نمايش پست تنها
قديمي April 8th, 2010, 17:37   #18
فرشاد صارمی فر
مدیر تالار سیستمها و روشهای معامله

فرشاد صارمی فر's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
محل سكونت: شیراز
تشکر از ايشان: 21,485 بار در 1,703 پست
فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به فرشاد صارمی فر
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله isar نمايش نوشته ها
یکی از دوستان Mac OS X رو علامت زده.

اگر ممکه کمی توضیح بده در موردش.

یک سوال :

آیا نصب لینوکس، پارتیشن بدی درایوها رو برهم میزد ؟ یا درایوهای ویندوز قبلی رو حفظ میکد و با همونها کار میکند ؟

چه مقدار فضا برای نصب میخواهد ؟
این نسخه مکینتاش بر پایه هسته اصلی مکینتاش وبر پایه هسته لینوکس بنا شده . و در واقع آخرین شاهکار اپل هست

لینوکس (در واقع لینٍکس) در ابتدا هسته آن توسط یک دانشجوی فنلاندی ارائه شد،این هسته که ساختاری شبیه یونیکس در آن زمان بسیار مورد توجه قرار گرفته (الان یونیکس و لینوکس کاملا جدا از هم هستند و خیلی جاها به اشتباه از لینوکس به عنوان یک نوع یونیکس یاد میشه در حالیکه اشتباه است!!!!!!)

پس از ارائه هسته شرکت های زیادی از جمله شرکت Sun و اوراکل و IBM به سمت این هسته گرایش پیدا کردند...
به دلیل Open Source بودن این هسته بسیاری از برنامه نویسان خبره جهان به صورت آنلاین شروع به نگارش نسخه های جدید تر کردند،

شرکت های دیگر نیز با استفاده از این هسته Distro های خود را توسعه دادند.
در آخر کار به اینجا رسیده که هزاران Distro از لینوکس وجود دارد
از جمله:
Redhat(Fedora,Mandrake(mandriva,Suse,Ubuntu,Debian ,......

در ابتدا تنها به صورت Command Line بود و فاقد GUI بود ،با ظهور ویندوز 3.1 و کمی بعد از آن ویندوز 95 انجمن هایی در اینترنت شکل گرفت تا محیط ویژوال برای این هسته قوی درست بشه ،که الان چندین محیط ویژوال بر روی هسته لینوکس قابلیت نصب شدن و اجرا را دارند،مانند KDE,Gnome,....

به دلیل داشتن هسته ای جدا سرعت سیستم از لحاظ پردازش بسیار بالاتر از حالتی هست که در ویندوز می بینید.
امکانات بسیار زیاد داره و مانند ویندوز برای اعمال تغییرات در ها به روی شما بسته نیست.

به دلیل Open SOurceبودن سرعت گسترش این سیستم عامل بسیار زیاد است ،همینطور از لحاظ امنیتی یک سر و گردن از باقیه سیستم عامل ها جلو هست،

برای کاربران عادی و کسانی که با ویندوز خو گرفتند شاید در ابتدا لینوکس یک سیستم عامل بدرد نخور باشه و یا بگن امکاناتش کمه و استفاده از آن برایشان سخت باشه،ولی با کمی کار کردن متوجه برتری های بسیاری می شوید

برای اجرا برنامه های ویندوز نیز پروژه هایی استارت خورده که تا اینجای کار بسیار موفق بوده
مثلا Wine که از ابتدائی ترین آنها بود
نرم افزار دیگر CrossOver بود که بسیاری از عیب های Wine رو پوشش میداد و با استفاده از این سیستم شما حتی بازی های ویندوزی را روی لینوکس به راحتی و با کیفیتی متفاوت اجرا خواهید کرد،
حتی نرم افزاری مانند AutoCad یا 3dMax را در این سیستم عامل می توانید اجرا کنید
برنامه دیگر Cedega که محصول شرکت TransGaming هست مخصوص اجرا بازی های ویندوز در لینوکس که من آخزین بازی که نصب کردم و بازی کردم FarCry 2 بود و الان از نسخه جدیدش خبر ندارم

ولی تقریبا اکثر نرم افزار های لازم در لینوکس موجود است.

مثلا Office ،که چند OFFice وجود دارد ،یکی StarOffice یکی OpenOFfice یکی Koffice و.....
و همه آنها همان عملکرد افیس مایکروسافت را دارند و فرقشون اینه که مجانیه !!!!!!! و حتی فایل های افیس مایکروسافت را نیز ساپورت می کند

متاتریدر با Crossover و Wine به راحتی اجرا میشود ولی بهترین گزینه CrossOver می باشد
.................
در این سایت انواع نسخه های توسعه یافته لینوکس را بر اساس رتبه و میزان استفاده می تونید ببنید به همراه توضیحات
http://distrowatch.com/

اینم آخرین عکس از محیط کاری KDE
این ساده ترین شکلش هست ،من سیستم خودم را هرروز به یک شکل در می آوردم و واقعا در روحیه خودم تاثیر بسیاری داشت