نمايش پست تنها
قديمي February 6th, 2011, 18:33   #127
daivid
Senior Member

daivid's Avatar

تاريخ عضويت: May 2009
تشکر از ايشان: 520 بار در 141 پست
daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)daivid (سطح 3)
4

خوب همانطور که انتظارشو داشتیم بالاخره تاپیک پوکر قفل شد.دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره.البته راستش نمیشه نه به جناب کسری و نه به اقا رضا خرده گرفت.اینجا ایران است.نه ایران 2500 سال پیش.ایران سال 1389.با اینکه من زیادم رابطم با اقا رضا خوب نیست و یکبار هم خصوصی با هم بگو مگو داشتیم ولی نباید از حق گذشت که حداقل تو این فرومهای فارکسی کسی همچین کاری نمیکرد .حتی یک تاپیک خیلی خفیف تر در قیمتها زدم که کلی کلماتش دستکاری شد و یه جورایی هم معلوم بود که تمایلی برای ادامه تاپیک وجود ندارد .بگذریم من هم هر چی گشتم همانطور که جناب کسری گفتند هیچ منبع فارسی در این زمینه پیدا نکردم البته من به صورت پیشرفته دارم از منابع انگلیسی به مرور استفاده میکنم.این منابع با اینکه با ارزشن ولی تجربیات شخصی در انها نیست و به صورت اکادمیک است.البته هنوز به فروم خوانی نرسیدم.ولی حالا تا بیام افرادی مثل دوستان در تاپیک پوکر پیدا کنم احتمالا طول خواهد کشید.چه برسه به یک کلوپ درست و حسابی.که با این وقتی که ما واسه فارکس میزاریم...

خوب اول از همه تجربه خودمو در زمینه ریسکی که پوکر به شما میدهد و ربطش به بازارهای مالی میگم و بعد باقی ماجرا.

چیزی که پوکر در این مدت برای من داشت این بود که ریسک پذیری من رو بیشتر کرد.اگر عمقی به این قضیه نگاه کنید و جدی به پوکر فکر کنیم این مطلب را بیشتر میفهمیم.همیشه قرار نیست شما ببرید.اگر در زمانهای درست و با ریسک معقول ببرید برنده اید.

مثلا خود من یک استراتژی ثابت بعد از چند سال تست و تحقیق در بازار پیدا کردم.بارها تستش کردم.ریسک به ریواردشو درست کردم.نقطه ورود و خروجشم معلومه.و اتفاقا برعکس چیزی که خیلی ها تصور میکنند که سود در فارکس وجود ندارد باید عرض کنم که سود ده هم هست.و من فقط اون اوایل یعنی یکسال بعد ازاشنایی با فارکس یکبار کال شدم. و دوباره یکسال تحقیق کردم و .....اما از انجایی که من ادم خیلی منطق پذیر و دو دو تا چهار تایی هستم خیلی از زمانها نمیتوانستم ریسک بعضی از پوزیشنها را با اینکه با مانی منجمنته سیستم هم هماهنگ بود رو بپذیرم.و فرصت رو از دست میدادم.این داستان یک سال است که به همین صورت است.یعنی با این که سود میکنم ولی جلوی خیلی از سودهای من رو هم گرفته بود.

اما در این چند وقت خیلی ریسک پذیریم بالا رفته و در این چند هفته با این که کلی از وقتمو به پوکر اختصاص میدم بازم تمام پوزیشنهایی که بر طبق سیستم پیش میاد رو به راحتی و با قبول ریسک میگیرم.البته تمام اینها زمانی است که شما استراتژی دارید.ان را با دقت تست کردید و نفاط ضعف و قوتش رو میدونید و...فقط بحث روانشناسی مطرحه.این از قضیه اول

و اما دومین قضیه مربوط به بسته شدن تاپیک هست.بنده از جناب کسری درخواست دارم که اگر امکانش هست با اعمال شرایطی بتوانیم از پستهای دکتر کیان و اقا امید استفاده کنیم.من قبلا با این 2 عزیز هم صحبت کردم و ایشان هم ابراز تمایل کردند که اگر بشود در این تاپیک مطالبشان را پست خواهند کرد. و همچنین قرار برای بازی در کلوپها بین دوستان که مطالب رو دنبال میکنند.فقط میمونه شرایطش که باید ببینیم ایا جناب کسری میتوانند شرایط یا محدودیتهایی اعمال کنند که بشود در این تاپیک فعالیت داشت.(متنفرم از این که این جمله رو نوشتم یعنی خودمون داریم خودمونو سانسور میکنیم ولی اینجا ایران است).

با تشکر

پ.ن:راستی دوستان میتوانند با تشکر زیز این پست تایدد خودشون رو اعلام کنند.

آخرین ويرايش توسط daivid در February 6th, 2011 و ساعت 18:57
daivid آفلاين است پاسخ با نقل قول