نمايش پست تنها
قديمي February 27th, 2009, 10:40   #55
مجتبی
Senior Member

مجتبی's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: FXNeed.com
تشکر از ايشان: 4,407 بار در 950 پست
مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به مجتبی
0

با سلام

بنده جزء اقلیتی هستم که رای به مخالفت با این طرح دادم. دلایلی دارم که لازم دیدم با دوستان خودم در میون بذارم.

نظر شخصی بنده اینه که اینکار بشدت به این سایت لطمه میزنه. ماهیت این سایت حکم میکنه که ما از اون بعنوان یک فروم استفاده کنیم و نه یک وبلاگ. اجازه بدید تفاوت هایی که این دو دارند رو برای شما یاد آوری کنم.

1.وبلاگ برای محیط های شخصی طراحی شده. اما فروم برای محیط های بزرگ اجتماعی پدید اومده و خاصیت هایی از قبیل تساوی اعضاء، امکان بحث و تبادل نظر برای تک تک اعضاء، باعث محبوبیت این پدیده در جنبه ها و محیط های مختلف اینترنتی شده.

2. فعالیت پذیری افراد در وبلاگ به حداقل ممکن میرسه و صاحب وبلاگ میتونه احاطه کامل بر نظرات و نوشته های موجود در اون داشته باشه اما در فروم کنترل بحث ها در اختیار تمامی اعضاء ست.

3. وبلاگ ها معمولا افرادی را شامل میشن که پیرامون مسئله خاصی دارای اشتراک عقیده هستند، اما در فروم بعلت وجود تعداد اعضاء و امکان ایجاد شدن بحث های مختلف قشر وسیعی از موافقان و البته مخالفان رو در بر میگیره.
4. خاصیت نقد پذیری امتیاز بزرگی است که وبلاگ از اون بی بهره است. همین خاصیت نقد پذیری باعث میشه که بسرعت اطلاعات مفید از غیر مفید تمیز داده بشه.

اما دوستان ما باید بدونیم که از یه فروم چه انتظاری می تونیم داشته باشیم. اینجا بنحوی نمونه ای از اجتماع محسوب میشه که تعداد زیادی موافق و مخالف در کنار هم هستیم و بنوعی با مدارا کردن و حفظ احترام سعی در یادگیری، حتی از مخالفان خودمون رو داریم.

اینجا همه با هم برابر ایم و همین باعث میشه که همیشه خودمون رو برای یادگیری آماده بینیم . ولی اگر قرار باشه من بتنهایی متکلم و الوحده بشم که .....

اینجا یه تالاره که هم من میتونم حرف بزنم و هم شما. حالا اگر وسط حرف هم می پریم، سوء تفاهم ایجاد میشه، از ادامه بحث دلسرد میشم، راه حل شیشه کشیدن بین من و شما نیست. ما باید یاد بگیریم که با هم کنار بیایم.

زیاده عرضی کردم.

ارادت
مجتبی آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از مجتبی: