نمايش پست تنها
قديمي February 27th, 2009, 09:05   #54
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
می تونم بپرسم مشکل تالارهای عمومی و تاپیک هایی که ما در حال حاضر داریم چی هست که دنبال چنین تاپیک هایی هستیم؟
سلام قربان

ارادتمند

اصلی ترین مشکلاتی که در حال حاضر تاپیک های سایت دارند ( به نظر من البته ) ، یکی تعداد بسیار زیاد آنهاست .

در بسیاری از موارد چندین تاپیک هستند که موضوع مشابهی دارند و خواننده برای دریافت اطلاعاتی که به آن نیاز دارد مجبور است چند تاپیک را زیر و رو کند .

یک مشکل دیگر اینکه خیلی ها به خاطر آسانی کار تا موضوعی به ذهنشان رسید ، بدون اینکه بگردند و تاپیکی مناسب با آن موضوع را برای درج مطلب پیدا کنند ، فورآ اقدام به ایجاد یک تاپیک جدید میکنند که البته پس از مدتی هم بدون رسیدن به نتیجه رها میشود و فقط بر حجم مطالب غیر مفید سایت می افزاید .

ضمنآ اینکه برخی از دوستان معتقدند که اجرای این طرح ، چیزی شبیه وبلاگ شخصی است ، اتفاقآ به نظر من یک حسن محسوب میشود ( البته وبلاگی که بنا بر صلاحدید صاحب آن برخی خوانندگان هم بتوانند به پیشرفت بحث کمک کنند )

چرا ؟؟

1- وقتی کسی بداند که فقط یک تاپیک شخصی منحصر بفرد دارد ، تمام تلاش خود را برای بالا بردن کیفیت مطالب مبذول میدارد .

2- اختیار تایید یا رد مطالب دیگران و حتی تعیین ترتیب مطالب از سوی صاحب تاپیک ، میتواند کمک بسیار زیادی به پیوستگی مطالب و جلوگیری از انحراف یک تاپیک بکند .

3 - افرادی که با هم همفکر و همسو هستند ، میتوانند به سرعت یک مطلب را بدون از دست رفتن رشته کلام ، منعقد کنند و در این صورت ، پستهای ارسالی از حالت محاوره خارج شده و به مجموعه مقالات نزدیکتر میشوند .

4- ضمن اینکه قطعآ امکان نقد مطالب یک تاپیک شخصی ، در سایر تاپیک های عمومی وجود دارد و قطعآ درج مطلب در یک تاپیک شخصی به منزله درست بودن آن مطلب نیست و قطعآ در جاهای دیگری به نقد کشیده خواهد شد .

5 - به نظر من گذشته از همه اینها ،مهمترین مزیت این است که

در این شلوغی سایت ( نزدیک به 30 هزار عضو !!! ) اجرای این طرح باعث میشود که صدا به صدا برسد !

و اگر کسی قصد بیان مطلبی را دارد ( درست یا غلط ) بتواند بطور دقیق و واضح و کامل ، و به دور از خلط مبحث توسط دیگران ، حرفش را به گوش دیگران برساند !

چه ، بسیاری از مباحثات بی سرانجام در سایت غالبآ به دلیل سوء برداشت از مطالبی است که به صورت مقطع و ناپیوسته از سوی شخصی بیان شده است ، که اگر همان شخص میتوانست از ابتدا تا انتها ، تمام نظر خود را یکجا و بدون زدن پستهای متفرقه دیگران ( از جمله خودم ) بیان کند ، بسیاری از نکات ابهام در بسیاری از موارد رفع میشد .

لذا با توجه به جمیع دلایل فوق ، بنده مجددآ حمایت خود را از این طرح اعلام میکنم

آخرین ويرايش توسط rasputin در February 27th, 2009 و ساعت 09:22 دليل: میخواستم دلیل پنجم را قرمز کنم !
rasputin آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از rasputin: