نمايش پست تنها
قديمي November 6th, 2010, 10:10   #206
Asadinia
Member

تاريخ عضويت: Sep 2009
تشکر از ايشان: 259 بار در 71 پست
Asadinia (سطح 0)
0

دوباره یه پست توی وبلاگم زدم.

همانطور که در پست قبلی عنوان شد ۲ نیروی متفاوت در بازار طلا وجود داشت. یکی نیروی کاهشی با این عنوان که ۶۰۰ میلیارد از پیش اثر خود را در قیمت طلا گذاشته و با این خبر باید قیمت طلا ریزش داشته باشد. این نیرو چند ساعتی بر بازار حکمرانی کرد و قیمت را تا ۱۳۲۷ دلار پایین آورد ولی نیروی دوم که همان قدرت خرید خیره کننده بود تا جمعه آخر وقت قیمت را تا نزدیک ۱۴۰۰ دلار برد و نهایتا ۱۳۹۴ دلار بسته شد. اگر قیمت بالای ۱۴۰۰ بسته می شد می توان به راحتی حکم به گذر قیمت از ۱۴۰۰ برای هفته آینده داد ولی با این بسته شدن قیمت به نظر من در ابتدا برای گذر از ۱۴۰۰ کمی با مشکل مواجه خواهیم شد ولی نهایتا ۱۴۰۰ در هفته آینده به احتمال بالا درنوردیده خواهد شد.

در نظرسنجی رویترز مشخص شده که قیمت طلا برای ۶ ماه آینده به رکورد شکنی خود ادامه خواهد داد.
به نظر من در فضای نرخ بهره پایین و سیاستهای انبساطی امریکا طلا به رشد قیمتی خود ادامه خواهد داد ولی هر زمان که زمزمه افزایش نرخ بهره آغاز شود قیمت طلا به دوران نزول خود وارد خواهد شد.
روز چهارشنبه من با یک وسوسه بزرگ مبارزه کردم و یک پیروزی بزرگ بدست آوردم. تمام شواهد حاکی از کاهش سنگین قیمت طلا میداد و من بر خلاف اصولم می خواستم یک پوزیشن بزرگ فروش در قراردادهای آبان باز کنم. ولی خوب این برخلاف اصولم بود. منظور از اصول عدم ترید کردن در زمانی که یک خبر بزرگ در راه است و معلوم نیست واکنش بازار به آن خبر چیست و مهمتر اینکه با بسته بودن بازار خودمان عملا دستم از بازار هم کوتاه بود. وقتی بازار چهارشنبه در ایران ساعت ۵ بعد الظهر بسته شد و بازار امریکا باز شد در عرض چند ساعت طلا یک سقوط تاریخی رو تجربه کرد. من سراسر وجودم رو پشیمانی فرا گرفت که ای دل غافل چی میشد اگه این یه بار اصولت رو فراموش می کردی؟ ولی پنجشنبه که بازار رو دیدم و مخصوصا جمعه دقیقا برعکس شد. فهمیدم اصول هرچقدر هم بدرد نخور باشند ولی اصولند وباید به آنها احترام گذاشت. احترام به اصول ۹۰٪ تریده.
حالا تمام وجودم رو شادمانی فراگرفته که بدون پوزیشن وارد این آخر هفته شدم.
Asadinia آفلاين است پاسخ با نقل قول
7 تشکر کننده از Asadinia: