نمايش پست تنها
قديمي May 9th, 2009, 15:20   #46
مجتبی
Senior Member

مجتبی's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: FXNeed.com
تشکر از ايشان: 4,407 بار در 950 پست
مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به مجتبی
0

با سلام به همهء دوستان خوبم

قبل از هرچیز از آقا رضای عزیز بابت این روحیهء مشورت پذیری و مشارکت خواهی شون تشکر می کنم. بشخصه قدر چنین مدیری رو خوب می دونم.

1. مشکلی که دوستان مطرح کردند و آقا رضا بر اون صحه گذاشت، مشکل امروز و دیروز ما نیست. جسارتا میشه گفت مشکل فرهنگی ماست. جدا از اینکه ما در کارهای گروهی سابقهء خوبی نداریم، در یادگیری نیز از روش های درست اون بهره نمی بریم. عجولیم و معمولا بسیار زود تر از موقع خود را کامل و مبراء از مطالعهء بیشتر می بینیم.
خلاقیت را که هنر خود می دانیم پیش از رسیدن به نقطهء مناسب بکار می گیریم. (عرایض بعدی بنده این موضوع را بهتر روشن می کند)
2. اگر مروری بر مطالب تخصصی این سایت بیاندازیم، براحتی می توانیم مابین اطلاعات سره از ناسره تمایزی در نظر بگیریم و متاسفانه امروزه حجم کمیتی اطلاعات ناصره کاملا بر اطلاعات مفید می چربه. در این شرایط جای تعجب نداره که بسیاری از دوستداران سایت، و به تبع اون اساتید، تمایل کمتری برای حضور در این تالار داشته باشند.
مگر هدف ما در ابتدا یادگیری و پیشرفت نبوده است؟ من منکر رفاقت های موجود در بین اعضاء و علاقهء عاطفی ما نسبت به هم نیستم اما باید بپذیریم که ما دور اطلاعات محدود خودمون چرخ باطل می زنیم. و در نهایت چون اطلاعات دیگر جوابگو و ارضاء کننده نیست، دست از فعالیت های موثر می کشیم و تنها برای ارضاء حس عاطفی خود در سایت خوبمون لوگین می کنیم و با تشکری یا کپی پیستی از یک مطلب غیر تخصصی، به کار خودمون در سایت خاتمه می دیم. اطلاعات تخصصی این سایت دیگر کابران متوسط سایت را نیز ترغیب نمی کند ، چه برسد به اساتید با ارزش آن.

3. اگر این نظر رو حمل بر جسارت این حقیر نگذارید، ادعا می کنم که 99% منابع مفید در این سایت ، برگردانی از منابع مفید خارجی است که بوفور در اختیار ما قرار دارد. هیچ کدوم از اساتید این سایت اطلاعات ارزشمند خودشون رو وحی شده بدست نیاورده اند و تمامی اونها با مطالعهء کتب خارجی، خود را گامی پیشتر از دیگرانی چون من قرار داده اند، تا بدرستی لقب استاد بخود بگیرند.

4. راهکار کمک به خودمان، پولی کردن سایت نیست که اگر حتی به ما بجای گرفتن پول، حقوق هم بدهند تنها فعالیت های تکراری خود را افزایش می دهیم. ما خلاقیت های خود را بکار انداخته ایم، در حالیکه اصول اولیه و ملزومات این کار را نداریم.

5. شاید باید جهت گیری خودمون رو بسمت منابع خارجی و ارزشمندی سوق بدهیم که بلطف دنیای ارتباطات، برایگان در اختیار ماست و طبق عادت دیرینهء ما هرچیز رایگانی بی ارزش است.

6. راهکاری که بصورت خام بذهن بنده می رسد ایجاد گروه های تحقیقی و استفاده بهینه از این مطالب است.

صحبت در این مورد نیازمند یه بسیج گروهی است.
پس در حال حاضر تنها طرح ایده بود.

ارادتمندم
مجتبی آفلاين است پاسخ با نقل قول