها را زیر سوال ببرم ولی قبول کنید که این سیکل مدام و مدام تکرار میشه و چون پشت تک تک این ID ها آدمهایی هستند که در فرآیند تغییر و تکامل و یا نابودی هستند و هر کدام برای خودشون دارای احساسات جدی و ارزشمند هستند، سایت هم همراه این افراد مدام و مدام این تجربیات را بازگو میکنه. دعوا سر اینکه چرا میگید ترید سخنه، کدوم بروکر معتبره و پول آدم را نمیخوره, چرا چارت این با اون فرق میکنه، کدوم سیستم را انتخاب کنم، راه نهایی موفقیت در ترید، سیستم فوق العاده، تجسم خلاق، بدون استاپ لاس یا با استاپ لاس؟ مارتینگل! سر خبر ...واقعا" کسی از این بازار پول درمیاره؟
که البته خودم هم مستثنا نبودم.

اما آیا سرنوشت سایت به این تجربیات آماتوری گره خورده و هیچ جور نمیشه آنها را از هم جدا کرد؟ نمیشه کاری کرد که این بحثها که در سطح ابتدایی مطرح هست ادامه پیدا نکنه و سایت سرمایه به یک دبیرستان یا دانشگاه شبیه بشه. اینجوری افراد سطح بالاتر هم فضا را برای خودشون تنگ نمیبینند و راه جدایی را انتخاب نمیکنند

ادامه دارد
پیشنهاد من ایجاد سطح دسترسی بالاتر برای کاربران با تجربه هست. (چیزی شبیه کاری که خشایار اینا تو سایتشون کردن البته مال اونا بر اساس حق عضویت هست ولی اینجا میشه مثلا" به کاربرانی که بیش از هزار پست دارن دسترسی بالاتری داد)
در کنار تعریف این سطح دسترسی بالاتر، یک تالار جدید با این سطح دسترسی تعریف بشه تا قدیمی تر ها در یک محیط حرفه ای تر پست بزنن و گفتگو کنند.

در مقابل چیزی که الان به عنوان سایت سرمایه وجود داره با فیلتر و کنترل بیشتری اداره بشه که البته کار ظریفی هست. پیشنهاد من برای این کار این هست که:
- امکان عضویت با ایمیلهای Free مثل یاهو و هاتمیل و... حذف بشه ( شبیه کاری که در AussieStockForum عمل میشه)

- به منظور ارائهء تصویر واقعی، تاپیکهایی مثل قبل از شروع فارکس بدانید تقویت بشه و امکان پست زدن افراد با سطح دسترسی پایین تر در آنها حذف بشه