نمايش پست تنها
قديمي April 29th, 2010, 00:17   #85
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله LionHeart نمايش نوشته ها
ميخواستم بپرسم كه تفاوت Cpu هاي AMD با Intel در چي هست چون از لحاظ قيمتي AMD پايين تره ؟
در مقایسه ی دو مارک اینتل و AMD ، باید انواع خاصی از آنها را با هم مقایسه کنید. در واقع باید بگوئید که فرق بین کدام دو مدل چیست . ولی کلا هر دو آنها طرفداران دو آتشه خود را دارند و در جداول مقایسه ای که سایت های مختلف ارایه میدهند گاهی Intel و گاهی AMD برنده می شوند .
AMD اولین بار با جایگزینی مس به جای آلومینیوم و کاهش طول pipeline ها در پردازنده ، قیمت پردازنده ها رو تا حد قابل قبولی پایین آورد و رقیب پر و پا قرص اینتل شد .
هم اکنون AMD روی قیمت مدلهای خود سعی در رقابت دارد .
CPU های Intel کارهای موازی را بهتر انجام می دهند ولی اگر دو مدل مساوی از این دو مارک را در کنار هم بگذاریم CPU های Intel بین 50 تا 100 هزار تومان گرانتر از AMD هستند.
تفاوتهایی بین معماری این دو وجود دارد. که البته در هر مدل باز فرق می کند و این معماری تغییر می کند.
نمی توان گفت کدام CPU برای چه کاری بهتر است. اگر نرم افزاری بر اساس معماری و تواناییهای Intel طراحی شده باشد در صورت استفاده از Intel بهتر می توانید با آن کار کنید. اگر بازی یا برنامه بر اساس دستورات AMD طراحی شده باشد AMD آن را بهتر اجرا می کند.
به طور کلی AMD به دلیل قیمت پایین تر به صرفه تر از Intel است. در واقع شما با یک هزینه ثابت می توانید CPUی قویتری از سری AMD نسبت به Intel تهیه کنید.
مسائل دیگری را هم باید در نظر گرفت و ان این است که مادربردهای Intel با امکانات مساوی معمولا گرانتر از AMD هستند.

به نظر من اگه ميخواين يك پردازنده خوب داشته باشين بايد اينتل رو انتخاب كنين ولي اگه ميخواين پول كمتر بدين AMD . ولی به طور سنتی گفته میشه که CPU های AMD زیاد گرم میشوند و من خودم این موضوع را در سیستمهای مختلف تجربه کرده ام که CPU های AMD برای لپ تاپهایی که مدت زیادی باید روشن باقی بمونند مناسب نیست . ولی طرفداران دو آتشه AMD این موضوع را قبول ندارند .