نمايش پست تنها
قديمي December 1st, 2008, 13:15   #62
Extacy
Senior Member

Extacy's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
محل سكونت: ايران سبز
تشکر از ايشان: 2,399 بار در 851 پست
Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
سوال:

فرض کنید شما مبلغی سرمایه (مثلا 50 هزار دلار) در اختیار دارید و می خواهید این سرمایه را در اختیار افرادی (مثلا 5 نفر، هر نفر یک حساب 10 هزار دلاری) قرار بدهید تا روی آن معامله کنند.

برای انتخاب این 5 نفر، مسابقه ای با شرکت صدها داوطلب به مدت یک ماه روی حساب آزمایشی برگزار می کنید.

شما بعنوان سرمایه گذار، در پایان مسابقه این 5 نفر را بر چه اساسی و با چه معیارهایی انتخاب می کنید؟

این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که هر سرمایه گذار ابتدا به حفظ اصل سرمایه فکر می کند و سپس به دنبال سود است.

لطفا با دقت و توجه زیاد و در نظر گرفتن تمام جوانب، نظرات خود را مطرح کنید.

با تشکر
سلام.

من این مطلب رو دقیق خوندم , خودم رو جای اون سرمایه گذار گذاشتم و نظرم این شد :.

به نظرم اگر واقعا همچین فردی همچین سرمایه ای داشته باشه برگزاری مسابقه حساب دمو برای تعیین نفرات برتر کار اشتباهی هست.

چون....

1- اولا اون فرد برندع که قراره بعدا روی یک حساب 10 هزار دلاری کار کنه فکر نکنم بتوونه حتی با ریسک 0.25% روی هر پوزیشن ترید انجام بده روی حساب ریل 10 هزار دلاری.

2- شاید افردای بخوان به قولی شانس خودشون رو در این مسابقه امتحان کنند میان و همینجور پوزیشنهای ریسک بالا میگیرن و جزء 5 نفر اول هم میشن , چه تضمینی وجود داره که بعدا در حساب ریل همچین ریسکی رو انجام ندن ؟ پول هم که از خودشون نیست پس ناراحتی ندارن میان و در ریل همچین ریسکی رو انجام میدن و ایندفه از بد شانسی یک ضرر بزرگ به حساب ریل میزنندو یا شاید هم حساب رو کال کنند !!!!

با این وجود سرمایه گذار چیکار میتونه بکنه ؟

به همن دلیل و دلایل دیگری که فعلا یادم نمیاد برگزاری یک مسابقه ریل 100 دلاری رو بهتر از برگزاری یک مسابقه دموی 20 هزار دلاری !!! میدونم ! که اون 100 دلار هم خود شرکت کننده باید تهیه کنه !

در اینصورت من دو چیز رو ملاک انتخاب برنده قرار میدم و هر کسی که طبق این دو مورد نتیجش بهتر باشه رو برنده اعلام میکنم و بهش سرمایه میدم !

1- بالانس بیشتر. (درصد سود افزوده شده به سرمایه اولیه.... باز هم تاکید میکنم حتی اگر این فرد در یک یا چند پوزیشن بیشترین سودش رو داشته باشه)
2- دراو داون پایینتر (Max DD) که در استیتمنت هر شرکت کننده مشخص هست.

ولی اگر قرار باشد مسابقه در حساب دمو انجام بگیرد

اگر شرکت کنندگان در حساب دمو قول بدن که مانند حساب ریل ترید کنند (که اگر هم قول بدن مطمئنم 100% این کار رو نخواهند کرد) باز هم همون دو شرط بالا رو ملاک انتخاب برنده قرار میدادم.

ارادتمند.

آخرین ويرايش توسط Extacy در December 1st, 2008 و ساعت 13:18
Extacy آفلاين است
5 تشکر کننده از Extacy: