نمايش پست تنها
قديمي August 29th, 2010, 18:18   #103
ashkan63
Senior Member

ashkan63's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
تشکر از ايشان: 1,312 بار در 243 پست
ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله FARIDIRANIAN نمايش نوشته ها
نكته اي به ذهنم رسيد كه براي تكميل صحبت هاي اين دوست عزيز بگويم من با كليات صحبت ايشان موافقم ولي بنظرم در مقدمات صحبتهايشان اطلاعاتي را گفته اند كه غلط است
در مورد گن حرف و حديث فراوان است واقعيت اين است كه همانطور كه مي گوييد او تريدري افسانه اي بود بسياري نيز خلاف اين مي گويند از جمله پسرش كه بطور كل منكر درامد داشتن پدرش از بازارهاي مالي شد و گفت كه پدرش تنها از طريق آموزش ونوشتن كتاب گذران زندگي مي كرده است. مدركي نيز دال بر اثبات افسانه اي بودن گن نيست غير از صحبتهاي شفاهي تعدادي از دوستانش كه ناشران كتابهايش نيز بوده اند.
گن نيز هيچوقت سقوط وال استريت را پيشبيني نكرد تنها كسي كه به صراحت اين سقوط و تاريخ دقيق ان را پيشبيني كرد راجر بابسون استاد آلن اندري بود. اليوت نيز صعود بازارهاي مالي بعد از 1933 را پيشبيني كرد ( در اين باره به كتاب جان كنت گالبرايت بنام سقوط بزرگ مراجعه كنيد )
در ضمن براي اثبات افسانه اي بودن افراد لازم نيست افسانه نيز ببافيم كه گن آغاز ورود آمريكا به جنگ جهاني دوم و انتخابات رياست جمهوري را نيز پيشبيني كرد. اين صحبت خيلي خيلي خيلي باورنكردني و عجيب است. البته جاي بحث در اين مورد اين تايپك نيست وگرنه در مورد روزولت و ترومن بيشتر توضيح مي دادم

اولين كسي كه با مدارك روشن درامد مليون دلاري وي از بازارهاي سهام روشن است آلن اندري است و اين افراد زياد هستند . از جمله نيكولاس دارواس با كتاب خاطرات معروفش
ولي چرا بايد براي اثبات سود ده بودن بازارهاي مالي سراغ اين افراد و يا حتي افرد مطرحي مثل مورفي ،‌ نيسون ، ديمارك ،‌ ماينر و ... برويم كه تريد شغل اول آنها نيست؟
شواهد روشن تري وجود دارند : در بين 100 نفر ثروتمند اول دنيا تنها خانواده والتون است كه ثروتش را از راهي غير از سهام بدست اورده است.
در بين 10 نفر ملياردر اول جهان نيز تنها 3 نفر هستند كه قبل از سرمايه گذار بودن كارافرين هستند و 7 نفر ديگر تمامي ملياردها دلار ثروت خود را از طريق سرمايه گذاري در بازارهاي مالي كسب كرده اند از جمله كارلوس اسليم ثروتمندترين مرد جهان
بيل گيتس مشهور نيز كه كارافرين است ثروت خود را مديون رشد 100 برابري سهام مايكروسافت در بين سالهاي 1984 تا 1994 است.
غیر از پاسخی که برای این توضیحات دوستم ارایه کردم در مورد عدم توان پیشگویی ریزش عظیم سال 1929 فراموش کردم به این نکته اشاره کنم که غیر از آقای گن ، شخصی به نام Jesse L. livermore نیز بهاین نتیجه رسیده بود که بازار در شرف سقوطی عظیم است . متاسفانه با وجود اینکه ایشان به بسیاری از اصول ترید علمی دست یافته بودند به دلیل عدم درک صحیح از بدیهیات مدیریت سرمایه بارها سرمایه چند صد هزار دلاری خود را از دست داده و دوباره جمع کردند . ایشان در هتل محل اقامت خود در میان سالی به دلیل مسایل خانوادگی خود کشی کردند . با جستجوی ساده ای در ویکیپدیا میتوانید زندگینامه مختصری از ایشان بیابید .
"بازار در دستان آنهایی است که علم دارند همانند زندگی ."
ashkan63 آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از ashkan63: