موضوع: سوال
نمايش پست تنها
قديمي June 7th, 2007, 19:48   #24
fx100
Senior Member

fx100's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2007
تشکر از ايشان: 728 بار در 257 پست
fx100 (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله pol نمايش نوشته ها
سلام رفيق
بازم ممنون من مي دونم ايران جنگ نمي شه و گل و بلبل هم در طولاني مدت مي شه و تحريم هم همچنان ادامه داره و بيشتر هم مي شه شايد در زمان عطف تحريم يهو نااميد بشن و تحريم شكسته بشه مثل همين روس ها كه به خاطر منافع خودشون دارن به انرژي هسته اي ايران كمك مي كنن با اين اوضاع به نظرت كار درستي هست كه من با 150 تومان شروع كنم؟؟؟

با تشكر
باي
سلام دوست عزیز

با اجازه جناب oyster ، من هم مطلبی را عرض کنم.

در بورس شاخصی هست به نام «شاخص کل» که اگر میزان این شاخص را برای این هفته ببینید، عدد 9302.55 را نشان می دهد. این شاخص، بهتر از هر خبر و حدس و گمانی ، وضعیت اوضاع اقتصادی و سیاسی مملکت را نشان می دهد. فکر می کنید که این شاخص در سال 1382 چقدر بود؟ بالای 13،000 . معنی این کاهش این است که هر کس مثلاً در آخر سال 1382 حدود ده میلیون تومان سهم خریده بود، الان ارزش بازار سهم اش حدود 7،800،000 شده بود ( البته سود سهام ، سهام جایزه، افزایش سرمایه و ... را دریافت می کرد). پس نتیجه این که اوضاع گل و بلبل که نیست هیچ ، بلکه ...

بنابراین، در وضعیت فعلی که شاخص کل در حال تنزل است، احتمالات برای کسب سود ، به نفع شما نیست. چون بر خلاف فارکس، در بورس تهران، شما فقط قادر به خرید هستید و سهمی را که نخریده اید؛ نمی توانید بفروشید. اگر نظر من را می خواهی، آنقدر صبر کن تا شاخص کل روند صعودی پیدا کند. مثلاً برسد به 10،000 و حتی 10،500.

آخرین ويرايش توسط fx100 در June 7th, 2007 و ساعت 20:02
fx100 آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از fx100: