نمايش پست تنها
قديمي December 1st, 2008, 15:55   #70
Kourosh007
Senior Member

Kourosh007's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 1,512 بار در 354 پست
Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Kourosh007
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
سوال:

فرض کنید شما مبلغی سرمایه (مثلا 50 هزار دلار) در اختیار دارید و می خواهید این سرمایه را در اختیار افرادی (مثلا 5 نفر، هر نفر یک حساب 10 هزار دلاری) قرار بدهید تا روی آن معامله کنند.

برای انتخاب این 5 نفر، مسابقه ای با شرکت صدها داوطلب به مدت یک ماه روی حساب آزمایشی برگزار می کنید.

شما بعنوان سرمایه گذار، چه قوانینی برای مسابقه وضع می کنید و این 5 نفر را بر چه اساسی و با چه معیارهایی انتخاب می کنید؟

لطفا به این موارد توجه فرمائید:
  • فرض می کنیم انتخاب شدن در این مسابقه برای شرکت کنندگان مهم است. در این صورت معامله روی این حساب آزمایشی هم بدون استرس نخواهد بود. (مانند شرکت در یک آزمون یا مصاحبه استخدامی که بدون استرس نیست و شرکت کنندگان تمام توان و دانش خود را برای برنده شدن بکار می برند). در این حالت اهمیت این مسابقه بسیار بیشتر از زیان چند صد دلاری در یک حساب شخصی خواهد بود.
  • قوانین مسابقه باید بگونه ای طراحی شوند که هیچ شرکت کننده ای بصورت شانسی یا تصادفی نتواند در مسابقه برنده شود.
  • قوانین مسابقه و معیارهای انتخاب برندگان قبل از آغاز مسابقه به اطلاع شرکت کنندگان می رسد.

این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که هر سرمایه گذار ابتدا به حفظ اصل سرمایه فکر می کند و سپس به دنبال سود است.

لطفا با دقت و توجه زیاد و در نظر گرفتن تمام جوانب، نظرات خود را مطرح کنید.

با تشکر
اگر بنده قصد انجام چنین کاری را داشتم از متقاضیان استیتمنت حساب ریل حداقل یک ساله میخواستم و بسته به روش آنها میتواند سود دهی مداوم تعریف متفاوتی داشته باشد.برای مثال کسی که در یک روز چندین معامله انجام میدهد هر ماه باید برآیند مثبتی داشته باشد ولی کسی که بلند مدت کار میکند در کل سال باید برآیند مثبت داشته باشد.فرض میکنیم باز به برگزاری مسابقه اصرار داریم.بنده بسته به مزایایی که این استخدام برای افراد دارد مبلغی را تعیین میکردم تا هر کدام از متقاضیان با پول خود یک حساب ریل باز کنند (مثلا 200 $-بسته به مهم بودن این گزینش میتواند مبلغ بالاتر هم باشد ودست کم فقط کسانی که حداقل خودشان به خودشان اطمینان دارند شرکت میکنند و قضیه سنگ مفت ،گنجشک مفت نمیشود و باز در همینجا نیز فیلتری صورت میگیرد) و به مدت یک سال به رقابت بپردازند.چون اعتقاد دارم با یک ماه کسانی که بلند مدت کار میکنند نتیجه منطقی نمیتوانند بگیرند و نتیجه دور از واقعیت است و معیار مناسبی برای انتخاب آنان نیست.
این کارهایی است که من اگر میخواستم چنین کاری بکنم انجام میدادم.
ولی اگر باز فقط و فقط بخواهم با یک مسابقه دمو یک ماهه بهترین تریدر را انتخاب کنم فقط از لوریج 10 استفاده میکردم و قانون دیگری نمیگذاشتم.
ببخشید که طولانی شد چون واقعا فکر کردم که اگر میخواستم چنین کاری بکنم به شخصه چه کارهایی میکردم و واقعیات را گفتم.

آخرین ويرايش توسط Kourosh007 در December 1st, 2008 و ساعت 15:58
Kourosh007 آفلاين است