نمايش پست تنها
قديمي April 12th, 2011, 07:23   #108
realfx
Senior Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 211 بار در 86 پست
realfx (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله gh@r@$ نمايش نوشته ها
سلام
من دیروز تالار بورس کرج رفتم و در کلاسهای آموزشی رایگانی که برگزار می کرد شرکت کردم .در این تالار 3 جلسه آموزشی رایگان برگزار می شود .یک جلسه پایه و دو جلسه تحلیل تکنیکال برگزار می شود .

دیروز اولین جلسه را شرکت کردم .در این جلسه بسیاری از چیزها تکراری و آشنا بود .ولی چیزهایی وجود داشت که با بازار فارکس متفاوت بود . که انها را در زیر مطرح می کنم که سایر دوستان در صورت تمایل نظرشان را بفرمایند :

1- در بازار فارکس ،قیمت کلوز کندل ،آخرین قیمت معامله ای است که در آن روز انجام شده است ،در حالی که در بازار سهام داخل ، کلوز کندل ،میانگین وزنی معاملات روزانه ای است که انجام شده است .

2-در بازار فارکس ،قیمت کلوز کندل قبل با اپن کندل جدید برابر است ( تفاوت جزیی در حد چند پیپ) ،در حالی که در بازار سهام داخل ، قیمت کلوز کندل قبل برابر اپن کندل جاری نیست .

3-در بازار فارکس ،هیچ محدودیتی برای افزایش یا کاهش قیمت وجود ندارد ولی در بازار سهام داخل ، قیمت در یک روز می تواند در محدوده (کلوز کندل روز قبل +-(4درصد کلوز کندل روز قبل)) ، نوسان داشته باشد .

4-ایشان توصیه می کردند که در بازر سهام داخل ، در تایم دیلی تحلیل انجام شود و در سایر تایمها ،تحلیل چندان جالب نیست .

5-در بازار سهام داخل ،لوریج نداریم .

6-در بازار سهام داخل ، بدون آنکه خرید داشته باشیم نمی توانیم فروش انجام دهیم .البته ایشان معتقد بودند بزودی امکان آن فراهم خواهد شد که فروش داشته باشیم بدون آنکه خریدی کرده باشیم .

7-ایشان نهایتا نرم افزاری جهت ترید در بازار سهام معرفی کردند که جایگزین متاتریدر باشد و نیازی نباشد دیتاها را به طرق مختلف به متاتریدر منتقل کنیم .البته این نرم افزار رایگان نیست و از طریق سایت زیر قابل تهیه است . (که البته نسخه دمو و رایگان هم دارد)
http://www.mabnacorp.com/

8-ایشان معتقد بودند تحلیل تکنیکال بورس داخل با بورس ارز تفاوت دارد و الگوهای هارمونیک و کندل استیک و الیوت در تحلیل بورسهای داخل قابل استفاده نیست .و معتقد بودند بیشترین استفاده را در تحلیل بورس داخل ،خطوط حمایت و مقاومت ،الگوهای کلاسیک و خطوط فیبوناچی دارند .و دلیل ایشان هم برای این ادعا ،مورد اول ،همان کلوز کندل که بر اساس آخرین قیمت معامله نیست و دلیل دوم ،دامنه نوسانی که برای یک سهم در طول یک روز تعریف می شود بود .

9-بجهت معاملات آنلاین هم کارگزاری مفید را پیشنهاد دادند.

10-ساعت کاری بورس ما ،12-9 از شنبه تا چهارشنبه است .

11-و نهایتا اینکه گفتند بر خلاف تصور خیلیها که تصور می کنند در بورس داخل تنها در صورتی موفق هستند که از طریق افراد سرشناس در بازار ، بتوانند اطلاعاتی راجع به آینده یک سهم داشته باشند ،ایشان معتقد بودند که در بورس داخل بسیار راحت تر از بورس ارز می توان در آمد کسب کرد .

12- ایشان معتقد بودند در صورتی که تمایل دارید که تحلیل در بورس داخل را بعنوان شغل اول خود انتخاب نمایید ، با سرمایه حداقل 5 الی 6 میلیون تومان وارد این بورس شوید .

کل مطالبی که در جلسه اول این کلاس مطرح شد( بجز موارد تکراری) مطرح کردم .اگر دوستان پیشکسوت لطف کنند و این موارد را بررسی کنند و نظرشان را بفرمایند ، بسیار سپاسگزار خواهم بود .

با سلام و تشکر از شما بخاطر ارائه این اطلاعات

چند نکته مهم نظر من رو به خودشون معطوف می کنن:

1- آیا تو این بورس stop loss توسط کارگذار گارانتی میشه ؟

2- اگه بورس با یه خبر خیلی مهم بد و فورس مازور مواجه بشه چقدر می تونیم امیدوار باشیم معاملات خودمونو نقد کنیم و از بین رفتن اصل سرمایه که بعنوان مارجین معاملات گذاشتیم جلوگیری کنیم؟

3- با توجه به تحلیل کارشناسان مبنی بر حبابی بودن شاخص بورس آیا معامله کردن در اون ریسک بالایی نداره ؟

4- آیا ایشان ( استاد دوره ) اشاره ای به متوسط سود ماهیانه درصورت بکارگیری ابزارهای تکنیکالی مذکور نداشتند ؟

با تشکر مجدد
realfx آفلاين است پاسخ با نقل قول